DuncanIdaho DuncanIdaho komentáře u knih

Ďábel na řetězu Ďábel na řetězu Otomar Dvořák

Pan Dvořák napsal další knihu, kterou jsem si rád přečetl. Podle anotace jsem však čekal, že to bude víc o opatu Prokopovi. To ale nevadí, i tak to bylo dobré čtení a dozvěděl jsem se spoustu nových informací o naší historii.

24.08.2022 5 z 5

Až na vrchol Až na vrchol Jiří Hanibal

Myslím, že většina lidí nebude Jošta Lucemburského znát. V této knize může každý najít alespoň trochu informací o jeho životě. Kniha byla nenáročná a poměrně i čtivá.

19.08.2022 4 z 5

Když si bohové hrají na Boha Když si bohové hrají na Boha Hartwig Hausdorf

Začátek knihy byl lepší, autor zde popisoval jeho pohled na různé historické nálezy. Konec byl horší, protože tam už jen filizofoval a mentoroval. Kdo jste ale zastánci toho, že Zemi navštívili mimozemšťani, tak si ji přečtěte.

16.08.2022 3 z 5

Úkol pro šaška Úkol pro šaška Pavel Hrdlička

I přesto, že dějem kniha odlišuje ostatním knihám série, je to zajímavé a zábavné čtení.

10.08.2022 5 z 5

Svět podle Koháka: Kůly v plotě 0,5 Svět podle Koháka: Kůly v plotě 0,5 Jakub Kohák

V tomto případě jde o soubor několika fejetonů. Nad některými jsem se i pousmál a některé příběhy zde popsané si dovedu živě přestavit. Přečtením této knihy rozhodně neprohloupíte.

06.08.2022 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Kniha je zábavná a často i úsměvná. Marek zde inteligentním způsobem poukazuje a často i jemně zesměšňuje různé, i z mého ohledu, leckdy prapodivné způsoby dnešního života. Pro lehké a rychlé čtení tuto knihu doporučuji.

03.08.2022 5 z 5

Krajinou Karla IV.: S Otcem vlasti Prahou, Čechami a Moravou Krajinou Karla IV.: S Otcem vlasti Prahou, Čechami a Moravou Otomar Dvořák

Již jsem přečetl Krajinou prvních Přemyslovců, tak jsem si řekl, že přečtu i tuto knihu. A udělal jsem dobře. Kniha se četla dobře, protože byla plná zajímavých informací o naší zemi. Vše bylo podáno jednoduchou formou bez zbytečných odborností.

01.08.2022 5 z 5

Bezstarostné cesty Bezstarostné cesty Josef Fousek

Při čtení jsem se bavil, protože je to úsměvná a pohodová kniha a je vhodná na letní čtení. Ti dva byli opravdu sedmilháři a mistři v prožívání drobných veselých příhod. Určitě si tuto knihu přečtěte.

27.07.2022 5 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Tímto dílem byla skvělá série skvěle ukončena. Opět byl děj napínavý a stále přitažlivý. Jen bych v knize viděl jednu historiu nepřesnost. Dědičný královský titul neudělil Fridrich Barbarossa Vradislavu II., ale až o nějakých 55 let později ho Zlatou bulou sicilskou udělil Fridrich II Štaufský Přemyslu Otakaru I.

24.07.2022 5 z 5

Smrt krále Šumavy Smrt krále Šumavy Martin Sichinger

Kniha je sice román, ale čekal jsem zde více faktů. Faktů o Killiánovi je tu minimum. Je to spíš krátký příběh o dvou dětech pro děti. Je to ale lepší než Cukrový klaun, který nebyl o ničem. Mám rád knihy o Šumavě a o té tam něco málo bylo, takže alespoň jedno plus.

19.07.2022 3 z 5

Malý velký muž Malý velký muž Thomas Berger

V tomto případě jde opravdu o skvělé čtení o pestrém životě v době pravého Divokého západu. Nejde zde ani o to, je-li to pravda nebo jen fantazie, ale o ten popis života bílých i rudých, o rozdílech ve způsobu života, o konci jednoho stylu života, ... Prostě si to přečtěte.

15.07.2022 5 z 5

Ministerští pstruzi a jiné rybářské příběhy Ministerští pstruzi a jiné rybářské příběhy Bohumír Machát

Pěkné vyprávění nejen o rybaření, ale i o rybách a lidech.

28.06.2022 5 z 5

Ďáblův klíč Ďáblův klíč Otomar Dvořák

Četlo se to dobře a rychle. Příběh je poměrně jednoduchý, ale napínavý a tajemný je dost. Autor zde prokázal svoji fantazii a znalost pověstí, pověr a mýtů.

26.06.2022 5 z 5

Tchán Kondelík a zeť Vejvara Tchán Kondelík a zeť Vejvara Ignát Herrmann

Tato kniha nebyla tak zábavná jako Otec Kondelík a ženich Vejvara, ale i tak to bylo pěkné čtení. Pro lehké letní odpočinkové čtení to rozhodně doporučit lze. Stále ale nevím, kdo z těch dvou (Kondelík, Vejvara) je větší dřevák.

23.06.2022 5 z 5

Otec Kondelík a ženich Vejvara Otec Kondelík a ženich Vejvara Ignát Herrmann

Tak nevím, jestli je větší kopyto Kondelík nebo Vejvara. Rozhodně jsem se při čtení pobavil a leckdy i pousmál. V knize je lehký a nenáročný humor, který pobaví.

16.06.2022 5 z 5

Žebrákova pomsta Žebrákova pomsta Pavel Hrdlička

Podrychtář Václav stále baví. Děj je opět zajímavý a záživný, ale ne přehnaně akční. Čtenář se stále baví a je stále co číst.

05.06.2022 5 z 5

S vlčí hlavou v erbu S vlčí hlavou v erbu František Niedl

Děj je strhující s mnoha událostmi. Kniha je velmi čtivá. Škoda jen, že jsem byl na pracovní cestě, kde se neměl tolik času číst. Určitě tuto sérii dočtu co nejdříve a budu pokračovat dalšími knihami p. Niedla.

31.05.2022 5 z 5

3D tisk 3D tisk Jitka Kratochvílová

Kniha mne trochu zklamala. Textu je tam je několik stránek všeobecných informací a pak už jen spousta stran fotografií.

16.05.2022 3 z 5

Tanec s vlky Tanec s vlky Michael Blake

Tato kniha dokázala, že může být pěkná a čtivá, přestože je v ní jen minimum přímé řeči. Popis postupného přerodu bělocha v Komanče je zde skvělý. Bylo to fajn počtení.

15.05.2022 5 z 5

Pantáta Bezoušek Pantáta Bezoušek Karel Václav Rais

Tak toto je dost slaďárna, zvlášť ze začátku. Tato kniha je jedna z těch, co dokáží čtenáře odreagovat se od dnešní doby. Kdo máte chmura, čtěte.

08.05.2022 4 z 5