Matné zlato

Pentalogie: Rubínová zář, Perla v mlze, Falešný třpyt, Utajený drahokam, Matné zlato.

Další románová pentalogie, v níž komplikované rodinné vztahy přinášejí nečekané i tragické zvraty událostí.

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36479/matne-zlato-sMC-36479.jpg 4.666

LANDRY II. 5.

Vydáno, Ikar (ČR)

Tarnished Gold, 1996

Kniha Matné zlato

georginaa
04.10.2020

Konečně rozuzlení celé ságy a myslím, že konec byl asi nejlepší. Moc mě tato pentalogie bavila, ale musím na chvíli opustit tento žánr a číst něco jiného. Bylo toho víc než dost.

Gibis
16.11.2018

Souhlasím, že toto byl nejlepší díl celé série. Trochu mi bylo líto, že opravdu nebyl jako první, protože všichni, kdo četli sérii celou vědí, jak to s Gabrielle dopadne. I přesto jsem si celou dobu přála, aby ta něžná dívka měla lepší osud.

Arsi
03.09.2018

To nejlepší nakonec, to platí i u této pentalogie. Smutné a krásné zároveň.

Danago
10.05.2018

Závěr pentalogie byl vlastně návrat k tomu , co se stalo před prvním dílem. Podle mě toto klidně mohl být první díl, protože vlastně vše , co se zde odehrávalo jsem očekávala a více méně k žádnému překvapení nedošlo. Jen možná k nějakému vysvětlení bližších okolností. Za mě byla série trošku jak na hopačce některé díly byly skvělé některé slabší.

monte
31.08.2017

Co dodat ? Výborná série, nejlepší na konec. Poslední díl byl skutečně nejhezčí.

Janinka1412
16.02.2017

Naprosto skvělé všechny díly.Poslední díl byl nejlepší ...

Marselle
13.09.2016

I když jsem od posledního dílu série očekávala úplně jiný příběh, tak nejsem vůbec zklamaná.
Tato autorka mi jen potvrdila, že umí psát krásné příběhy, které své čtenáře vtáhnou do děje a nepustí je dokud nepřečtou poslední stránku.
Tato pentalogie rozhodně zůstane v mé knihovně a brzy si příběh Ruby Landryové přečtu ráda znovu.

KatnissLavender
08.08.2016

Nemám knize co vytknout! Autorka dokáže velmi umně navodit atmosféru, ať už místa, či doby. Příběh mne okamžitě vtáhl do děje a musím pochválit i překlad knihy. Nikdy jsem nad tím moc nepřemýšlela, ale v tomto případě právě dobrý překlad s dialekty a lehce zastaralou mluvou ještě umocnil hloubku, do které mne příběh vtáhl! Za mě mohu vřele doporučit!

Moji recenzi na tuto knihu najdete na http://lavender-books.blogspot.cz/2016/08/matne-zlato.html