Má cesta. Život legendárního horolezce.

Kniha přináší celkový pohled na život Reinholda Messnera jako extrémního lezce, poutníka pouštěmi a ledem, evropského poslance, zakladatele musea, sedláka a majitele bio-farmy. Zajímavý život bez kompromisů odhaluje jeho tragédie i zlomy, nejhlubší Messnerovy myšlenky a jeho neustávající hledání cesty k poznání sebe samého. Kniha vznikla na základě uveřejněných článků, rozhovorů a vzpomínání, obsahuje 32 stran barevné přílohy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31261/ma-cesta-zivot-legendarniho-horolezce-31261.jpg 3.59

Mein Weg

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:

Moravan
27.04.2015

Mozna ze v knize jsou chyby, ale tuto knihu ctu snad poctvrte a stale se k ni rad vracim a proto jsem ji dal take 5 hvezdicek. Tuto knihu doporucuji i tem co maji radi poutave cteni. Jen kdyby tato kniha mela vice stranek ale to se neda vytknout mozna jedine co bych vytkl je zde mala fotograficka priloha.

tatrana
21.03.2013

Ještě jsem nečetla knihu, ve které by se vyskytovalo tolik chyb a stylistických nedostatků v překladu. Nesčetněkrát se v knize chybně vyskytuje ‚jsme‘ místo ‚jsem‘ a je plná překlepů. Často opakující se slovo ‚již‘ místo ‚už‘, dává textu archaický nádech. Celé to dává dojem, že tady chtěl někdo co nejdříve a co nejrychleji vydělat bez ohledu na kvalitu. Pár chyb se může vyskytnout v každé knize, ale z tohoto nepřeberného množství chyb má čtenář dojem, že text nikdy neprošel korekturou. Reinhold Messner sice píše zajímavě a poutavě, ale jeho dílo dost utrpělo na kvalitě.