E.T.007 E.T.007 komentáře u knih

Šialenstvo Šialenstvo Maureen Johnson

Skvelé pokračovanie. Nesklamalo.

11.04.2023 4 z 5

Meno hviezdy Meno hviezdy Maureen Johnson

Pomerne dosť vydarený príbeh. Zaujímavý námet, skvelá zápletka, fajn spracovanie. Čítalo sa to dobre a bavilo ma to.

09.04.2023 4 z 5

Môj nevlastný brat Môj nevlastný brat Enja Rúčková

Nebavilo ma to. Ani trochu. Za mňa najslabšia kniha od pani Rúčkovej.

06.04.2023 1 z 5

Zamilovaní až po uši Zamilovaní až po uši Heather Webber

Veľmi pohodový a príjemný príbeh so zaujímavou zápletkou. Čítalo sa to dobre. Stojí za tých pár hodín, ktoré mu venujete.

04.04.2023 4 z 5

Vlhké miesta Vlhké miesta Charlotte Roche

Veľmi zvláštna kniha. Miestami je trošku nechutná, miestami ma pobavila. Príbeh je to vskutku netradičný a mne osobne prišiel celkom zaujímavý. Jeho prečítanie určite neľutujem. Tak ak máte chuť na niečo neobvyklé, smelo do toho!

02.04.2023 3 z 5

Hraj fér Hraj fér Enja Rúčková

Dalo sa to prečítať, autorka má štýl písania, ktorý mi sedí, ale samotný príbeh ma akosi neoslovil. Hlavných hrdinov som si ani trošilinku neobľúbila, niekedy mi dokonca hrozne liezli na nervy, a v konečnom dôsledku mi boli obaja ukradnutí. Nehovoriac o tom, že ich vzťah ma vôbec nebral, a tak mi celý príbeh prišiel taký zbytočný.

30.03.2023 2 z 5

Voda pre slony Voda pre slony Sara Gruen

Túto knihu si proste musíte prečítať...
Je perfektná.
Fakt skvelá.

27.03.2023 5 z 5

Zavri oči a snívaj Zavri oči a snívaj Lucy Keating

Dve hviezdičky za skvelý nápad a pár svetlejších miest v príbehu, ktorý ma, žiaľ, inak nebavil. Som z tejto knihy poriadne sklamaná.

23.03.2023 2 z 5

Sonety  pre Lauru Sonety pre Lauru Francesco Petrarca

Neohúrilo ma to, ale čítalo sa to príjemne.

21.03.2023 4 z 5

Osud Osud Aprilynne Pike

Hodnotenie celej série:

Vydarený a veľmi príjemný fantasy príbeh zo sveta víl, ktorý autorka vykreslila dosť podrobne a poriadne ho prepracovala. Námet je originálny, štýl písania mi sadol, zápletka je zaujímavá, hoci sa tam našlo zopár zdĺhavejších pasáží, ale zas... séria pozostáva zo štyroch kníh, takže to sa dá poľahky odpustiť. Navyše som nepreskočila ani jednu stranu, takže nudné to určite nebolo. Rozhodne stojí za prečítanie.

18.03.2023 4 z 5

Sprevádzačka Sprevádzačka Miroslava Varáčková

Jedna z lepších kníh od tejto autorky. Bavilo ma to čítať, hoci fantasy linka mohla byť spracovaná aj lepšie.

07.03.2023 4 z 5

Srdce pre Mirku Srdce pre Mirku Simona Kutišová

Nebolo to zlé, ale ani ma to ktovieako nenadchlo, nechytilo za srdce. Taký priemerný YA príbeh, kde sa lepšie časti striedajú s tými horšími.

04.03.2023 3 z 5

Zoznam prianí Zoznam prianí Viktória Dominová Drgoncová

Kniha ma absolútne vôbec nezaujala, a to som sa na ňu celkom tešila. Príbeh je slabý, nezáživný až nudný. Taký nemastný-neslaný. Plný zbytočných dialógov, plný zbytočných situácií. Romantická linka ma navyše vôbec nebrala a celé mi to prišlo také nasilu.

Vývoj vzťahu medzi Sárou a Adamom mi vôbec nedával zmysel. Hneď v úvode autorka píše, že hoci sa Adam a Sára poznajú odmala, Adam ju berie len ako mladšiu sestru svojho najlepšieho kamoša a neustále behá za inými babami. A zrazu ju z ničoho nič pozve na oslavu narodenín svojho známeho - medzi samých chlapov, prosím! -, a hoci vie, že Sára nepije, tak s ňou súťaží v prevracaní pohárikov, aby ju potom opitú takmer pobozkal a následne sa tváril, že neexistuje. A podobných čudných situácií a nezmyselného správania obidvoch hlavných postáv je tam na môj vkus akosi priveľa.

A to, ako sa báli toho, ako by na ich vzťah zareagoval Patrik... To sa fakt nejaký brat až tak ochranársky správa voči svojej mladšej sestre?!?!? Neverím. A to, ako zaútočil, keď našiel Sáru bozkávať sa so SVOJÍM NAJLEPŠÍM KAMOŠOM... to mi už fakt prišlo hrozne pritiahnuté za vlasy.

Skrátka... nebavilo ma to.

28.02.2023 1 z 5

Záblesk Záblesk Alexandra Adornetto

Hodnotenie celej trilógie:

Nemôžem povedať, že by ma príbeh ohúril, ale napriek niekoľkým dosť rozťahaným pasážam a napriek niektorým dosť presladeným pasážam, ma ho bavilo čítať a v mojom prípade svoj účel splnil.
Je to taká romantická oddychovka s fantasy prvkami, pri ktorej vypnete.

27.02.2023 4 z 5

Bláznivých 17 Bláznivých 17 Barbara Samson

Silný príbeh o anorektičke a narkomanovi, ktorý je navyše HIV pozitívny. Obaja sa brodia svojím vlastným bahnom. On ju však zatiahne aj do toho svojho, akoby toho Barbara sama so sebou nemala dosť. Táto kniha určite stojí za prečítanie.

12.02.2023 5 z 5

Nevypovedané Nevypovedané Abbie Rushton

Krásna obálka.
Anotácia, ktorá vás navnadí na zaujímavý príbeh so super zápletkou.
A potom príde sklamanie...
Príbeh je slabý, nezáživný, dosť o ničom. Absolútne vôbec ma to nebavilo. Strata času.

09.02.2023 1 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Rozprávka pre tínedžerov. Také pohodové čítanie s celkom zaujímavým námetom.

07.02.2023 3 z 5

Nepřítel v mé mysli Nepřítel v mé mysli Jill Hathaway

Príjemné a napínavé čítanie. Dokonca sa mi to zdalo o čosi lepšie než prvá časť.

04.02.2023 4 z 5

Vidím to, co vrah Vidím to, co vrah Jill Hathaway

Fajn kniha. Zápletka je zaujímavá, spracovanie sa mi tiež páčilo. Bavilo ma to čítať. Ak máte chuť na oddychovku s miernou dávkou napätia, tak toto by mohlo byť to pravé.

02.02.2023 4 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Neurazí, nenadchne. Také pohodové čítanie, ktoré ma miestami bavilo viac, miestami menej.

29.01.2023 3 z 5