DuncanIdaho DuncanIdaho komentáře u knih

Ecce homo! Ecce homo! Karel Klostermann

Mám přečteno. Nebylo to špatné. Z dosud mnou přečtených klostrmanovek je ale asi nejslabší. Začátek a konec byly dobré, střed byl stále to samé dokola. Je zde ale opět popsaný život, který dnes už není a ani už nikdy nebude. Lidé si tu jsou blíž, víc si pomáhají a umějí si odpustit.

06.06.2023 3 z 5

Djatlovova expedice: Nová odhalení Djatlovova expedice: Nová odhalení Martin Lavay

V podtitulu knihy je "Nová odhalení". Ty tam sice jsou, ale ne moc. Fotografie jsou tu malé, takže na nich není skoro nic vidět. No a závěr mi připadá dosti zbytečný. Kdyby autor stáhl rozsah knihy jen na ty opravdu nové informace, knize by to prospělo.

27.05.2023 3 z 5

Zásnubní prsten Zásnubní prsten Vlastimil Vondruška

Jde opět o oddechovou záležitost. Jen ta rychlost řešní případu je až moc velká. A souhlasím, že závěr byl dost rychlý. Za přečtení to ale rozhodně stojí.

21.05.2023 5 z 5

Měsíční šachta Měsíční šachta Martin Lavay

O Měsíční šachtě jsem nikdy neslyšel až do okamžiku, kdy jsem zjistil, že existuje tato kniha. Dobré je, že jsou v knize i další, rozšířující inforace.

17.05.2023 4 z 5

Nihilista na balkonu Nihilista na balkonu Petr Holý

Je zde 5 povídek, dvě jsou nicmoc, ale ty tři zbývající je reálný náhled do současného života. Paradoxy součastnosti jsou popsány tak reálně a takovým stylem, že jsou opravdu až komické. Kdyby v reálu nastaly zde popisované problémy, mohly by i popsaným způsobem proběhnout.

08.05.2023 4 z 5

Hostinec U kamenného stolu Hostinec U kamenného stolu Karel Poláček

Pohodový příběh několika prvorepublikových figure maloměsta. Sice jsem od toho očekával více vtipu, ale četlo se mi to dobře. Možná se to nezdál, ale děj byl docela bohatý na události a zvraty. Události i zvraty byly malé, proto zapadly do děje a nebyly tak nápadné. I to ale přidalo něco kozlu knihy.

01.05.2023 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Kdo by neznal Babičku od B. Němcové. Je to idilické dílo, které se dobře čte. Odvede človeka od reality života. Vše tam bylo tak krásně, že tomu dnes věří málokdo.

23.04.2023 5 z 5

Axion Axion Petr Šulc

Toto je příběh, který se dá číst. Jen je tam místy zbytěčná brutalita. O akci a napětí však nouze není .

15.04.2023 4 z 5

Afrika snů a skutečnosti 1 Afrika snů a skutečnosti 1 Jiří Hanzelka

Knihy od Hanzelky a Zikmunda čtu rád. Knihy popisují cizí kraje a život v nich. Tato kniha není výjimka. Jen ty povinné socialistické kecy tam kazí dojem. Prostě je přečtu a zapomenu. Určitě přečtu i dva další díly i jiné jejich knihy.

10.04.2023 5 z 5

Magický náramek Magický náramek Natalja Ščerba

Když byly zadány témanata na letošní ČV, tak jsem bral toto téma za politické. Myslím si to stále. Ale toto téma mi přivedlo k této knize a já jsem rád. Je to sice jednoduché (od 14 let), ale je to dobré, fantazijní (vše si snadno představuji), lehké čtení. Určitě v nejbližší době přečtu i ostatní díly série a do budoucna si přečtu jiné kiny autorky.

04.04.2023 5 z 5

Blázni z Hepteridy Blázni z Hepteridy Ludvík Souček

Ludvík Souček si k napsání pěkné scifi vystačí s malým množství v dnešní době zázračné techniky budoucnosti. Bez nějaké pro nás nesestrojitelné technologie to nejde, ale nemusí se to s ní přehánět. Souček se toho držel, a proto jsou jeho knihy, které jsem zatím přečetl, uvěřitelné, a proto čtivé.

28.03.2023 5 z 5

Princ se žlutou hvězdou Princ se žlutou hvězdou František Tichý

Zde není popisován boj proti bezpráví, nelidskosti a zlovůli v podobě, kterou si každý představí, když tento pojem uslyší. Je tu ale ve formě boje za přežití, a to na co nejvyšší možné úrovni. Je to snaha žít co možná nejnormálněji, a i toto je boj proti zlu. Boj, který říká, jsme ponížení, ale ne poražení, zadupáni. Knihu si určitě přečtěte.

23.03.2023 5 z 5

Pod souhvězdím Oriónu Pod souhvězdím Oriónu Ladislav Mikeš Pařízek

Pod souhvězdím Oriónu je jedna z mých nejoblíbenějších knížek v dětství. Když bylo vyhlášeno v ČV téma Kniha, kterou nebudete číst poprvé, sáhl jsem po ní. Znovu mohu říct, že je to poutavý popis cesty Afrikou, zvyků a života domorodců, krajiny, ... Dnes už si dokážu nějak přebrat ty drobné agitační průpovídky, ale jak jsem to chápal a pobral v dětství, to nevím.

15.03.2023 5 z 5

Pokoj č. 9 Pokoj č. 9 Kateřina Strnadová-Leboutte

Při čtení takových to knih si člověk uvědomí, co má, když má zdraví. Tato kniha to jasně ukazuje. Ukazuje také, že důležitější než peníze jsou opravdoví přátelé, kteří v nouzi pomohou. Třeba i malá pomoc v takovýchto situacích, které kniha popisuje, je velká pomoc. Muže to být i psychická pomoc přes telefon na velkou vzdálenost. Knihu by si měl každý přečíst. Pokud se někdo dostane do takové životní situace a zvládne ji, tak už pak neřeší maličkosti, zbytečnosti, hlouposti.

11.03.2023

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Vládík opět napsal zajímavý a místy i vtipný cestopis. Tentokrát to není pojato jako jedna cesta, ale jsou zde popsány jednotlivé výlety, které podnikal přes celé léto. I přes odlišný formát to bylo pěkné čtení.

07.03.2023 5 z 5

Tajemství pyramid Tajemství pyramid Magdalena Zachardová

Kniha je sice krátká, ale pro základní náhled do problému pyramid zcela dostačující. Jde o stručný náhled, ve kterém autorka nezahlcuje množstvím informací. Jako inspirace pro další zájem je to dobré dílo.

26.02.2023 5 z 5

Toulavá kamera 3 Toulavá kamera 3 Iveta Toušlová

Kniha nabízí další krásnou a poučnou procházku po všech krajích České republiky.

19.02.2023 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Carrii jsem měl v dlouhodobém plánku k přečtení. Když přišlo téma King v ČV, tak jsem ji hned přečetl. Děj dobře líčí, jak je dívka přivedena matkou i okolím k psychickému zkratu. I do hororu se dá vložit psychologie.

14.02.2023 5 z 5

Taková normální rodinka Taková normální rodinka Fan Vavřincová (p)

Ještěže jsem četl tuto knihu doma a ne v MHD na cestě do/z práce. Občasné výbuchy smíchu by vypadaly divně. Tyto výbuchy umocňovalo i to, že jsem si pod jednotlivými postavami představoval herce, které je hráli. Janě vedli pí. Medřická jako Cilka a p. Cupák jako Petr. Určitě si tuto knihu přečtěte.

10.02.2023 5 z 5

Trpké víno / Klášterní kostnice Trpké víno / Klášterní kostnice Vlastimil Vondruška

I třetí kniha série o Jiřím Adamovi z Dobronína je příjemné počtení. Opět je zde nenudící děj, stále co objevovat. Opět je zde dost zamotaná záhada.

04.02.2023 5 z 5