dubakm dubakm komentáře u knih

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Miluji Johnyho a Theresu a nemám ráda Kobru :-))Úžasná kniha o klišoidní cestě za láskou a štěstím, ale napsaná tak úžasným stylem, že při jejím čtení jsem se opravdu skvěle pobavila. Četla jsem v některém hodnocení, že se zde dost objevují sprostá slova.Ale no tak, když čtu o mafiánech tak snád nepředpokládam mluvu jak na miminkovských serverech. A to se Katka ještě držela zkrátka. Tleskám, tleskám, tleskám. Gratuluji Katce k další úžasné knížce a děkuji manželovi, že mne zásobuje jejíma knihama.Tak a já jdu na Plyšáka :-)))

09.04.2014 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Po přečtení několika částí jiných upířich ság jsem si říkala: Dubáku, chráň tě ruka páně, ještě jednou sáhnout na upíry. No a teď, po nějakém čase jsem nahlédla pod pokličku Bratrstva černé dýky a musím říct, že tohle můžu. Kniha se četla sama, žádne extra zbytečnosti jsem v ději nenašla. Upíři jsou prostě upíři a bezduchý tak nějak bezduchý :-)))Takže si dám pokračování a uvidím, jak se brotherbandě povede dál.
PS: jen ty názvy knih nedávají nějak manželovi spát :-)))

27.02.2014 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásna knížka. Ještě dlouho po přečtení jsem vstřebávala konečné vyústění Willova životného příběhu a jeho volbu. Jako většinu z nás mě jeho volba překvapila, ale přesně jak Lou psal její přítel Richie: je to jeho volba, nemusíš s ním souhlasit, ale musíš být s ním. Určitě si přečtu i další knížky od této autorky.

08.02.2014 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Hodně silná kniha, z pera dosud neznámé spisovatelky, která si v mojí knihovně zasloužila čestné místo. Tedy až dokončí svojí spanilou cestu napříč rodinou:-) Kniha se čte lehce a styl psaní je lehce přebratelný, autorka si tady opravdu dala hodně záležet na ,,čtenářské přístupnosti" i pro méně zdatné čtenáře. Samotný příběh o hledání pravdy, správnosti mezi dvěma těžkými osudy žen, rodin je vsutku strhujíci, emocionální a bez slz to dočte jen hodně tvrdá povaha.Morální kodex knihy poukazuje na to, že špatné věci konané v zájmu dobra i nadále zůstavají špatnými, ale ruku na srdce, kdo může 100% říct, že by se v dané situaci zachoval jinak, že by svou čest postavil před svou rodinu?Všem tuhle knihu doporučuji k přečtení a radím přibalit i pytlík kapesníků.

14.01.2014 5 z 5

Okamžik všeho Okamžik všeho Shelly King

Další z knih, kde je anotace hodně zavádějíci. Takže jsetli očekávate prvoplánový příběh o dvou ,,srdcích" , které se po letech psaní vzkazů konečně potkají a budou spolu až do posledního dechu, tak bude možná lepší knihu ani neotvírat. Opravdu důležitá je totiž ta poslední věta z anotace a já jsem ráda, že tuhle cestu ,, poznání" jsem si mohla v společnosti Maggie a spousty kníh projít.

27.08.2015 5 z 5

Místo zvané domov Místo zvané domov Deborah Smith

Neposuzovat a neodsuzovat- dva stěžejní body tohohle psychologického románu o hledání pravdy a lásky v močálu zvaném život. Pravda je jenom jedna, no záleží z kterého uhlu pohledu se na ní dívame a jak moc jsme schopní si pravdu obhájit. Rozhodně přečtení knihy nelituji, i když to nebylo úplně ,, lehké čtení ":-))

24.04.2015 4 z 5

Odvážná Sage Odvážná Sage Sandra Brown

Můžou na sebe štěkat jako psy, ale nakonec stejně táhnou za jeden provaz. Tahle rodina mi přirostla k srdci už od prvního dílu a času strávenýho s jejich příběhy nelituji.

14.01.2015 4 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Pro mně, díky dopisům ,možná i o malinko lepší než Bez naděje. I když jsme jádro příběhu znali, to vše kolem Holdera a Less nám příběh ucelilo a hodně i vysvětlilo. A ja se pustím do novely Finding Cinderella :-))

30.11.2014 5 z 5

Druhý hrob nalevo Druhý hrob nalevo Darynda Jones

Super pokračování životní cesty smrtky a ďáblova syna :-)) Chci víc Reyese, prosím. A souhlasím s Brambram, tenhle humor mi taky sedí.

26.11.2014 4 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

Četla se dobře, ale tady asi většina plusů končí. Jako by mi někdo do skvělého kafé nastříkal umělou šlehačku a tím mi celé kafé znechutil. Simon pořád stejně úžasný, ale u Caroline asi ,, óčko" přišlo a půlka mozku spolu s racionálním uvažováním odešla ( viz. např. dětský pokoj, auto s mašlí.....). Někdy míň je opravdu víc.

21.11.2014 3 z 5

Gentlemanovy tajné touhy Gentlemanovy tajné touhy Laura Lee Guhrke

Milá, čtivá, ale s jednou závažnou chybou. Mohl by, prosím, příště vydavatel ke knize zabalit i ty dle popisu úžasné čokoládovo-mátové koláčky ? :-))) My, čtenáři, by jsme to určitě ocenili a mohli si pak naplno vychutnávat i tu romantickou polevu kolem :-)

16.09.2014 4 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

,,Don’t you cry for the lost
Smile for the living
Get what you need and give what you’re given
Life’s for the living so live it
Or you’re better off dead "
(Passenger)

Jestli zůstanu není rozhodně prvoplánovou knihou, nevnucuje nám ten správny konec. Tohle je o životě a ten jak víme si s nikým netyká . Je na každém z nás jakým pohledem se na knihu dívame, nakonec se každý pohled může zdát ten správny.

05.09.2014 4 z 5

Tajná láska Tajná láska Lisa Kleypas

Lisa Kleypas je pro mně nekorunovanou královnou historické romance, její knihy jsou čtivé, dravé, smyslné a opravdu neskutečně návykové :-))

18.08.2014 4 z 5

Jak svést lorda Neda Jak svést lorda Neda Sally MacKenzie

Jednoduchý, naivní, předvídatelný román který jede v zajetých kolejích zamilovávajícich se dvojic, ale přesto má něco, co spoustě ostatních chybí-humor- zastoupený neodolatelným kocourem sirem Reginaldem, vrchním zlodějem díčich kalhotek :-))) Tak jak asi dopadne rande Ell, Neda a rudých kalhotek?

05.08.2014 4 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Další kniha nesoucí se na vlně populárních erotických románu. Jak už psala esussi, základ knihy je opravdu klasické klišé většiny holčičích románů-od kamarádství s benefity až k nehynoucí lásce :-) A k dalším opakujícim se zvratům patří vynechávaní mozkové činnosti přítomných dam a jejich vnímavost končíci v místech lastury,mušličky,poupátka,květinky,jeskyňky.....Protože jinak nechápu, jak se holka, které nedělá potíž bavit se s kamarádem o pornu,sexuálnych polohách a praktikách, nedokáže zeptat naplno na city svýho nabíječe a vše si odvozuje od neurčitých indicíí. Takže zhrnuto-průměr. A Nelly, pornografie vypadá opravdu jinak :-)

26.07.2014 3 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Ještě o něco lepší a vykreslenější než Ledová princezna. Určitě doporučuji k přečtení.

19.07.2014 4 z 5

Rozkoše zimy Rozkoše zimy Eileen Gormley

První půlka byla hezká, mírně vtipná, ale pak se to opravdu zvrhlo na přesnou kopii odstínů.Takže ty dvě hvězdičky jsou jen a pouze za prales.

20.06.2014 2 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Úžasná čtivá kniha s hlubokými životnými myšlenkami parafrázovanými přes příběhy o vlčích smečkách , bok po boku s příběhem o hledání pravdy a porozumění uvnitř rodiny, která prochází hodně těžkou životní zkouškou. Opravdu doporučuji přečíst.

14.06.2014 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Aristokratku jsem anginózně zazdila, ale tady bude mé hodnocení o něco lepší. Samozřejmě jsem si byla vědoma toho, že tahle jednohubka bude typická epic lovestory, ale možná i proto jsem se u ní pobavila. Nečekala jsem totiž žádne složité dějové výstupy, příběh začal i skončil v podstatě na stejné lince, ale obsahoval vše co bylo třeba a dokonce i v správnem poměru. Tleskám autorce a určitě si přečtu další její tvorbu.

03.03.2014 4 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Ale jo, jako oddychovka je tahle knížka dobrá. Sice hodně předvidatelná, ale čte se lehce a k vodě, nebo k chřipce ji můžu doporučit :-)

19.02.2014 3 z 5