Axion

Axion https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459715/bmid_axion-U6G-459715.jpg 4 7 5

Axiony jsou hypotetické elementární částice, z nichž se má skládat temná hmota. Axion je také planeta plná nebezpečných tvorů, na které se nachází opevněná trestanecká kolonie. Skupina trestanců chce utéct za každou cenu. Nejde ani tak o to opustit kolonii, ale především uniknout ze samotné planety. Prvotní plán selže a ten, jenž se rýsuje nyní, může být ještě nebezpečnější než pobyt mezi ostatními trestanci. Každý ze skupiny se na Axion dostal z jiného důvodu a za jiných okolností. Někteří útěkem nesledují jen svobodu, ale mají i jiné, tajné cíle.... celý text

DuncanIdaho
15.04.2023 4 z 5

Toto je příběh, který se dá číst. Jen je tam místy zbytěčná brutalita. O akci a napětí však nouze není .

ekrtek
15.10.2021 5 z 5

Velice čtivý příběh, který mě rychle vtáhl do děje. Nejsou tu slabá místa, má to spád. Petr Šulc je jeden z mých oblíbených autorů, u jeho povídek a románů se nikdy nenudím.

lukas1758
02.10.2021 5 z 5

Velmi napínavé čtení, které mě bavilo od začátku až do konce. Skvěle vykreslené postavy, napětí i humor. Autor umí prostředí tak hezky popsat, že jsem měl vždy pocit, že přesně vím, jak to v daném místě vypadá a co se tam odehrává. Rozhodně všem tuto knihu doporučuji.

Chorche338
26.09.2021 3 z 5

Sci-fi začínajícího autora s originálním námětem :-) Nevěděl jsem co čekat, popravdě řečeno jsem ke knize přistupoval trochu skepticky jako k autorově prvnímu románu (předtím psal jen povídky). Nicméně jsem byl příjemně překvapen, příběh odsejpá a je tam skoro všechno, co bysme od podobného příběhu chtěli. Za mě pochvala a vzhledem k tomu, že autor právě chystá vydat druhý román (který jsem měl už možnost přečíst a která je podle mě zase o level lepší a s velice originálním námětem) si myslím, že tu máme nového nadějného autora :-)

andrea4155
27.12.2020 5 z 5

Hezký čtivé, pocit napětí od začátku, moc se mě líbí vkusné zapojení odborných termínů do textu příběhů ! Za mě SUPER.

vesmír nehostinná planeta

Petr Šulc