DuncanIdaho DuncanIdaho komentáře u knih

Zmizelá Šumava 3 Zmizelá Šumava 3 Emil Kintzl

Přečetl jsem, shlédl jsem, poučil jsem se. Z knihy je vidět, že pan Kintzl Šumavu znal a měl rád. Škoda jen, že již nic nenapíše. Myslím si, že energii a chuť by k tomu měl. Rozhodně si přečtu i jeho zbývající knihy, tedy ty v češtině.

28.01.2023 5 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Popis toho, jak se malá holka dostává do spárů pedofila, je zde skvělý. Vše probíhá postupně na pozadí běžného života. A závěr se mi zdá dost otevřený.

22.01.2023 4 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Rozhodně zde jde o zajímavý pohled do života jednoho alkoholika. K zajímavosti knihy přispělo i to, že každá kapitola je vždy hlavně o jednom z hrdinů a kapitoly časově nejdou za sebou, ale skačou z jedné doby do druhé.

14.01.2023 4 z 5

Smrt ve stříbrné zbroji Smrt ve stříbrné zbroji Otomar Dvořák

Autor zde ve stručnosti převyprávěl příběh krátkého života Ludvíka Jagellonského. A povedlo se mu to. Jsem rád, že jsem knihu přečetl.

06.01.2023 5 z 5

Piráti na Marsu Piráti na Marsu Rudolf Mentzl

Kniha vypráví příběh, který by se mohl v budoucnu stát. Je to sice dost idealizované, protože vše vyřešili v podstatě ještě děti, ale zase je to scifi. Jde o krátkou a docela čtivou knihu. Autoři v ní vysvětlují i různé vědecké problémy formou, kterou to musí pochopit každý.

31.12.2022 5 z 5

Za písní Severu aneb Proč bychom se neztratili Za písní Severu aneb Proč bychom se neztratili Zdeněk Šmíd

Za písní severu je hodně cestopisná kniha, ale i zde i humor. Pokud si chcete přiblížit Skandinávii, přečtěte si to.

30.12.2022 5 z 5

Zabíječ draků Zabíječ draků William King

Čtení dalších osudů Gotreka a Felixe mne bavilo, protože tam bylo vše: dobrodružství, fantazie, boje, zbabělství, hrdinství, ... V příštím roce si určitě přečtu další pokračování série, možnáne jedno.

26.12.2022 5 z 5

Za poklady brdských Hřebenů Za poklady brdských Hřebenů Otomar Dvořák

Nežiji v Brdech, ale kousek od nich, proto jsem si knihu přečetl. A jsem rád. Je tam mnoho zajímavých informací jak zeměpisných tak dějepisných. Otomar Dvořák umí pro mne psát zajímavě a poutavě. Určitě si přečtu další jeho knihu o Brdech.

18.12.2022 5 z 5

Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Vlastimil Vondruška

Tato kniha je další pěkné čtení od Vondrušky.

03.12.2022 5 z 5

Pouť oběšenců Pouť oběšenců Pavel Hrdlička

Tento díl je, bohužel, poslední ze série. Autor již žádný nenapíše a podle epilogu to už ani v úmyslu neměl. Celá série je nádherný pohled do života v Zemích koruny české na počátku 15. století. Všechny díly se pěkně četli, postavy byly dobře pojaty a vykresleny. Teď mi zbývá přečíst jen ten preqeul.

18.11.2022 5 z 5

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Tento díl je skvělé završení série. Já jen doufám, že to není konečné završení a že bude další pokračování.

08.11.2022 5 z 5

Indiáni stříbrné Luny Indiáni stříbrné Luny Miloslav Stingl

Jde o lehce čtivu knihu plnou zajímavých informací o indiánských říší předcolombovské doby. Škoda jen, že tu není více fotografií, které by dokreslovaly popisované předměty nebo stavby.

29.10.2022 5 z 5

Tam za řekou je Argentina Tam za řekou je Argentina Jiří Hanzelka

Je až obdivuhodné, co vše ti dva zvládli. Dnes bychom bez mobilu, internetu, asistenčních služeb, atd. takovouto cestu nezvládli. V knize popisují autoři nejen svízele ale i radosti cesty různými zeměmi. A ta trocha komunistické propagandy se dá vydržet. Rozhodně si knihu přečtěte.

26.10.2022 5 z 5

Poslední válečná stezka Poslední válečná stezka Warren P. Gratias (p)

Tento díl trilogie pokračuje v duchu toho prvního. Kniha se čte lechce a dost rychle. Kdo není přivznivce stylu pif paf, tak se určitě při čtení pobaví. Jediné co mi na knize vadí, je množství anglických výrazů. To mohl autor dát v češtině, když je ten Čech.

05.10.2022 5 z 5

Zpěv z neznáma Zpěv z neznáma Vonda N. McIntyre

Toto je již třetí díl ze série, který jsem četl. Opět to bylo rychlé a docela zábavné čtení. Při čtení jsem si vybavoval sekvence z filmu, který jsem viděl již před dlouhou dobou. Budu muset tento film shlédnout znovu.

29.09.2022 5 z 5

Zločin a vzdor Zločin a vzdor Warren P. Gratias (p)

Mít tak víc času na čtení, to by bylo. Tato kniha zaujme a vtáhne do děje. Několikrát jsem se podivil, kolik stránek jsem za krátký čas přečetl. Když čtenář při čtení nevnímá počet stránek, je to jeden ze znaků, že je kniha dobrá.

24.09.2022 5 z 5

Afrika pod maskami Afrika pod maskami Ladislav Mikeš Pařízek

Toto by mohla být zajímavá kniha, ale je tam komunistická propaganda, která by mi až tak nevadila a u Pařízka se dá předpokládat. Horší je tam ta různá statistika všeho možného, to je pro Čechy nedůležité a nezajímavé. Naštěstí jsou v knize i cestopisné okamžiky i popis života v Africe.

17.09.2022 3 z 5

Sherlock Holmes & Golemův stín Sherlock Holmes & Golemův stín Petr Macek

Golemův stín je druhá kniha o Holmesovi od nepůvodního autora, kterou jsem četl. Příběh je napínavý a má spád. Jen ten konec není úplně ono. Líbí se mi, že se nejdůležitější část případu odehrává v Čechách. Nelíbí se mi však, co se stane po vyřešení případu, to si autor mohl odpustit.

05.09.2022 4 z 5

Král diplomat Král diplomat Jiří Spěváček

Kniha přináší jiný pohled na Jana Lucemburského. Přináší pohled celoevropský a ne jen ten náš český. A to je určitě dobře.

02.09.2022 5 z 5

Zmizelá Šumava 2 Zmizelá Šumava 2 Emil Kintzl

Místopis, osudy různých lidí, domů a vesnic i událostí jsou zde sice krátce ale poutavě popsány. Krátké popisy jsou spíše ku prospěchu knihy. Při čtení je poznat, že pan Kintzl měl Šumavu rád. Bohužel měl.

27.08.2022 5 z 5