Gobi. Poušť ve mně

od:


KoupitKoupit eknihu

Světově proslulý horolezec a dobyvatel nejvyšších vrcholků Země se ve svých šedesáti letech vypravil sám a bez logistické podpory na cestu napříč pouští Gobi. Svou cestu zahájil v květnu 2004 na východním okraji pouště a za pomoci kočovných pastevců postupoval na západ, nejprve východní a jižní částí pouště, pak přes kamenité pustiny v její střední části. Po překonání pohoří na západě pak dorazil až do Ulánbátaru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31132/gobi-poust-ve-mne-31132.jpg 4.29
Orig. název:

Gobi. Die Wüste in mir. (2005)

Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
Jarka 55
25.10.2017

Mně se naopak líbila kniha z trochu jiného soudku.

mgeisselreiter
17.07.2016

Když to řeknu stručně: mohlo to být lepší.
Messner vypráví tak nějak všelijak. Já bych uvítal vnést do knihy trochu systém - víc jako deník, protože takto čtenář při četbě ztrácí představu, jak daleko Messner došel, kde asi je, kolik ušel ten den apod. Taky mohl napsat trochu víc u Mongolsku. A rozhodně by se hodila mapka, kudy šel. Místy se kniha dobře čte, ale jsou místa hůře podaná. Vzpomínky prokládané do vyprávění nevadí, ale v závěru to už autor přehání - pořád se musí vracet k tragické smrti bratra v roce 1970 - to sem prostě moc nepatří. Nejpoutavější je část skoro na konci knihy, kdy Messner přechází pohoří Altaj a je téměř s koncem sil.
Kniha obsahuje jednak pár čb fotografií v textu, které jsou nicneříkající a nic moc kvalitní. Na konci knihy je barevná obrazová příloha, opět sice nic moc kvalita, ale v barvě je aspoň něco vidět a je k fotkám komentář.
Výtka patří vydavateli za poměrně velké množství chyb v textu, dle mého názoru sem tam i překladatel trochu šlápnul vedle. Celkově 75%, 17.7.2016.

david.petr
02.06.2012

Pro fanoušky Messnerových knih je trochu zklamáním, přeci jen hory jsou hory...

evickakyticka
08.06.2011

Jako minimum z mých přečtených knížek tato zůstane nedočtená. A důvod? Moc mě nezaujalo Messnerovo spisovatelské nadání. Čekala jsem víc. Z tohoto důvodu ani nehodnotím hvězdičkami...