E.T.007 E.T.007 komentáře u knih

Spomienky na neho Spomienky na neho Colleen Hoover

(SPOILER) Hlavná dejová línia bola fajn, avšak aj pri tomto príbehu od CoHo sa mi zdalo, že je to miestami zbytočne zdĺhavé. A občas mi to pripadalo pritiahnuté za vlasy a zvlášť pri tej osudnej noci mi Kennino správanie prišlo úplne nelogické. Havarujú, ona usúdi, že jej frajer je asi mŕtvy, a tak odíde preč? To fakt? Lebo sa nevie dostať k mobilu a zavolať pomoc? To po tej ceste medzitým neprešlo ani jedno auto? Určite áno, lebo párkrát sa cestou domov údajne pokúsila skočiť pod kolesá okoloidúcich áut... Namiesto toho sa ich radšej mala pokúsiť zastaviť normálnym spôsobom a potom požiadať vodiča o pomoc. To by bolo podľa mňa logické konanie - aj keď je človek pod vplyvom alkoholu a navyše v šoku.
A ten urýchlený záver, kde sa všetko tak pekne vyriešilo... To na mňa tiež nespravilo ktovieaký dojme. Ľudia, ktorí ju celé roky nenávidia a obviňujú zo smrti svojho syna, ktorí jej nedovolia stretnúť sa s vlastnou dcérou, si prečítajú jeden poondený list a tak veľmi ich dojme, že jej hneď všetko odpustia... No, akosi sa mi tomu nechce veriť.

07.09.2023 3 z 5

Layla Layla Colleen Hoover

Zápletka by aj bola zaujímavá, ibaže príbeh bol hrozne rozťahaný. Začiatok ma celkovo vôbec nechytal (sex, sex a ešte raz sex - ale určite šlo o osudovú lásku) a potom sa posunieme k bodu B (konečne!), lenže potom sa to tiahne a tiahne a ja mám dojem, že čítam dookola to isté. Keby kniha mala o takých sto strán menej, možno by sa mi páčila viac.

05.09.2023 3 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Fajn príbeh. Síce je istým spôsobom dosť smutný, keďže obaja hlavní hrdinovia boli vlastne decká s doráňanou dušou, ale zároveň je o nádeji, že aj keď život človeka zlomí, nemusí to byť definitívny stav.

02.09.2023 4 z 5

Fantóm z internetu Fantóm z internetu Simona Kutišová

No, vyzerá to tak, že pôjdem málinko proti prúdu, ako tak vidím to vysoké hodnotenie...

Hlavná téma bola fajn, rozhodne aktuálna, jednoznačne poučná, a ani zápletka nebola zlá, no príbeh ako celok ma až tak nenadchol ani nijako hlbšie nezasiahol. Je však super, že autorka mladých upozornila, na čo si majú dávať pri komunikácii cez sociálne siete pozor, a poskytla im návod, ako v podobných šlamastikách, v akej sa ocitla Blanka, postupovať.

Príbeh je dosť prvoplánový a fakt vyznieva ako poučovanie, čo je možno dôvod, prečo sa ma až tak nedotkol, ale má svoje posolstvo, takže určite stojí za prečítanie.

30.08.2023 3 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

3,5 *
Tento diel sa mi páčil zo všetkých troch najviac. Sawyer som si obľúbila už v predošlej časti, kde dostala viac priestoru ako v prvej, a teraz moje sympatie ešte vzrástli - skrátka postava podľa môjho gusta. A to isté platí aj pri Isaacovi - konečne milý a citlivý chalan, nie poondený mačo, čo strčí vtáka do každej diery.

Dejová linka bola fajn, páčilo sa mi, ako sa tí dvaja postupne zbližovali. Žiaľ, ani tu sa to nezaobišlo bez hlúpych klišé, ktoré môj celkový dojem z príbehu znížili, takže na štyri hviezdičky to u mňa nakoniec nie je, hoci to tak asi do polovice knihy vyzeralo.

26.08.2023 3 z 5

Zakázaná láska Zakázaná láska Tabitha Suzuma

Anotácia vyznieva zaujímavo, no samotný príbeh ma vôbec nebavil. Celé to bolo dosť pritiahnuté za vlasy, také nasilu, akoby autorka len chcela šokovať, pretože láska medzi súrodencami je poriadne kontroverzná téma. Žiaľ, mňa príbeh neoslovil a vlastne by som to, čo medzi tými dvomi bolo, ani nenazvala láskou.

09.08.2023 1 z 5

Bolo raz jedno zlomené srdce Bolo raz jedno zlomené srdce Stephanie Garber

Začiatok ma veľmi nechytal, dokonca som uvažovala nad tým, že knihu nedočítam, no som rada, že som v čítaní pokračovala. Vykľul sa z toho totiž dosť zaujímavý fantasy príbeh, ktorý nám ponúka nový nadprirodzený svet, niečo neotrepané. A hoci dávam len štyri hviezdičky, lebo to nebolo až také strhujúce, príbeh má podľa mňa veľký potenciál a môžem ho jedine odporúčať. Už sa teším na pokračovanie a dúfam, že u nás vyjdú všetky tri časti tejto série.

05.08.2023 4 z 5

Dám ti aj slnko Dám ti aj slnko Jandy Nelson

Kniha má pomerne vysoké hodnotenie. Mňa síce neohúrila, na päť hviezdičiek to u mňa nie je, ale čítalo sa to dobre.

03.08.2023 4 z 5

Kašlem na život bez lásky Kašlem na život bez lásky Jaroslava Kuchtová

Príbeh síce neurazí, ale mňa ani nenadchol. Nepodarilo sa mu vtiahnuť ma do seba, aspoň nejako sa ma dotknúť.

31.07.2023 3 z 5

Šťastný zoznam Šťastný zoznam Rachael Lippincott

Nečítalo sa to zle, no ktovieako ma to nepohltilo. Niektoré časti boli príjemné, niektoré smutné, inokedy som si zas priala, nech som už na poslednej strane, lebo mi to pripadalo akési jednotvárne.
Je to skôr taký pokojný príbeh o vyrovnávaní sa so stratou milovanej osoby a znovuobjavení samého seba, svojho starého ja, ktorý pomaličky plynie vpred.
Ak vám neprekáža absencia neočakávaných zvratov, vypätejších situácií, ktoré so sebou prinášajú istú dávku napätia, tak budete zrejme spokojnejší než ja. :)

27.07.2023 3 z 5

Ak ostaneš Ak ostaneš Courtney Cole

Neurazí, nenadchne. Predvídateľná romantika s otrepaným dejom - on kurevník s trpkou minulosťou, ona stelesnenie anjela, ktorý ho zachráni a kvôli ktorému sa on ako mávnutím čarovného prútika zmení. Niektoré pasáže však mali niečo do seba, takže tri hviezdy.

22.07.2023 3 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Príjemný príbeh. Nie ohurujúci, ale bavilo ma čítať ho. Aj keď to, čo sa dialo v tej hotelovej izbe... to fakt? Absolútne vôbec mi to tam nesedelo, mala som pocit, akoby to vystrihli z nejakej nevydarenej erotickej knihy a akýmsi nedopatrením to capli do tohto príbehu. K Adamovi mi takéto správanie a drísty okolo sexu vôbec nesedeli. Celý čas ho autorka prezentovala ako zdržanlivého, až mal človek dojem, že čosi také ako sex ani nepozná, a zrazu... WTF?

18.07.2023 4 z 5

Stratená kniha zo Salemu Stratená kniha zo Salemu Katherine Howe

Neurazí, nenadchne. Niektoré časti boli fajn, iné ma dosť nudili. Ale prečítať sa to dalo.

06.07.2023 3 z 5

Zachráň ma, ak môžeš Zachráň ma, ak môžeš Lucia Braunová

Veľmi ma to nebavilo. Základná línia by aj bola fajn - autorka vystavala príbeh na vážnej téme (šikane) -, žiaľ, ako ubúdali stránky, môj záujem klesal čím ďalej, tým viac. Príbeh nie je len o Tamare a útrapách, ktorými si musí prechádzať, ale sú tam tiež časti, ktoré odhaľujú aj život iných postáv, čo by nebolo zlé, keby sa v nich dookola neopakovalo to isté. Každá má svoje trápenie či tajomstvo, no nikdy nám nič konkrétne neprezradia. Teda autorka nám nikdy nič konkrétne neprezradí - pri niektorých postavách volí dokonca maskovaciu prezývku a celé sa to snaží zamotať čo najviac -, naťahuje to a naťahuje, čím sa asi pokúša navodiť napätie a podnietiť náš záujem, ibaže u mňa to malo úplne opačný efekt a už ma tie dookola sa opakujúce myšlienky a pocity a náznaky prestávali baviť, dokonca ma až začínali nudiť. Všetko sa nakoniec vyklopí na posledných pár stranách, aj keď si to už predtým dáme dokopy a vôbec teda nie sme prekvapení a už vôbec nie ohúrení tou akože parádnou zápletkou.

01.07.2023 2 z 5

Dash a Lily: Dvanásť dní do Vianoc Dash a Lily: Dvanásť dní do Vianoc Rachel Cohn

Prvá časť sa mi páčila oveľa viac.

Táto druhá... no... zhruba prvá polovica knihy bola celkom fajn, ale potom ma to už akosi nebavilo. Bolo to rozťahané a také dosť o ničom, takže som sa vlastne nevedela dočkať, kedy sa konečne dostanem na koniec. Prepracovala som sa k nemu poctivo, no tých vyše sto strán som si proste neužívala. Dala by som tomu 2,5 hviezdičky, keby to šlo.

29.06.2023 3 z 5

Dash a Lily: Kniha odvahy Dash a Lily: Kniha odvahy Rachel Cohn

Kniha vo mne nezanechala wow efekt, ale zaujala. Ukrýva v sebe taký milý, svojský príbeh. Nápad aj zápletka sa mi páčili, spracovanie bolo tiež fajn. Jediné, čo mi na príbehu tak trochu vadilo, bolo prílišné rozoberanie iných kníh. Autori nás asi chceli motivovať k ich prečítaniu. :) A Dash mi pripadal na svoj vek príliš vyspelý - tipovala by som mu už aspoň dvadsať. No neberiem to ako negatívum, lebo... prečo by taký byť nemohol? Každý sme predsa nejaký.

28.06.2023 4 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Bolo to rozhodne slabšie ako prvá časť.

26.06.2023 3 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Zaujímavé čítanie. Miestami je dej trochu rozťahaný a tým pádom trochu nezáživný, ale inak sa mi to páčilo.

19.06.2023 4 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

Príjemná trilógia, ktorá stojí za prečítanie. Hlavne keď máte chuť nechať sa len unášať na krídlach fantázie svetom nadprirodzena, nič neriešiť a iba relaxovať.

14.06.2023 4 z 5

Toto leto hovorím ÁNO! Toto leto hovorím ÁNO! Lindsey Roth Culli

Pohodové čítanie. Prvá tretina knihy je trochu nezáživná, potom sa to konečne trochu rozbehlo a celkom ma to bavilo. No stále mi tam chýbalo viac šťavy, ak to mám tak napísať. Knihu by som zaradila do kategórie neurazí, ale ani nenadchne. Ako oddychovka však môže byť.

05.06.2023 3 z 5