DuncanIdaho DuncanIdaho komentáře u knih

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Dobrá kniha, kde se stále něco děje. Má rychlý spád, takže nenudí. I menší spád děje by dost zabavil. Čtu zde spoustu negativních kritik o tom, že jsou Brownovy knihy stále dokola. Mně osobně to nevadí. Má svůj styl, člověk ví, kam ho zařadit a co od něj čekat. Témata má sice podobná, ale přeci jen odlišná. Pokud má "stále stejná témata", tak co potom říct o takovém Dänikenovi. Není snad styl a podobnost témat takové image autora?

Pompejan Pompejan Philipp Vandenberg

Jde o knihu, která popisuje život v Římě v době Nerově a jeho nástupců. Tato doba se vyznačuje tím, že během jednoho roku vládli čtyři císaři. Kniha vypráví životní příběh otroka, který při zemětřesení v Pompejích přišel o pána. Děj je bez prostojů a má dobrý spád.

17.08.2011 4 z 5

Zelený skarabeus Zelený skarabeus Philipp Vandenberg

Příběh o tom, jak neočekávaný nález a hamižnost přivede člověka do potíží s neobviklými dopady pro hlavní aktéry. Phillipp Vandenberg zde opět předvedl, že jeho volba stát se spisovatelem byla skvělá. Jde o mistrovsky napsaný poutavý román.

Únos / Katriona Únos / Katriona Robert Louis Stevenson

Čtivá kniha jejíž děj postupně nabírá spád. Popisuje nejen přátelství dvou mužů, ale dobové poměry ve Skotsku. Oba hrdinové mají odlišné životní zkušenosti a z toho vyplývající různé názory a náhled na život. Popisované rozdíly jim však nekladou překážku k jejich přátelství.

Bezhlavý jezdec Bezhlavý jezdec Thomas Mayne-Reid

Skvělý western, který nabízí strhující děj. V ději se občas přeskočí do jiné linie, čtenář tak nejdříve neví, o co v nové linii jde. Pokud však vydrží, tak na dalších stránkách se všechny linie příběhu spojí a vše se vyřeší a vysvětlí v téměř Poirotovském duchu. Kniha má spád a určitě nebude nudit.

Pod souhvězdím Oriónu Pod souhvězdím Oriónu Ladislav Mikeš Pařízek

Nádherné a poutavé vyprávění autora o jeho cestě po Belgickém Kongu. Autor putoval touto částí Afriky se svým černoškým průvodcem. Kniha je popisem života, zvyků a mravů domorodců. Vykresluje jejich život způsobem, kterým čtenáře nadchne pro Afriku. Popisované zážitky jsou z jedné strany často drsné a pro oba cestovatele i nebezpečné, ale z druhé strany jsou romantické. Kromě domorodců vykresluje i nádhernou africkou přírodu. Pro milovníky dobrodružných a romantických příběhů i pro milovníky Afriky tuto knihu vřele doporučuji.

Strážci úmluvy Strážci úmluvy Tom Egeland

Strhující příběh, který je psán ve dvou vrstvách. Jedna vrstva je v minulost v době Vikingů a v té druhé vrstvě je minulost odhalována Bjørnem. Tyto dvě vrstvy se vhodně doplňují. Děj má již větší spád než Konec kruhu, ale stále to není styl: jdu z akce do akce a půl historie celého lidstva vyřeším za noc.

Konec kruhu Konec kruhu Tom Egeland

Děj plyne pomaleji, ale nenudí, čímž odpadá rychlý sled akcí, který může být někdy na překážku. Nic proti knihám, které mají spád, ale všeho moc škodí. Hrdina zde není kdovíjaký borec. Je spíš samý osobní problém, neumí vše, neví vše, má své neduhy. Je to takový příjemný oddychnutí od super hrdinů stylu pána s úslovím: "Promíchat, netřepat".

Rukopis Karla Velikého Rukopis Karla Velikého Steve Berry

Dobrá kniha špionážního typu. Nápaditá zápletka, která může mít i pokračování v dalších knihách. Jen ten závěr byl trochu nelogický a napsaný dosti na efekt.

16.08.2011 5 z 5