E.T.007 E.T.007 komentáře u knih

Čierna schránka Čierna schránka Nina Protušová

Anotácia vyznieva zaujímavo, preto som aj po knihe siahla. Žiaľ, zatiaľ ma príbeh vôbec nezaujal, do každej strany sa musím nútiť, takže končím. Nedávam knihe hodnotenie odpad, lebo minimálne nápad je zaujímavý, ale ako ho autorka spracovala, sa už nedozviem, keďže odmietam strácať čas čítaním niečoho, čo ma nebaví.

09.02.2024 1 z 5

Girl Online - Láska blogerská Girl Online - Láska blogerská Zoe Sugg

Cukrová vata - na môj vkus až príliš sladké. Dalo sa to prečítať, ale do ďalších častí už určite nepôjdem.

07.02.2024 3 z 5

Most cez rieku chýb Most cez rieku chýb Kristin Dwyer

Mne sa táto kniha fakt páčila.
Autorka nás hodila rovno doprostred oceánu - Ellisinho života v súčasnosti, ktorý je poznačený smútkom a bolesťou zo straty najlepšieho priateľa a doslova vyhostenia z rodného mesta - a cez útržky z minulosti nás pomaly navigovala k pevnine.

Áno, uprostred knihy som už bola nervózna z toho, že stále netuším, čo sa medzi ňou a Eastonom stalo, pretože hoci sa ročné mlčanie skončilo, stále tancovali rovnaký tanec na rovnakú pesničku, takže sme sa poväčšine nič bližšie nedozvedeli, ale nenudila som sa. Len som horela netrpezlivosťou.

Obľúbila som si všetkých chalanov Albreyovcov, aj ich rodičov - ich rodinné vzťahy tu boli vykreslené veľmi pekne. Aj Ellis mi ako postava bola sympatická. Áno, niekedy sa správala fakt neskutočne sebecky, ale chápala som ju. Každý z nás by chcel byť pre niekoho za každých okolností na prvom mieste. Aspoň pre jedného jediného človeka. Takže ju neodsudzujem.

Kniha rozhodne stojí za prečítanie.

03.02.2024 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Vyražte na rockovou jízdu!

Presne toto ma nalákalo na prečítanie tejto knihy. A tiež super obálka. Hoci autorku už istý čas registrujem, toto bolo moje prvé stretnutie s ňou a... nie som z neho nadšená.

Niektoré časti ako-tak ušli, no minimálne polovicu knihy som v duchu skuvíňala: Bože, kedy sa už konečne začne niečo diať?!?

Príbeh je tak strašne monotónny, že sa mi zdal byť nekonečný. To neustále doťahovanie medzi Gaby a chalanmi ma už od druhej tretiny vôbec nebavilo. Saša ma nijako zvlášť nezaujal a ani som medzi ním a Gaby nevnímala nijaké výraznejšie iskrenie. Vlastne mi medzi nimi celkovo unikala nejaká chémia, ak si odmyslím, že Gaby o ňom v duchu básnila a slintala nad ním a samu seba prehovárala, že sú len kamaráti, čo mi tiež neskutočne liezlo na nervy. Bola ako verklík.

Za mňa to bolo slabé po akejkoľvek stránke (humornej, romantickej, dejovej). Ja si „jízdu“ predstavujem celkom inak. A rockovú dupľom.

31.01.2024 2 z 5

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

Hodnotenie celej série:

Námet je zaujímavý, autorkin štýl písania jednoduchý, takže sa to čítalo dobre. Príbeh ma nijako zvlášť neohúril, no bavil ma a na odreagovanie je podľa mňa veľmi dobrou voľbou.

27.01.2024 4 z 5

Nelám mi srdce Nelám mi srdce Kristína Ježovičová

Podľa názvu som očakávala, že to bude dojímavý príbeh, ale akosi nebol. A dokonca ma kniha ani nepresvedčila, že hoci svet nie je dokonalé miesto, tak aj tak sa v ňom oplatí žiť – ako sa píše vzadu na obálke. Mať kamošku ako Sofia, frajera ako Boris, brata ako Adam a nápadníka ako Thomas, tak si zrejme rovno hádžem slučku.

Pre mňa to bol príbeh, ktorý síce neurazí, ale ani nenadchne. Mňa dokonca miestami nudil. Kapitoly z pohľadu Borisa, Sofie a Maroša by som pokojne úplne vynechala. A dala by som tam viac Nory a Frederika – tí ma celkom zaujímali, keďže si ich pamätám z knihy Nevyslovené. Práve ich tam, žiaľ, bolo málo. Škoda.

A koniec podľa mňa autorka totálne odflákla. Nie pre samotný koniec, ale pre to, že: Thomas niečo hovoril - chcem, dofrasa, vedieť čo! - a Andrejka tiež niečo kričala - chcem, dofrasa, vedieť čo! -, ale to je všetko, čo nám autorka ponúkla. Že tá chvíľa romantiky sa skončila krikom a plačom. Ibaže ja som chcela byť svedkom každého jedného slova, ktoré medzi nimi padlo, doriti!

20.01.2024 3 z 5

Iba jeden deň Iba jeden deň Gayle Forman

Skvelý príbeh! Chytil ma hneď v úvode a nepustil až do poslednej strany. Takže akosi nechápem, prečo má hodnotenie len 78%.

Akože áno, v podstate to je celkom slušné číslo, ale táto kniha by podľa mňa mala mať červené políčko a v ňom minimálne 90%. Lebo z môjho pohľadu má všetko - úžasné prostredie, postavy, ktoré si zamilujete, zaujímavú zápletku, istú dávku originality a tiež hlbšiu myšlienku. Odporúčam.

16.01.2024 5 z 5

Návraty do Nesveta Návraty do Nesveta Marisha Pessl

Námet je zaujímavý, no pre mňa to bola obyčajná zlátanina (ako časová slučka, tak cestovanie v čase), a keď som došla k záveru, len som si v duchu vravela: O čom to vlastne celé bolo, keď osud už hneď na začiatku rozhodol, kto zo šestice priateľov prežije?

Čo ma na príbehu ako-tak bavilo, bola detektívna zápletka - objasňovanie Jimovej záhadnej smrti.

13.01.2024 2 z 5

Čierne diery Čierne diery Sofia Schilderová

Čítalo sa to veľmi dobre, takpovediac samo, a navyše ma to aj bavilo. Aj keď sa zdá, že ide o klasickú love story (ona príde do nového mesta a tam spozná jeho), nie je to celkom tak, čo ma potešilo.

Veľmi sa mi páčil aj hudobný príbeh, ktorý pre nás autorka vyskladala. Texty piesní pekne zapadajú do hlavného príbehu (ja som si tie skladby aj vypočula) a dodávajú knihe taký svojský charakter. Lebo predstaviť nám jednu z hlavných postáv formou pesničiek bol podľa mňa celkom originálny ťah.

09.01.2024 5 z 5

Tisíc dokonalých tónov Tisíc dokonalých tónov C.G. Drews

Táto útla kniha v sebe ukrýva neskutočne silný príbeh. Na jednej strane brutálne drsný, na druhej neuveriteľne krásny.

Beck bol ako mužská postava skvelý - konečne normálny chalan! - a to, aký vzťah mal k svojej malej sestre, ma dostalo asi najviac. Som rada, že autorka mu do života priniesla August - aj ona bola úžasná a svojím spôsobom výnimočná. Zaslúžil si ju, lebo to, čo musel od svojej matky znášať, bolo proste hrozné, na jedného až priveľa.
Páčilo sa mi, ako pomaličky sa to medzi Beckom a August vyvíjalo, že autorka sa vyvarovala hlúpych klišé, že šla svojou vlastnou cestou.

Táto kniha si podľa mňa zaslúži viac než päť hviezd - žiaľ, viac sa ich tu dať nedá. Tak aspoň jedno veľké: ODPORÚČAM!

07.01.2024 5 z 5

Analýza lásky Analýza lásky Ali Hazelwood

Napriek do očí bijúcej podobnosti s Hypotézou lásky ma to bavilo čítať. Vlastne sa mi to zdalo o trošku lepšie než Hypotéza. Bolo to také pružnejšie, iskrivejšie. Za mňa teda plný počet hviezd.

01.01.2024 5 z 5

Nekonečnost Nekonečnost Rachel Ward

Akcia, napätie a fajn zápletka. Bavilo ma to.

27.12.2023 5 z 5

Chaos Chaos Rachel Ward

Bavilo ma to. Bolo to lepšie ako jednotka. Napínavejšie.
Jediné, čo sa mi na knihe nepáčilo, bolo to, ako odporne sa Adam niekedy správal k babke. Vtedy by som mu najradšej dala pár šťavnatých zaúch. Podľa mňa bola Val super a také jednanie si nezaslúžila.

25.12.2023 5 z 5

Na útěku Na útěku Rachel Ward

Dialógy medzi Jem a Pavúkom boli niekedy dosť primitívne, bez nejakej väčšej hĺbky, ale dejovo to bolo fajn. Zaujímavý nápad.

21.12.2023 4 z 5

Krásna beštia Krásna beštia Rebecca James

Čítalo sa to takpovediac samo, autorka sa drží hlavnej dejovej línie, takže dej plynie rýchlo. Zápletka je zaujímavá a postava Alice... uf, bola to hrozná potvora. Ja by som sa ju z toho mora nepokúšala zachrániť. Ani by mi to nenapadlo. Asi by som pokojne šla domov a nech si tá mrcha skape - nič iné si za tú bezohľadnosť a krutosť ani nezaslúžila.

19.12.2023 5 z 5

Zamilovaná Zamilovaná Miroslava Varáčková

Prvá polovica knihy bola celkom v pohode, aj keď začiatok vzťahu s Vincom sa mi zdal akýsi odfláknutý. Len pár viet z ich dialógu, ktoré ani neboli ničím výnimočné, len také bla-bla-bla, a potom zhrnutie, že sedeli a kecali spolu až do zotmenia, ale mne to nestačilo. Rada by som tú konverzáciu aj sledovala - o čom sa bavili, aké informácie si vymenili, aby som Vinca tiež mohla bližšie spoznať. Takto som nemala možnosť si ho obľúbiť či neobľúbiť. Bol pre mňa len niekto, s kým Val klábosila na dvore či hocikde inde, a zaľúbila sa doňho.

Druhá polovica knihy ma nebavila. Valino neustále filozofovanie a mudrovanie mi už neskutočne liezli na nervy. Čo sa vzťahu s Vincom týka, bolo to celé také hŕŕŕ, doslova čáry-máry-fuk a je z toho láska, ktorú som im neuverila.

LGBT tematika mi nevadí, ale ani ma neohúri, keďže mám dojem, že už pomaly v každej knihe (v zahraničných určite) je nejaký gej či lesba. Vzťah medzi Val a Lukášom sa mi páčil, ale všetko to okolo Lukáša mi prišlo až príliš vyhrotené a také akoby nasilu.

Valin bookstagram by mi v príbehu ani nechýbal, takže...

Za mňa to bolo dosť slabé.

15.12.2023 2 z 5

Knižnica na kolesách Knižnica na kolesách David Whitehouse

Taký trochu zvláštny príbeh. Nie zlý, ale ani ma nijako zvlášť neoslovil. Miestami ma dokonca trochu nudil.

13.12.2023 3 z 5

Pravidlá sú na to, aby sa porušovali Pravidlá sú na to, aby sa porušovali Natalie Williamson

Začiatok ma celkom zaujal, aj keď tie pravidlá sa mi zdali dosť o ničom. Veľmi sa mi páčili časti s Buffy - asi preto, že milujem psy. Romantická linka je taká jemná, milá. Ale asi od polovice ma príbeh akosi prestával baviť a zhruba posledných 80 strán ma čítanie všetkých tých sprostostí okolo vysokej a hľadania podnájmu hrozne nudili, až som preskakovala pasáže.

10.12.2023 2 z 5

Šok z pádu Šok z pádu Nathan Filer

Svojím spôsobom to bolo celkom zaujímavé, ale asi som od príbehu očakávala niečo iné. Možno viac akcie? Viac diania? Nejaké vyhrotené situácie?

06.12.2023 3 z 5

Láska je pre lúzrov Láska je pre lúzrov Wibke Brueggemann

Aj keď miestami dej trochu viazne a vtedy sa to tam točí akosi dokola, bola to milá a vtipná oddychovka. Pheobe mi ako postava sadla. Možno preto, že mi jej myšlienkové pochody a názory dosť pripomínali mňa samu. Veľmi som si obľúbila aj jej tetu Kate - tiež by som takú chcela mať, bola proste bohovská.

Navyše, štýl, akým autorka knihu napísala, je zaujímavý a stránky vám doslova samy miznú pod rukami.

03.12.2023 4 z 5