DuchDoby DuchDoby komentáře u knih

Což o to, kniha to zajímavá je. Ale jak hodně se zakládá na pravdě je těžké říct.
V každém případě ji lze brát jako jiný pohled na osobu Hitlera a na průběh WW2.
Určité pasáže považuji za, kulantně řečeno, velmi přitažené za vlasy.
Dobře se čte, posouzení obsahu je na každém z nás.

15.04.2021 2 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Nuda, nuda, nuda, šeď.

12.09.2020 1 z 5

Musíme si promluvit o Putinovi: Jak se Západ mýlí v nebezpečném vládci Ruska Musíme si promluvit o Putinovi: Jak se Západ mýlí v nebezpečném vládci Ruska Mark Galeotti

Myslím, že autor poměrně trefně hodnotí V.Putina. Nemaluje čerta na zeď a ani nepěje ódy.
O Putinovi jsem přečetl snad vše co vyšlo. Stejně při otázce kdo je Putin znejistím. V.Putin je především duší Rus.
Rozhodně kniha stojí za přečtení.

05.08.2020 4 z 5

Kritik Kritik Peter May

Líbí se vám knihy Petera Maye? Fajn, tak tuhle vynechte, protože je dost slabá.

22.07.2020 1 z 5

Mag Mag Jack Kerouac

Proč všechno musí končit?

06.07.2020 5 z 5

Margaret Thatcherová: Dáma se neotáčí Margaret Thatcherová: Dáma se neotáčí Charles Moore

Lady Thatcher byla obdivuhodná dáma. Snad právě proto si zaslouží obdivuhodnou biografii.

Inferno Inferno Dan Brown

Dan Brown je jen lidový vypravěč naprosto podprůměrných pohádek. Kniha Inferno není vyjímka. Jedná se o ( opět ) příběh opřený o zaáhady a tajemství, které jsou naprosto nesmyslné.
Pokud chcete promarnit čas, klidně si to přečtěte. Pokud neradi marníte čas, tak se té knize velkým obloukem vyhněte, protože to je prostě slátanina.

13.01.2019 odpad!

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Po přečtení si člověk musí položit otázku...Quo vadis?

26.12.2018 5 z 5

Předchozí dvě knihy - Stoletý stařík a Analfabetka, byly naprosto skvělé.
Tady jsem měl pocit, že autor vykrádá sám sebe.

15.12.2018 2 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Kdo jiný by mohl takhle šokovat svět než Mr. Jobs? Krásně napsaná biografie o složitosti člověka, o genialitě,o šílenství, o....prostě o životě geniálních bláznů.

14.12.2018 5 z 5

Kronika tak řečeného Dalimila Kronika tak řečeného Dalimila Dalimil

Kdyby kvůli ničemu jinému, pro ten krásný jazyk stojí za přečtení.

02.04.2022 5 z 5

Gobi. Poušť ve mně Gobi. Poušť ve mně Reinhold Messner

Moje první kniha od Messnera. A jsem rád, že to byla právě tahle.
Jít sám přes poušť v šedesáti letech, tak na to člověk musí mít fakt “koule”. 2000 km ničeho. Jen vy a poušť. Občas nějaký nomád. Nemáte s kým promluvit a tak se věnujete sobě. A to je mnohdy těžší, než dát poušť pěšky.
Kdyby Messner nic jiného nedokázal, za tohle si zaslouží hlubokou poklonu.
Kniha pochybností, traumat, vzpomínek, bilancování, kniha plná ducha. Tak tohle je Messnerovo Gobi.

25.06.2021 5 z 5

Jan Masaryk – pravdivý příběh Jan Masaryk – pravdivý příběh Pavel Kosatík

Životopis, který vás zaujme. A taky nastíní co to znamená nosit slavné jméno.
Pochopíte, tedy nepochopíte, proč komunistický puč proběhl tak hladce, rozčílíte se nad jednáním J.Masaryka. Nebudete souhlasit s jeho postoji ve vyhrocených situacích.

Rozhodně stojí za přečtení.

31.10.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Jde přeci o kniho Murakamiho. Takže do toho.

30.07.2020 5 z 5

La Loba La Loba Alan Russell

Žádný spletitý děj mnohé se dá předpokládat. Ale příběh se odehrává na Aljašce a to mnohé zaujme.
Tak kniha neurazí, ale ani nenadchne.

30.07.2020 2 z 5

Vládneme, nerušit: opoziční smlouva a její dědictví Vládneme, nerušit: opoziční smlouva a její dědictví Erik Tabery

Nemusíte s autorem souhlasit, ale jak se vlastně dá nesouhlasit s fakty?
Dnes už je doba o pár let dál. Jenže protagonisté Opoziční smlouvy jsou stále politicky aktivní, dokonce jeden jako prezident, a mám pocit, že jsou na své dílo podvodu hrdí.
Minimálně se člověk z knihy dozví jak velký gauner je Zeman, protože by bylo naivní věřit, že se v něm něco změnilo.

30.07.2020 4 z 5

Richard Nixon - Arogance moci Richard Nixon - Arogance moci Anthony Summers

Jó, tak tohle je klasa. Výborně napsané.
Kdyby se Nixon dopustil jen poloviny podvodů co Babiš, žádná Watergate by nebyla.

23.07.2020 5 z 5

Fanny Hill - paměti rozkošnice Fanny Hill - paměti rozkošnice John Cleland

Za mlada mi přivodila nejeden mokrý sen :-)
Nedávno jsem do knihy opět nahlédl a začetl se s úsměvem. Určitě stojí za přečtení. Třeba jen kvůli rozhledu.

23.07.2020 4 z 5

Příběhy železné opony 1. Příběhy železné opony 1. Luděk Navara

Poutavé vyprávění o touze po svobodě. Všichni jsou hrdinové, protože i když to některým nevyšlo, tak mohou říci "aspoň jsem to, kurva, zkusil."

22.07.2020 5 z 5

Dharmoví tuláci Dharmoví tuláci Jack Kerouac

Z mého pohledu naprosto fantastická kniha.
Začtěte se do ní a uvidíte.