Dym Dym komentáře u knih

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Krásný odpočinkový příběh provoněný kávou a sladkým pečivem myšího kuchaře. Moc se mi líbilo zasazení děje do světa dnd a už se nemůžu dočkat až zkusím upéct knoflíčky :D

10.02.2024 4 z 5

Gallant Gallant V. E. Schwab (p)

Hodně dobře napsaný a poutavý příběh, který vás zamrazí v zádech. Dva domy, dva světy a neobyčejná hlavní hrdinka mezi nimi vás jen tak nepustí.

02.11.2023 4 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Je to zajímavé čtení se zajímavým využitím folklóru

14.09.2023 3 z 5

Introvertka chodí na terapii Introvertka chodí na terapii Deborah Tung

K této knize jsem se dostala náhodou. Musela jsem čekat ve městě a sedla jsem si do knihovny a tahle knížka si mě prostě našla... a její četba pro mě byla velice silným zážitkem. Přečetla jsem ji na jeden zátah. Otevřelo mi to oči. Měla jsem nedávno panický záchvat a byla kvůli tomu u doktorky. Myslela jsem si že je to kvůli nějakým zdravotním problémům a když mi navrhla návštěvu psychologa, myslela jsem že je to zbytečné a že krevní testy ukáží právé jádro problemu a že jsem jen přecitlivělá a že to co prožívám je normální. Překvapilo mě že to co prožívám je tak podobné autorčině zkušenosti. Bylo to tak podobné až jsem měla ke konci knihy problém zadržet slzy. Otevřelo mi to oči

13.09.2023 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Do četby této knihy jsem šla s nadšením že si přečtu další dílo autorky mých oblíbených měsíčních kronik. Popravdě mi dlouho drvalo Renegáty dočíst, musela jsem se do toho trochu nutit. Jinak je to zajímavé čtení

12.09.2023 3 z 5

Hon na knížete Draculu Hon na knížete Draculu Kerri Maniscalco

Naproti prvním dílu jsem se musela nutit knihu dočíst a často jsem ji odkládala. Toho napětí a záhad tam bylo trochu moc, až jsem ztrácela nit. Ale pořád jde o skvělý příběh. Interakce mezi Audrey Rose a Thomasem mi vždycky zlepšily den.

10.03.2023 3 z 5

Vánoční prázdniny Vánoční prázdniny Tracy Andreen

Taková typická zápletka. Holka z Ameriky zalže a pak se snaží chovat jako že je každá lež čistá pravda. Docela pohodová oddychovka se kterou jsem si užila jízdy vlakem zasněženou zimní krajinou.

12.01.2023 3 z 5

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

Skvěle ztvárněný svět a zajímavé postavy, ale knížku bych si víc užila kdybych jí četla o pár let zpátky.

06.12.2022 3 z 5

Jeden rok Jeden rok Eleanor Corvin (p)

Skvělá kniha od které jsem se nemohla hnout. Ze začátku jsem dost váhala, jestli mám po tomto příběhu sáhnout. Čekala jsem depresi a úzkost. Nakonec jsem moc ráda že jsem si Jeden rok přečetla. Chci poděkovat všem, kteří tu píšou recenze. Bez vás bych málem přišla o skvělé počtení

18.11.2022 4 z 5

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

Takový krátký příběh o jednom robokatovi, který se podobá lidem, víc než si myslí. Líbilo se mi jak hlavní postava uvažovala, a že se nejednalo o žádného hrdinu se vznešeným cílem. Ani konec mě nezklamal. K robokatovi to sedlo. Docela fajn čtení

18.10.2022 3 z 5

Padesát odstínů tymiánu Padesát odstínů tymiánu Zdenka Pšeničková

Skvělý oddychový příběh plný praštěného humoru. Krásně jsem si u ní odpočinula

10.10.2022 4 z 5

Případ ukradeného zubu Případ ukradeného zubu William Ritter

Skvělá oddechová záhada. Aby s Jackabym tvoří čím dál lepší tým a jsem moc ráda i za návrat mého oblíbeného čtyřnohého policisty. Příběh je napsán daleko lépe než v prvním díle, záhadu se zmizelým zubem jsem sama neprokoukla.

05.10.2022 3 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Zajímavé pojetí potřeštěného detektiva s nadpřirozenou deduktivní metodou a jeho záhadného světa a to vše z pohledu jeho nové asistentky, lovkyně dinosaurů, která touží po dobrodružství. Během čtení mě opravdu týralo, že jsem vraha odhalila, hned když se objevil a naším detektivům i Charliemu Canovi to došlo až na konci. Jinak je to fajn čtení se skvělými postavami a rybníkem ve třetím patře, kde opěrný asistent pečuje o kartotéku a bývalá majitelka domu se snaží nezblaznit se z Jackabyho pokusů o vaření.
Ps: Nezírejte na žábu

12.09.2022 3 z 5

Smrtící vzdělání Smrtící vzdělání Naomi Novik

Třetí kniha od Naomi Novik, kterou jsem přečetla. Autorka umí skvěle vytvořit úžasné světy a to i tak děsivé jako je škola Scholomachie. Občas mě při čtení i zamrazilo a ze začátku jsem El moc nemusela, ale ke konci jsem přišla na to, že mi přirostla k srdci. Už se nemůžu dočkat až vyjdou zbylé díly trilogie, abych je mohla naráz zhltnout... a to nejsem žádný chřtán

29.08.2022 4 z 5

Dračice Dračice Jan Hlávka

Naprosto skvěle napsané, je pravda, že jsem si postavy příliš neoblíbila a že jsem podle popisku knihy čekala trochu jiný příběh, ale svět i postavy jsou dokonale propracované. Užila jsem si to

22.08.2022 4 z 5

Klan Klan Adrienne Young

Naprosto úžasný příběh. Vůbec jsem se od něj nemohla odtrhnout a přečetla jsem knihu skoro na jeden zátah. Když Eelyn zajali a udělali z ní dýra, tak jsem měla notnou část příběhu strach, že jí rupne v bedně a prchne do sněhem zasypaných hor a netrefí domů. Konec mě mile překvapil. Perfektní, nemám co dodat

17.08.2022 5 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

(SPOILER) Skvělá hlavní hrdinka a zajímavé prevyprávění krásky a zvířete. Na začátku jsem se rychle začetla, ale pak jsem se musela trochu nutit knihu dočíst. Rozpadnutí mého oblíbeného tria mi uštědřilo pořádnou ránu. A jak jsem tak četla popisy dalších dílů, už po nich asi nesáhnu...

16.08.2022 3 z 5

Zmizelá apatykářka Zmizelá apatykářka Sarah Penner

Zajímavý příběh, ve kterém se touláte mezi přítomností a historií. Sice jsem se do knihy měla problém začíst, ale téma jedů a pátrání po původu záhadné modré lahvičky s leptem medvěda je skvěle zkombinované.

15.08.2022 3 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Hodně dlouho jsem se těšila, že si tuhle knihu přečtu a hned na první stránce mě chytla. Ještě jsem nečetla žádný příběh, který by byl tak zaměřen na forenzní vědu, obzvlášť v době, kdy byl tento obor ještě poměrně v plenkách. Vytkla bych snad jedině vodítka, která vedla k identitě Jacka Rozparovače, byl v tom chaos... ale i tak tato kniha rozhodně stojí za to.

18.07.2022 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Od téhle knihy jsem se prakticky neodtrha, dokud jsem ji nedočetla. Hlavní hrdinka mi přirostla k srdci, a asi právě pro to, jsem se rozhodla nepřečíst si zbývající díly série... sice nevím, co přesně se v nich stane, ale neočekávám nic dobrého...

13.07.2022 4 z 5