Knižnica na kolesách

Knižnica na kolesách https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263352/mid_kniznica-na-kolesach-fyJ-263352.jpg 4 20 4

Dojemné a zároveň tragikomické dobrodružstvo chlapca, ktorý utečie z malého rodného mesta, aby našiel slobodu, priateľstvo, no najmä rodinu. Bobby Nusku sa cíti osamelý. Noci trávi archivovaním stôp, ktoré po sebe zanechala jeho matka. So svojím jediným kamarátom Sunnym spriada plány, ako sa ochrániť pred šikanovaním chlapcov na ulici a pred svojím otcom. Keď sa Sunny musí odsťahovať, Bobbyho premkne obava, že už nemá nikoho blízkeho. Po čase stretne dvoch podobných vydedencov: Rosu, dievčatko s červenou trojkolkou, ktorého postihnutie priťahuje šikanovanie tých istých tyranov, ktorí terorizujú aj jeho, a Val, Rosinu mamu, osamelú rozvedenú ženu, ktorá je zamestnaná ako upratovačka mestskej pojazdnej knižnice. Vznikne medzi nimi hlboké porozumenie, navzájom si vyplnia prázdne miesta v živote. Puto medzi staršou ženou a chlapcom sa čoskoro stane terčom miestnych klebiet. Val príde o prácu a Bobbyho otec brutálne zbije. Keďže vedia, že ich nečaká nič dobré, rozhodnú sa ujsť aj s Rosou v knižnici na šestnástich kolesách. Trojica podnikne cestu po Anglicku v snahe nájsť lepší život a rodinu, ktorá jej chýba. Celonárodná naháňačka za posádkou knižnice na kolesách je až priveľmi skutočná a hrozí, že ukončí ich inak dokonalý sen.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

Mobile Library , 2015

E.T.007
13.12.2023 3 z 5

Taký trochu zvláštny príbeh. Nie zlý, ale ani ma nijako zvlášť neoslovil. Miestami ma dokonca trochu nudil.

Leyla
17.04.2021 4 z 5

Krásny príbeh. Nevedela som, čo od knihy čakať, popiska je trochu nejasná .. Spočiatku bolo smutné čítať, v akom prostredí chlapec vyrastá a aký je nešťastný, ale všetko do seba nakoniec krásne zapadne. Je to kniha na zamyslenie, aká dôležitá je rodina (ale nie vždy tá, do ktorej sa narodíte).
Veľmi sa mi tiež páčil ten nápad s pojazdnou knižnicou.
Zopár pekných myšlienok ..
* Priateľstvo je, keď dostanete kľúč, ktorým odomknete časť svojej duše.
* Mama ho učila, že hnev je premárnená energia, ktorú je lepšie premeniť na lásku.

freejazz
04.04.2019 5 z 5

fúha, ani neviem, či by som sa k tejto knihe dostal, keby ma nezaujala obálka. ešteže tak:) kam toto zaradiť? kniha pre deti to určite nie je, iba ak pre deti, ktoré sa už stretli s krutosťou a chladom sveta a stále veria v niečo lepšie. ale nie je to ani pre dospelých, tých detský pohľad na svet skôr nudí.
najskôr to bude kniha pre tých, čo radi premýšľajú. stojí za čítanie a stojí za námahu. myslím, že o tomto autorovi budeme ešte počuť.

lima123
13.05.2018 4 z 5

Príbeh chlapca, ktorý trpí pri tyranskom otcovi, ťažko znáša odchod matky. Náhodne stretne mladú ženu, ktorá sa stará o postihnutú dcéru a pojazdnú knižnicu. Ich príbeh je zaujímavý pútavý i dramatický. Knihu som si náhodou vybrala pre čitateľskú výzvu a veru mňa pozitívne potešila.

David Whitehouse
britská, 1981
2011  63%Postel
2015  73%Knižnica na kolesách

Kniha Knižnica na kolesách je v