E.T.007 E.T.007 komentáře u knih

Najmilšie želanie Najmilšie želanie Miroslava Varáčková

Podľa anotácie som od tohto príbehu čakala niečo úplne iné, než som napokon dostala, ale sklamaná určite nie som. Práve to neočakávané bolo na tomto príbehu to najlepšie, aj keď to bolo vlastne dosť smutné.
Veľmi sa mi páčil Grétin vzťah k sestre, aj jej vzťah s Timom bol super.
A Vil... prostredníctvom neho vniesla autorka do príbehu aj romantickú linku, čo bol fakt skvelý ťah. Len škoda, že... Keď si knihu prečítate, pochopíte ČO. Nebudem nič prezrádzať.

Čo by som knihe vytkla, bol sled udalostí, ktorý mi celkom nesedel z časového hľadiska. Niekedy sa zdalo, že v Grétinom živote ubehlo oveľa viac času, než podľa záchytných bodov - koncert, ocov návrat domov a tak - v skutočnosti ubehlo. Lebo oco mal prísť domov o dva týždne po jej nástupe na internát, ale zdalo sa, akoby na intráku hnila už aspoň pol roka, a navyše hneď nato, ako sa oco na víkend vrátil, sa spomínali holé konáre stromov, a som si istá, že v polovici septembra sa listy na stromoch ešte statočne držia a vlastne sa ešte len začínajú sfarbovať.
Väčšine čitateľom tieto detaily zrejme uniknú - alebo im len skrátka nevenujú pozornosť -, no mňa hrozne rozčuľovali a kazili mi čitateľský zážitok. Až som mala dojem, že autorka píše, ako jej to práve príde vhod.

Aj to s hlasmi hneď v prvú noc na intráku mi prišlo také... že rýchlo, rýchlo, nech už píšem o tom, o čom písať chcem. Čakala by som, že sa to bude nejako nabaľovať, že tomu bude niečo predchádzať. Že ten smútok a osamelosť Grétou najprv budú chvíľu prenikať a až potom sa to vyvinie tak, ako sa to vyvinulo.

Každopádne, kniha stojí za prečítanie. Niektoré pasáže sú naozaj veľmi pekné.

31.05.2023 4 z 5

Bolo to z lásky 2 Bolo to z lásky 2 Mia Pilsner

Priemerná oddychovka. Neurazí, nenadchne.

29.05.2023 3 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Prečítať sa to dalo, ale neohúrilo ma to, miestami ma to dokonca nudilo. Trápna romantická klasika - ona dobré dievčatko, on potetovaný frajer, ktorý sa do nej zamiluje. Práve do nej - nechápem prečo -, hoci môže mať ktorúkoľvek inú, na ktorú len pozrie (podľa autorky :) Lebo ja by som Travisa určite nechcela.)

A keby som bola chlap, tak nechcem ani Abby. Oni dvaja sú ako dve katastrofy - ťažko určiť, ktorý z nich je väčšia. :D

No a potom príbeh pokračuje tradične - ako na hojdačke. Raz hore, raz dole, pričom jedno klišé strieda druhé a je to také presladené, až mi z toho miestami bolo na vracanie.

Ďalšie časti si radšej nechám ujsť. Inak ešte umriem na cukrovku.

27.05.2023 2 z 5

Kamoši, frajeri a bozky za kamerou Kamoši, frajeri a bozky za kamerou Kasie West

Autorka opäť nesklamala. Zaujímavé filmárske prostredie a postavy, ktoré si skrátka obľúbite. Našlo sa tam síce zopár zdĺhavejších pasáží, ale príbeh ma v konečnom dôsledku zaujal.
Veľmi sa mi páči, ako autorka dokáže vytvoriť príbeh bez akýchkoľvek klišé a že všetky situácie a rozhovory plynú tak prirodzene. No... Kasie má proste talent. :)

23.05.2023 4 z 5

Bolo to z lásky Bolo to z lásky Mia Pilsner

Taká pohodová jednohubka, ktorá síce nenadchne, ale ani neurazí.

19.05.2023 3 z 5

Romeo a Júlia Romeo a Júlia William Shakespeare

Ja osobne nechápem to vysoké hodnotenie, pretože na láske Rómea a Júlie nebolo nič výnimočné. Vlastne by som o láske ani vôbec nehovorila, keďže sa ledva poznali a ani nemali čas spoznať sa. Možno by som to nazvala vzplanutím, ale aj to je už nadnesené. Boli to ešte deti a presne tak sa aj správali - pochabo a hlúpo.

Celkovo ma táto divadelná hra nezaujala. Repliky postáv boli väčšinou trápne a častokrát chlipné. Celé to bolo také... dosť o ničom.

17.05.2023 2 z 5

Vianočné želanie Vianočné želanie Melissa McClone

Kniha sa čítala ľahko a vzhľadom na to, že má len 200 strán, dá sa zhltnúť za jedno popoludnie, ale...
... príbeh je taký hrozne jednoduchý, priam až nezáživný. Nepreskočila z neho na mňa žiadna iskra, nevyvolal vo mne teplo, ani vianočná atmosféra z neho nesršala. O nejakom napätí ani nehovorím - to tam chýbalo úplne.

Od začiatku do konca sa celý príbeh tiahne v jednej rovine, priamočiaro, bez akýchkoľvek stúpaní či klesaní. Vôbec nejde do hĺbky. Minulosť odfláknutá, prítomnosť nemastná-neslaná, téma horských záchranárov mohla byť omnoho viac prepracovaná - cez Jakea by sa to v pohode dalo. Takto mi to prišlo len ako kulisa - a to tiež amatérsky vytvorená.

No... za mňa sklamanie.

15.05.2023 2 z 5

Moje sladké šestnáste storočie Moje sladké šestnáste storočie Rachel Harris

Absolútne vôbec ma to nebavilo. Nápad by aj bol zaujímavý, ale to je asi tak všetko. Bolo to nezáživné a hrozne presladené. Nechytilo ma to po žiadnej stránke, takže za mňa jedno veľké NIE.

13.05.2023 1 z 5

Bitúnok č. 5 Bitúnok č. 5 Kurt Vonnegut Jr.

Ďalšia kniha z povinnej literatúry, ktorá sa mi celkom páčila. Príbeh je to veľmi zvláštny, no myslím, že stojí za prečítanie.

11.05.2023 3 z 5

Veriť znova Veriť znova Mona Kasten

Táto kniha sa mi páčila o trošku viac než Začať znova, no nenadchla ma a vôbec by som nemala problém vrátiť ju do knižnice nedočítanú. Každý predsa vie, ako sa to skončí, takže nie je problém seknúť s tým napríklad v polovici.

Dawn a Spencer - hlavne Spencer - mi boli sympatickejší než Allie a Kaden, hoci Dawn mi niekedy poriadne liezla na nervy, keď sa neustále nechávala ovplyvňovať minulosťou a všetko okolo jej bývalého ju vyvádzalo z rovnováhy. Síce sa také pocity dali pochopiť, no podľa mňa jej reakcie boli dosť prehnané - a to bolo otravné. Áno, aj tu sa našli pasáže, pri ktorých som gúľala očami a nešťastne vzdychala.

Dej bol miestami zbytočne naťahovaný a autorka si opäť neodpustila akože zamotávať príbeh umelo vytvorenými nezmyselnými nedorozumeniami a tajnostkárstvom okolo minulosti oboch hlavných hrdinov. Akoby sme aj tak nevedeli, kam to celé povedie - k šialenej romantike.
Ale keď vidím to vysoké hodnotenie, tak na väčšinu čitateliek to asi zaberá...

08.05.2023 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Opäť jedna z kníh povinnej literatúry, ktorá stojí za prečítanie. Nie som z nej úplne namäkko, ale páčila sa mi. Je to taký trošku zvláštny príbeh, ktorý je popretkávaný viacerými peknými myšlienkami. Tak sa nenechajte odradiť tým odpudzujúcim slovom POVINNÁ literatúra. :)

05.05.2023 4 z 5

Len počúvaj! Len počúvaj! Sarah Dessen

Fajn príbeh, ktorý nie je presladený a má aj určitú hĺbku. Nezanechal vo mne síce wow efekt, preto len štyri hviezdičky, ale páčil sa mi.

03.05.2023 4 z 5

Motýlik Motýlik Sylvia Mozerová

Jednohubka z prostredia narkomanov, ktorá však nie je ničím výnimočná. Prečítať sa dá, ale nezanechá vo vás nejaký hlbší dojem - aspoň vo mne nezanechala.

29.04.2023 3 z 5

Tweetni mi! Tweetni mi! Sarra Manning

Začiatok ma vôbec nechytal - prišiel mi tak komplikovane až krkolomne napísaný a tiež dosť nezáživný -, no potom sa to rozbehlo a musím povedať, že to bol v podstate fajn príbeh. Milý, vtipný, svieži.

27.04.2023 4 z 5

Sempre – Navždy Sempre – Navždy J. M. Darhower

Námet zaujímavý, ale inak nič moc. Dalo sa to prečítať, no je to hrozne rozťahané a tá hlavná línia v tých nemastno-neslaných častiach tým pádom zaniká. Mňa teda príbeh určite neohúril, skôr sklamal. Škoda, vyzeralo to sľubne.

24.04.2023 3 z 5

Ešte som ťa nestretla Ešte som ťa nestretla Sophie Cousens

Príjemná oddychovka - zhltla som ju ako malinu. Bolo to milé, rozhodne zaujímavé - nikdy neviete, čo vás za najbližšou stránkou čaká -, neraz vtipné a aj vážne témy autorka do príbehu zakomponovala. Kniha jednoznačne stojí za prečítanie.

17.04.2023 5 z 5

Niečo si želaj Niečo si želaj Karen Rivers

Hrozná kravina. Absolútne vôbec ma to nezaujalo a je mi srdečne jedno, ako sa to bude vyvíjať, takže končím ešte v prvej tretine.

15.04.2023 odpad!

Nočný cirkus Nočný cirkus Erin Morgenstern

Čakala som od tejto knihy niečo úplne iné, než som napokon dostala, takže som tak trochu sklamaná. Námet je fakt zaujímavý, ale príbeh je taký rozťahaný, že ma to miestami ubíjalo.

14.04.2023 3 z 5

Šialenstvo Šialenstvo Maureen Johnson

Skvelé pokračovanie. Nesklamalo.

11.04.2023 4 z 5

Meno hviezdy Meno hviezdy Maureen Johnson

Pomerne dosť vydarený príbeh. Zaujímavý námet, skvelá zápletka, fajn spracovanie. Čítalo sa to dobre a bavilo ma to.

09.04.2023 4 z 5