Dumicek Dumicek komentáře u knih

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Pro mě zase 5 hvězdiček! Kniha je opravdu zase parádní. Nemám co dodat, jen jedině:určitě si ji přečtěte :)

30.06.2014 5 z 5

Absolutní strach Absolutní strach Lisa Jackson

Za mě 5 hvězdiček..Nenudila jsem se a knihu četla jedním dechem. Knihy od Lisy se mi líbí,je v nich vše co má dobrá kniha mít. Napětí strhující děj a láska. Opravdu fajn počtení :)

01.06.2014 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Naprostá bomba! Nemám slov...kniha od začátku má děj, spád a to jak je zamotaná a vše je propletené do sebe se mi moc líbí. Je trošku drsnější, ale to jen přidává na kvalitě této knihy a že je dost dlouhá mi vůbec nevadilo, spíše naopak. Autor vylíčil a popsal vše co čtenář potřebuje vědět a myslim, že ve zkrácené verzi by to nebylo ono.

15.05.2014 5 z 5

Černý tygr Černý tygr James Patterson

Patterson opět nezklamal.Skvěle napsané a bohužel to co v této knize popisuje se doopravdy i děje o to více Vás ta kniha chytne..

01.05.2014 5 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Krásné zakončení série Percyho Jacksona. Dle mého nejlepší díl..Propracovaný, emotivní a napínavý. Moc se mi líbil :)

14.03.2014 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Musim říci, že mě kniha zaujala. Je to pro mě takové oddychové čtení a opravdu se mi zamlouvalo :) Řecká mytologie, Bohové a vše kolem toho tu je krásně popsáno, takže se toho člověk i dosti dozví. Podívala jsem se i na filmové zpracování a bohužel musim říci, že mě opět velice zklamalo, ale to je skoro u všech filmových zpracování knih..Je to celé ořezané a předělané. Knihy jsou prostě knihy :)

28.02.2014 4 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Tess Gerritsen

Dám o jednu hvězdičku méně,protože ten konec mi přišel až moc přitažený za vlasy. Jinak jsem opět spokojená. Je to má nejoblíbenější spisovatelka a píše prostě skvěle. Postavy jsem si zamilovala. Vždy je v knize hodně napětí a všechno co k správné detektivce patří. Jen ten konec byl teď už na mě asi moc :)

26.02.2014 4 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Opět musím dát autorce 5 hvězdiček za tuto knihu..napětí tu bylo od začátku až do konce. Skvělá zápletka a postupné rozuzlení případu bylo výborné.Přečteno jedním dechem za dvě odpoledne :) jdu se pustit do Učedníka.

15.02.2014 5 z 5

Krvavá mlha Krvavá mlha Patricia Cornwell

Od Patricie je má už několikátá přečtená kniha a opět mě nezklamala. Píše ve svém stylu a nemění ho což se mi líbí. Napínavé, čtivé co víc si přát..

13.02.2014 4 z 5

Zjizvená tvář Zjizvená tvář Stuart MacBride

Opět paráda..Zase je v Aberdeenu zima jak když praští a nevyřešených případů přibývá. Tentokrát máme velice zajímavé prostředí sadomasochistické komunity a dále znásilňování mladých studentek,které byly ještě k tomu zohaveny a to není vše. Je toho v knize spoustu a napětí z ní jen čiší. Inspektorka Steelová je dost drzá šéfová,ale možná lepší jak inspektor Inch. Rozhodně se s nimi člověk nenudí a i se zasměje.Tisk zas policistům sype popel na hlavu, za to jak jsou neschopní. Prostě vše jak má být.Těšim se na další počtení.

08.01.2014 5 z 5

Žulové město Žulové město Stuart MacBride

Na tohoto autora jsem narazila náhodou. Hned jsem si od něho pořídila dvě jeho knihy,protože jsem si byla jistá,že to bude parádní čtení. A taky že bylo! Ponurá atmosféra Aberdeenu, déšť, sníh a mráz..to vše dokreslovalo hrůznost zločinů, které se zde spáchaly. Vraždy malých dětí jsou vždy hroznější než vraždy dospělých. Jde o nevinné stvoření, které nic nespáchalo, nic nedokázalo a už po pár letech svého života musí zemřít rukou nějakého zvrlého psychopata. Kniha je vykreslena do všech detailů. Občas mi bylo až špatně z popisů mrtvých těl dětí, ale četla jsem dál, protože kniha je opravdu strhující a napínává. Je tu spousta možných vrahů, ale jen jeden je ten pravý a ten který to nakonec byl, tak toho jsem teda nečekala. Skvěle popsané postavy detektivů a jejich lidské chování mi přirostlo k srdci. Jediné co mě v této knize štvalo,byl místní tisk. Bohužel k tomu všemu patří, ale dokáže napáchat nenapravitelné škody..

03.01.2014 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Pro mě opět skvěle napsané dílo! Přečetla jsem ho jedním dechem! Nemohla jsem přestat číst. Konečně se dozvíme něco ze života Joony Linny na co jsem se už dlouho těšila. Dále propracovanost psychopata Jurka je naprosto geniální, až jsem žasla co z toho nakonec vzniklo! No a ten závěr, tak ten mě naštval a šokoval zároveň..jsem zvědavá s čím spisovatelská dvojice přijde v další své knize.

01.01.2014 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Tak kniha je rozhodně lepší než Ostré předměty..je zajímavě napsaná..Každá strana vypráví svůj příběh jinak, ale v něčem se schodují. Amy je ze začátku vykreslená jako dokonalá bezchybná žena a její manžel Nick jako největší parchant. Časem se všechno změní a vy budete zírat jak moc. Je to překvapivé dílo, se spoustou lží a intrik. Závěr knihy bych zvolila trochu jinačí. Tenhle mě dost zklamal nebo spíše naštval. Já bych to provedla jinak :)

26.12.2013 4 z 5

Dravec Dravec Adam Barna

Musim říct,že kniha se mi velice líbila..pokud tedy pominu ten divný konec. Kniha nepostrádala strhující děj, napětí a co se týče vražd, tak ty tu jsou až dosti brutálně popsané..Jen mě mrzí konec knihy, že vrahem není obyčejná lidská bytost, ale něco víc..Sci-fi bych do této knihy už nemotala, ale to je věc autora. Každopádně tato kniha nepostrádá fantazii a originalitu.

19.12.2013 4 z 5

...a zbav nás ode všeho zlého ...a zbav nás ode všeho zlého Claus Cornelius Fischer

Nejdříve jsem se nemohla do této knihy pořádně začít..Nemohla jsem v ní najít nic, co by mě nějak přitáhlo ke čtení..pomalu co jsem se jí prokousávala jsem nakonec našla to co jsem hledala. Docela zajímavé čtení. Trochu jinak psaný žánr detektivky než jsem zvyklá.Trochu až moc obsáhlý, ale i tak to není špatná kniha, kterou by bylo škoda odhodit nedočtenou, protože zajímavé to začíná být asi až v polovině knihy.

19.12.2013 4 z 5

Mánie Mánie Craig Larsen

Chvílemi se mi kniha zdála chaotická. Ztrácela jsem se v ději, tak i v čase. Dlouho jsem si zvykala než jsem se začala trochu orientovat. Co se týče obsahu knihy, tak celkem zajímavý případ, který je zahalen spousty nejastnostmi, ale po čase čtení zjistíte, kdo a proč za tím vším stojí, ale i tak se děj stal pak napínavým a zajímavým.

18.11.2013 4 z 5

Spirála zločinu Spirála zločinu James Patterson

Napínavé jako vždy. Jen mě troch mrzí ty Alexovi přítelkyně..když si nějakou oblíbim, tak s ní autor něco provede. Vážně smůla.Co se týče toho kdo byl ten Génius, tak to mi opravdu vyrazilo dech. To jsem nečekala! Můžu jen doporučit.

11.11.2013 5 z 5

Smrt v oblacích Smrt v oblacích Agatha Christie

Opět skvělé čtení. Nemám co jiného dodat :)

11.11.2013 5 z 5

Tanec smrti Tanec smrti James Patterson

Opět perfektní počtení! Byla jsem napnutá od začátku až do konce knihy. Musela jsem jí přečíst během dvou dnů, abych zjistila, jestli to vše dopadne dobře. Z jeho knih jsme pokaždé nadšená!

27.10.2013 5 z 5

Apokalypsa podle Marie Apokalypsa podle Marie Patrick Graham

Tato kniha nebyl vůbec můj šálek kávy..Jednou jsem jí přečetla a tím tato kniha pro mě skončila. Své čtenáře určitě má, ale já mezi ně patřit nebudu :)

23.10.2013 3 z 5