Reinhold Messner

italská, 1944 statistiky

Nahrávám...

Nová kniha

Zabíjení nemožného

Zabíjení nemožného - Reinhold Messner

„Podmanit si horu s pomocí železa dokáže kdokoliv.“ Reinhold Messner. Nejlepší lezci světa diskutují o hranicích alpinismu. V roce 1968 došlo k zásadní proměně hodn... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 36 knih

Komentáře (5)

Přidat komentář
Darknessfriend
19.09.2017

Ikona svetoveho horolezectvi, extrémní dobrodruh. Dodnes mam jeho knihy ktere byli vzdy působivé a mrazive nebezpečné.

vitek.sk
24.08.2015

WEIL: Ten "jeden polák" se jmenoval Jerzy Kukuczka. A text telegramu od Messnera zněl: "Nejsi druhý, jsi veliký!"
Můj osobní názor. Kukuczka byl lepší horolezec. Messner udělal 7 nových cest na osmitisícovky, Kukuczka 10. Messner nevylezl žádnou v zimě, Kukuczka 4. Messnerovi to trvalo 16let, Kukuczkovi 8. Kromě toho, Messner který byl z Itálie měl peníze, sponzory a špičkové vybavení. Kukuczka v čase komunismu v Polsku neměl nic, nic než svou odvahu, horolezecké umění a touhu něco dokázat.

HTO
12.08.2012

Skvěle ho shrnuje tenhle vtip – – Říká jeden yetti druhému: „Viděl jsem Messnera." A ten druhý na to: „Nekecej! On existuje?"

Mezclar
23.01.2012

Dobrý podvečer. Tohoto člověka obdivuji proto, že dokázal ve své době něco o čem se nám mohlo nechat zdát. V celé Evropě byla velice tvrdá totalita a nesmělo se prakticky nikam, ale on dokázal, že i přes tento větší problém může člověk slézt 14 nejvyšších hor na světě.

Je to můj vzor.

WEIL
06.11.2011

První člověk, který zdolal všechny osmitisícovky a navíc bez kyslíkového přístroje.

Ve svých knihách popisuje i extrémní psychické stavy, které přitom zažil. Vybavuji si, jak někde psal, že byl tak vyčerpán, že viděl před sebou sebe, stalo se mu to dvakrát.

Zanedlouho po něm se podařil stejný kousek, tedy vylézt všech 14 osmitisícovek jednomu Polákovi. Messner řekl: "Není druhý, je stejně velký".