Matné zlato

Matné zlato https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36479/mid_matne-zlato-sMC-36479.jpg 5 81 14

Landry série

< 5. díl

LANDRY II. série

5. díl

Pentalogie: Rubínová zář, Perla v mlze, Falešný třpyt, Utajený drahokam, Matné zlato. Další románová pentalogie, v níž komplikované rodinné vztahy přinášejí nečekané i tragické zvraty událostí.

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Tarnished Gold , 1996

uzivatel83509
uzivatel83509
01.03.2023 5 z 5

Předešlé knihy jsem nečetla, jen tuhle, ale ničemu to nevadilo... Kniha byla velmi čtivá, nemohla jsem se od ní odtrhnout, ale... člověk musí mít zrovna náladu číst takovou knihu .. smutný a utrápený život tak mladé holky... každopádně dávám plný počet hvězdiček.

hana.v
hana.v
17.09.2021 5 z 5

Autorka této pentalogie má opravdu velmi čtivé a poutavé příběhy. Ani tento nebyl výjimkou, ale v ničem mě nepřekvapil, protože všechno bylo již řečeno v předchozích dílech. Na můj vkus až moc tragédií a smutných osudů. Už se těším na změnu žánru.

georginaa
georginaa
04.10.2020 5 z 5

Konečně rozuzlení celé ságy a myslím, že konec byl asi nejlepší. Moc mě tato pentalogie bavila, ale musím na chvíli opustit tento žánr a číst něco jiného. Bylo toho víc než dost.

Gibis
Gibis
16.11.2018 5 z 5

Souhlasím, že toto byl nejlepší díl celé série. Trochu mi bylo líto, že opravdu nebyl jako první, protože všichni, kdo četli sérii celou vědí, jak to s Gabrielle dopadne. I přesto jsem si celou dobu přála, aby ta něžná dívka měla lepší osud.

Arsi
Arsi
03.09.2018 5 z 5

To nejlepší nakonec, to platí i u této pentalogie. Smutné a krásné zároveň.

Danago
Danago
10.05.2018 3 z 5

Závěr pentalogie byl vlastně návrat k tomu , co se stalo před prvním dílem. Podle mě toto klidně mohl být první díl, protože vlastně vše , co se zde odehrávalo jsem očekávala a více méně k žádnému překvapení nedošlo. Jen možná k nějakému vysvětlení bližších okolností. Za mě byla série trošku jak na hopačce některé díly byly skvělé některé slabší.

monte
monte
31.08.2017 5 z 5

Co dodat ? Výborná série, nejlepší na konec. Poslední díl byl skutečně nejhezčí.

Janinka1412
Janinka1412
16.02.2017 5 z 5

Naprosto skvělé všechny díly.Poslední díl byl nejlepší ...

Marselle
Marselle
13.09.2016 5 z 5

I když jsem od posledního dílu série očekávala úplně jiný příběh, tak nejsem vůbec zklamaná.
Tato autorka mi jen potvrdila, že umí psát krásné příběhy, které své čtenáře vtáhnou do děje a nepustí je dokud nepřečtou poslední stránku.
Tato pentalogie rozhodně zůstane v mé knihovně a brzy si příběh Ruby Landryové přečtu ráda znovu.

KatnissLavender
KatnissLavender
08.08.2016 5 z 5

Nemám knize co vytknout! Autorka dokáže velmi umně navodit atmosféru, ať už místa, či doby. Příběh mne okamžitě vtáhl do děje a musím pochválit i překlad knihy. Nikdy jsem nad tím moc nepřemýšlela, ale v tomto případě právě dobrý překlad s dialekty a lehce zastaralou mluvou ještě umocnil hloubku, do které mne příběh vtáhl! Za mě mohu vřele doporučit!

veronika0382
veronika0382
30.07.2016 5 z 5

Paaani, paty dil byl opravdu nejlepsi. Doslova me pohltil. Vice v moji recenzi zde :)

cukrovka
cukrovka
05.03.2016 5 z 5

Dočteno. Celá série mne velmi zaujala. Závěrečný díl byl návratem k začátku. Asi bych byla radši, kdyby to byl díl první, protože předurčuje budoucí tragické události. Nádherné čtení.

Edona
Edona
25.09.2015 4 z 5

Jak už je autorčiným zvykem, v každé pentalogii se v závěrečném dílu vracíme na samý počátek. To je určitě zajímavý nápad, knížky jsou čtivé, místy sice předvídatelné, ale stejně je super, mít je přečtené. Stejně jako v pentalogii Květy z půdy je i tento poslední díl jedním z nejlepších z celé série. Nutné je však vzít v potaz to, že tato pentalogie již není psána V. C. Andrews, ale stínovým autorem a rozhodně nedosahuje kvalit původních děl autorky (Květy z půdy, Casteel).

Atuin
Atuin
30.06.2013 5 z 5

Matné zlato, jako závěr pentalogie, se mě osobně opět jevil jako nejlepší z celé série, což se mi u této autorky stává pravidlem. Návrat na samý počátek, k samé podstatě rozuzlení gradoval tím, jak úchvytně popsala autorka zátoku a vůbec svět který kolem svých hrdinů vytvářela.

ságy

Virginia Cleo Andrews