DuncanIdaho DuncanIdaho komentáře u knih

Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Kniha má drobný humor. Čte se dobře a zabaví.

21.09.2023 5 z 5

Mýty kmene Čechů Mýty kmene Čechů Dušan Třeštík

Kniha je pro mne zklamáním. Je sice zajímavá, je tam několik pověstí, ale těch českých je ta minimum. Většina knihy je o mýtech z celé Evropy. Název moc obsahu neodpovídá.

17.09.2023 3 z 5

Návrat do divočiny Návrat do divočiny Aleš Palán

Návrat do divočiny je pěkné pokračování Raději zešílet v divočině. Je to více filozofické a přemýšlivé. Textu tam moc není, ale zase je tam spousta dobrých fotografií.

06.09.2023 5 z 5

Příběhy šumavských sklářů Příběhy šumavských sklářů Jitka Lněničková

Kniha představuje životní příběhy mnoha sklářů a jejich rodin. Je to čtení rychlé, zábavné a poučné.

05.09.2023 5 z 5

Angličan v Česku aneb Czech Me Out Angličan v Česku aneb Czech Me Out Alena Damijo

Toto je krátký průvodce pro Angličany, jak nebýt překvapen(a) z nás Čechů. Je tu spousta rad, srovnání, varování, ale i občasný humor.

31.08.2023 4 z 5

Tajemství starého venkovského sídla Tajemství starého venkovského sídla Johan Fabricius

Příběh je napsaný dobře, pro třinácti, čtrnáctileté děti. V tomto věku by se mi to určitě líbilo. Takhle tam ale vidí jistou najivitu. Jako oddechové čtení to ale není špatné, na ničím se nemusí přemýšlet.

26.08.2023 4 z 5

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Pěkná detektivka. Je zde jisté napětí, ale ne přehnané. Není tam zase moc omáčky okolo, takže děj se ničím nezdržuje. Vyšetřovatelé nevyřeší případ nějakou intuicí ani se zde nic čtenáři neskrývá s tím, že na konci vyšetřovatel skryté odhalí.

24.08.2023 4 z 5

Slečna ze zámku Kozel Slečna ze zámku Kozel Josef Fousek

Kniha je zamýšlením nad životem, žitím a soužitím s lidmi. Není to však filozofování, ale pohled obyčejného člověka a milovníka psů. Zapojení fenky Fíbí zde zajímavě a mile zpestřuje způsob autorova projevu.

19.08.2023 5 z 5

Velký třesk - Druhé dějství Velký třesk - Druhé dějství Harald Lesch

Jde o zájímavou a nenáročnou teorii o podmínkách života a také o možnosti mimozemského života. Škoda jen, že je tam několik chyb. Věřím, že většina jich je jen tiskových.

14.08.2023 4 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Kniha nepopisuje zrůdnosti fašismu přímo. Popisuje ale jednu z nejhorších. Popisuje osud odvlečených dětí z pohledu jednoho z těchto dětí. Popisuje osamělost takového dítěte. Popisuje i naději a touhu malé holky.

07.08.2023 5 z 5

Muž pro Oklahomu Muž pro Oklahomu Mirko Pašek

Pěkné čtení. Děj není zbytečně vyhrocen. Škoda jen, že je osud Quanaha v knize jiný než ten reálný. Jen začátek knihy mi připadá dost zbytečný. To je ale jen jedno minus knihy.

06.08.2023 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Rozjezd byl trochu pomalejší, konec už měl spád. Hlavní hrdina přichází k teoriím dost intuicí. Je tu také spousta hluchého místa. Harry je životní ztroskotanec, alkoholik a má problémy s disciplínou a respektováním autorit. Prostě klišé. Také bych první knihu série nedával dějově do ciziny. Číst se to ale dá, zabaví to.

01.08.2023 3 z 5

Ďáblova lest Ďáblova lest Arnošt Vašíček

Příběh je rychlý, poutavý a bez zbytečných kudrlinek okolo. Jen se mi zdá, že události probíhali moc rychle. Pochybuji, že by vyšetřování šlo v reálu tak rychle. Čtení to bylo ale hezké.

28.07.2023 5 z 5

Hvězdy, planety, magnety Hvězdy, planety, magnety Petr Kulhánek

První kapitola je docela odborná, nevím, jak ji pochopí neodborník. Ostatní kapitoly jsou již psané pro veřejnost. Kdo se zajímá o fyziku nebo astronomii, by měl vše chápat. Rozhodně doporučuji ji přečíst těm, kdo maj o tyto dva obory zájem.

26.07.2023 5 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Začátek byl dost nezáživný, ale vše vynahradila druhá a třetí část. Rozklad osobnosti (psychické i fyzické) syfilika i psychologický vývoj jeho ženy je tu mistrovský. Musíte se prokousat dětskými roky hlavní ženské postavy, pak už bude mít děj rychlý spád k nevyhnutelnému konci.

20.07.2023 4 z 5

Řeč mrtvých Řeč mrtvých Brian Lumley

Mně se kniha líbila. Musím ale souhlasit s některými komentáři, že tato kniha byla zatím nejslabší.

12.07.2023 4 z 5

Záhadný Apobab Záhadný Apobab Vojtěch Steklač

Čtyřlístek je čtení mého dětství. Měl jsem doma mnoho dílů a stále je pročítal dokola. Takové příběhy pro děti už dnes snad ani nejsou. Škoda.

10.07.2023 5 z 5

Není to zrovna humorná kniha, ale její čtení nějaký ten úsměv na tváři vyloudí. Zajímavý je tu popis života a myšlení Nepálců a Číňanů. Jsou si podobné, ale odlišné od našeho. Ládíkovo putování po těchto dvou zemích určitě nenudí.

25.06.2023 5 z 5

Pramen moci Pramen moci Kristina Hlaváčková

Černý jezdec mohl být vyvrcholením celého příběhu. Tato kniha však dokázal, že lze přijít i se zajímavým pokračování po "konci". Knihu jsem na mne přečetl dost rychle, a to protože je děj čtivý a není v něm nijak přebujelá fantazie a magično. Teda až na závěrečné vyvrcholení a tam se to dá i očekávat.
A teď jen: Tfujtajbl, babo. Co dělat? Psala 4. Bugrid

15.06.2023 5 z 5

Bejvávalo na Šumavě – smutno i veselo Bejvávalo na Šumavě – smutno i veselo Lucie Oudová

Kniha je tenká, obsahuje krátké příběhy. I přesto všechno zaujme a pobaví.

08.06.2023 4 z 5