DuncanIdaho DuncanIdaho komentáře u knih

Prázdniny na Šumavě Prázdniny na Šumavě Karel Klostermann

Tato kniha od Klostermanna mne moc nezaujala. Byly tam sice pěkné popisy přírody, v povídkách byl i děj, krátký ale byl, to mi ale přilo trochu málo. Autor často odbíhal, což na jednom místě i psal. Odbíhal do historie i do jakéhosi filozofování. Z mého pohledu to není zrovna povedená kniha.

19.02.2022 3 z 5

Rok perel Rok perel Zuzana Brabcová

Já tomu možná nerozumím, ale za sebe bych řek, že tu nic tak extrovního nevidím. Když to srovnám třeba s tím výletem na Kokořín ...
Dost klasika. V ději jsem se ztrácel. Často se měnily osoby (postavy) i osoby (mluvnická kategorie). V čase jsem se nevyznal, přeskakovalo se v něm. Přeskakovalo se i v myšlence. Často jsem se přistihl, že ani nevím kdo a o čem vypráví. Tuto knihu rozhodně k přečtení doporučit nemohu.

15.02.2022 1 z 5

Hořící lilie Hořící lilie Otomar Dvořák

Dobře a poutavě napsaný příběh, který je založený na skutečné události. Kniha se dobře čte a nemá žádná hluchá místa. Rozhodně doporučuji k přečtení.

11.02.2022 5 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Po přečtení jsem musel chvíli přemýšlet, co o knize napsat. Přečetl jsem ji sice za necelé dva dny, ale nějak strhující dílo to není. Číst se to dá, dozvíte se něco o jednom našem zapomenutém léčiteli. Vše mi ale přišlo takové jako nakousnuté, nedořečené. Některé kapitoly byly až moc krátké, takže jen něco nastínili a ... Film jsem neviděl, takže nemohu srovnávat. I přes nějaké připomínky stojí kniha za přečtení. Rozhodně si přečtu knihu vzpomínek přímo od Mikoláška.

08.02.2022 3 z 5

Strážce brány - Tajemství jihlavských katakomb a jiné nevysvětlitelné příběhy Strážce brány - Tajemství jihlavských katakomb a jiné nevysvětlitelné příběhy Stanislav Motl

Záhada jihlavského podzemí tu je podána jednoduše a hlavně nesenzačně. Panu Motlovi tu jde o snahu něco objasnit a ne o nějakou senzaci. Líbilo se mi i proložení děje knihy dalšími příběhy autora.

06.02.2022 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Prázdniny v Evropě je druhá kniha, kterou jsem od Zibury četl. Tato kniha byla ještě lepší než 40 dní pěšky do Jeruzaléma. Jednoduchý text, popis lidí a jejich života je to, co dělá knihu čtivou. Další, co se mi na knize líbilo, jsou obrázky, které jsou takové netradiční. Rozhodně si toto dílko přečtěte.

04.02.2022 5 z 5

Hluchavky Hluchavky Luboš Panda (p)

Jde o pěkný popis světa "hluchavek", který je zde pojatý z pohledu neslyšících. Toto by si měli přečíst ti, co neslyšící označují jako opice. Život neslyšících je těžký. Jejich svět je jiný, a to někteří slyšící nechápou. Prostě přečtěte si ji.

31.01.2022 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Příběh je v knize napsán tak trochu netradičně. Je to román i doument dohromady. Téma je ale hodně zajímavé a rozhodně stálo to za to přečíst. Určitě si později přečtu i knihy od pana Jilíka.

24.01.2022 5 z 5

Malé šumavské ticho Malé šumavské ticho Jan Suchl

Autor zde vyjádřil lásku k Šumavě. Popisuje zde různé své příběhy ze Šumavě od svého mládí za protektorátu až po nedávnou minulost. Text je osvěžen pěknými fotografiemi. Kdo si chcete přečíst nenáročnou, osvěžující a krátkou knihu, pak sáhněte po této.

10.01.2022 5 z 5

Sestřelen Sestřelen František Fajtl

Tato kniha je o tom, že se nemá nic vzdát. I velké strádání může skončit dobře. V těžkých chvílích potřebuje člověk i trochu toho štěstí a to pan Fajtl měl. Měl štěstí, že většinou narazil na lidi, kteří mu při cestě na svobodu pomohli, alespoň tím, že nic neřekli.

08.01.2022 5 z 5

Pašeráci Pašeráci Franta Sauer (p)

Není to špatné čtení, ale zase to není nějak skvělé. Je to popis švidlů na konci R-U a začátku Československa. Je to takový litrární průměr.

31.12.2021 3 z 5

Klínění Klínění Radek Lehkoživ

No, nic moc. Erotika tam trochu byla, ale jinak to bylo takové nemastné neslané filozofování.

31.12.2021 3 z 5

Labyrint Labyrint Pavel Renčín

Pavel Renčín má opravdu fantazii skvělou. Vůbec si raději nepředstavuji, jak tam dole spali a jedli. Začátek mi ale připadá dost rychlý na to, aby proběhl během několika dní. I závěr je docela dobrý a naznačuje i zápletku navazujících Městských válek.

28.12.2021 5 z 5

Císař alchymistů Císař alchymistů Otomar Dvořák

Z mého pohledu zatím nejslabší kniha od Dvořáka. Děj mi připadal takový nesourodý. Přišlo mi to jako několik povídek propletených do sebe. Žádná postava tam nevynikla jako hlavní.

22.12.2021 3 z 5

Dobrá kniha s třemi krátkými a nesložitými příběhy. Případy jsou mírně zamotané, což čtení knihy zatraktivňuje. Jen náhlé vyřešení královským písařem je trochu podivuhodné.

19.12.2021 4 z 5

Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete Jaroslav Pulkrábek

Pověsti tu byly krátké, ale dobře se četly. Některé z nich by se možná hodily dokonce i Erbenovi do Kytice. Jsou tu ale i takové, které jsou nic moc. Celkově to je rychlé a zábavné čtení.

12.12.2021 4 z 5

Zaniklé venkovské školy Plzeňského kraje II Zaniklé venkovské školy Plzeňského kraje II Miloslav Michalec

Pro nás z Plzeňského kraje to je docela zajímavá kniha. Rychle se přečte, dozvíte se mnoho informací, jak se žilo se školou za posledních více než 100 let.

10.12.2021 4 z 5

Maigret a lupič kliďas, Maigret a informátor Maigret a lupič kliďas, Maigret a informátor Georges Simenon

Moje první kniha s Maigretem. Četla se dobře, škoda jen, že jsem neměl dost času na čtení. Učitě si v budoucnu přečtu další případy komisaře z Nábřeží Zlatníků.

04.12.2021 5 z 5

Jumaroro Jumaroro Sylva Lauerová

Kniha nemá nějak napínvý děj, ale rozhodně je děj zajímavý. Tématicky je to podobné knize Celestýnské proroctví, jen ten závěr je daleko tragičtější než v Celestýnském proroctví. Závěr se ale dá trochu předvídat. Je zde druhá dějová linka, která tu je jen proto, aby vysvětlila konec. Kniha stojí za přečtení.

28.11.2021 4 z 5

Po Česku Po Česku Václav Žmolík

V knize je popsáno spoustu zajímavých míst České republiky. Dobré je i zapojení průvodců. Kdo chce cestovat, může se zde dobře inspirovat, kam u nás vyrazit.

23.11.2021 5 z 5