Spirála zločinu

Spirála zločinu https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3646/bmid_spirala-zlocinu-K9k-3646.jpg 4 132 21

Alex Cross série

Detektiv Alex Cross pronásleduje nejnebezpečnějšího vraha, kterému kdy musel čelit a který si říká Génius. Bezohlední lupiči s Géniem v čele děsí celý Washington. V sérii bankovních loupeží se nezastaví před ničím. Pokud nejsou jejich instrukce splněny do puntíku, zabíjejí nejen zaměstnance bank, ale také členy jejich rodu. Alexovi je jasné, že v případě Génia rozhodně nejde o obyčejného zločince - jeho chorobná potřeba být za všech okolností pánem situace a touha po dokonalosti vysoce převyšují všechno, s čím se Alex prozatím ve svém oboru setkal. Stranou musí jít Alexovy momentální osobní problémy. Génius totiž plánuje ještě jeden zločin: velký, poslední, nepřekonatelný, přímo dokonalý...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Alpress

Roses are red , 2000

Stanas513
29.07.2023 5 z 5

Pěkně se četlo, děj rychle ubíhal, romány od Pattersona mám moc ráda. Píše poutavě a do konce příběhu stále přemýšlím, kdo může být ten Génius. Překvapivý závěr. Měla jsem pocit, že musím tu knížku přečíst znovu od začátku, abych si pořádně ujasnila, co vlastně ten Génius všechno spískal a kdy na to měl čas, když to byl vlastně...(to by už byl spoiler a to se čtenář dozví až na konci knihy). :-)

Magie233
19.10.2022 4 z 5

Skvělé pohodové čtení se zajímavým příběhem. Detektiv Alex mi sedí, je to sympaťák. Konec je opravdu velmi nečekaný a určitě se pustím do dalšího dílu. Patterson je kvalitní spisovatel, jeho knihy jsou čtivé a mají spád a napětí.

Veronika33
18.11.2021 3 z 5

Tohto spisovateľa stále neviem ako vnímať, námety kníh neskutočne nápadité, ale to spracovanie je dosť poslabšie. Mini kapitolky ma bavia, ale to kostrbaté a nesúrodé skákanie v deji... neskutočne rušivé. Toto je už moja 4. kniha od autora a stále tie isté veci mi vadia. Tiež by mohol trošku ubrať nadmerné riešenie súkromia Alexa, lebo mi príde, že nepíše detektívne romány, ale romány o Alexi s prímesou krimi.

JanaProchazka
20.10.2021

Celé mě to bavilo a ten konec byl naprosto fantastický!

petraj30
06.01.2021 5 z 5

Tak ten konec, to jsem nečekala. Vlastně jsem čekala všechno možné, ale tohle byl mistrovský kousek a já ještě teď valím oči. No páni!....
Po minulém dílu jsem byla hodně zvědavá, co se bude dít dál hlavně v Alexově životě. A ani nevím, jestli mám brečet nebo se smát. Strašně moc bych si přála pro Alexe nějaký happyend, ale to nastane asi až na samotném konci této série a nebo taky ne. Ta dějová linka s Christine mohla být lépe vymyšlená a ani mi to tam nějak nezapadá. Mám z toho rozporuplné pocity. Ale ještě není všem dílům konec a já jsem v podstatě ještě na začátku.
Jak jsem již psala k samotnému případu, byla to vážně síla. Jako vždy mistrovsky napsané, ale z té poslední věty jsem se ještě nevzpamatovala. Úžasné a těším se na další díl:-).

kolacky
06.05.2020 3 z 5

Naštvala mě linie s Christinou. Chudák Alex. A - spoiler - další postava, kterou jsem si, a určitě nejen já, oblíbila, je padouch. Zcela nečekaně!

evka11
29.04.2020 5 z 5

Jeden z nejlepších "Alexů Crossů".

nai.ivka
02.02.2019 4 z 5

Knížky na sebe tak navazují, že se nedá série odložit.

Costanzo
10.09.2018 5 z 5

Ze začátku jsem tuto knihu brala tak trochu odpočinkově. Od poloviny knihy to nabralo na spádu a konec knihy mě ostříleného krimi maniaka naprosto odrovnal. Wow. Shrnutí knihy: naprosto geniální.

moudivlacek
20.07.2017 5 z 5

I mně se zatím líbil každý díl, zde bohužel Alex nečelí jen brutálnímu a nebezpečnému vrahovi, ale hlavně problémům v osobním životě, vůbec to není lehké, občas má pocit, že je na konci svých sil.
Ale vždy se najde někdo, kdo mu pomůže odrazit se ode dna. Ale i vrah, který se domnívá, že je Génius, bude mít problémy. Ikdyž to teď nevypadá. Opovážil se totiž zničit začínající vztah - Alex se totiž znovu zamiloval, ale díky vrahovi to štěstí trvá jen krátce.
Jsem zvědavá na další díl.

Kerberos
20.06.2017 5 z 5

Čtu celou sérii po pořádkua zatím velká spokojenost.

Kubíííína
08.04.2016 5 z 5

Byl jsem velmi spokojen a napjat, jen ten konec byl velmi smutný. Už se moc těším na další knihu s Alexem Crossem!

jarva
11.02.2016

Jak teda skončil tento příběh? Chytil Cross "Genia" a "Genius" byl odsouzen a uvězněn nebo ne ?
Nyní čtu knihu "Podraz", kde "Genius" utíká z vězení. Je, prosím, mezi těma dvěma knihama nějaká dějově spjatá, která obě knihy: "Spirálu smrti" a knihu "Podraz" spojuje ?
Děkuji za vaše názory, už se těším.

Prateri
03.01.2016 4 z 5

Pan Patterson to s námi umí. Pokaždé nám předloží velkou porci napětí a nečekaně překvapující konec. Ani v této knize to nebylo jiné. Nudit se nebudete a knihu neodložíte nedočtenou.

koki.veru
15.10.2014 5 z 5

Opět další z úžasných detektivek o Alexi Crossovi....Kniha plná napětí, hltala jsem jí od začátku až do konce. Velmi mě překvapilo, kdo je nakonec Génius (to jsem opravdu nečekala).

Dumicek
11.11.2013 5 z 5

Napínavé jako vždy. Jen mě troch mrzí ty Alexovi přítelkyně..když si nějakou oblíbim, tak s ní autor něco provede. Vážně smůla.Co se týče toho kdo byl ten Génius, tak to mi opravdu vyrazilo dech. To jsem nečekala! Můžu jen doporučit.

Evus
24.05.2013 4 z 5

Velmi zajímavá a napínavá kniha. Ten konec jsem sice opravdu nečekala, ale přijde mi, že už je to od Pattersona skoro křečovitá snaha šokovat, jak jinak tam mohl jen tak napsat tohle...

Val
05.10.2012 4 z 5

Po přečtení zde uvedených komentářů jsem asi čekala víc..... Každopádně je to další dost dobrá kniha od dost dobrého autora.... Nicméně, četla jsem od něj lepší.... a určitě mám s čím srovnávat.... Každopádně stojí za přečtení

miska2609
01.08.2012 5 z 5

Úžasně napsané, čte se opravdu jedním dechem! Pro mě zatím jedna z nejlepších od Pattersona

pamica
06.07.2012 5 z 5

Dobře promyšlené bankovní loupeže, které se v této knížce dějí musí Alex Cross těžce rozplétat. Přečteno jedním dechem (jak jinak) :)