Místo zvané domov

V malém městečku v Georgii malá holčička Claire, z nejvýznamnější tamní rodiny, je citově poutána k chlapci, který patří k místní chudině. Jeho otec, válečný veterán a alkoholik, se pokusí Claire ublížit a syn, aby zabránil znásilnění holčičky, jej zabije. Tato událost na dvacet let děti rozdělí, ale jejich citový vztah je tak silný, že překoná všechny rány osudu i společenské problémy. Kniha zobrazuje klady i nedostatky rodinné soudržnosti, typické pro jižanské rodinné klany. Je nabita emocemi, aniž by se stala romantickým příběhem pro paní a dívky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96112/misto-zvane-domov-vbK-96112.jpg 4.334
Vydáno, Aradan

A place to call home, 1997

Kniha Místo zvané domov

putpuda

Že začátku jsem se tedy dosti ztrácela ve všech těch lidičkách, ale po přečtení komentářů zjišťuji, že nejsem jediná ;)
Jinak se mi kniha četla dobře a příběh se mi líbil.

gnocchi

Nedá mi nenapsal komentář. Začátkem knihy jsem se nemohla prokousat a měla jsem naprosto zmatek ve všech příbuzných.
Ale přesto musím říct, že se mi kniha líbila. V jednom okamžiku, jsem byla tak začtená, že jsem si ani neuvědomila, že mi začaly téct slzy.
Rona člověk miluje už jako malého kluka a dospělý je naprosto " k sežrání", ale dospělá Claire mi připadala chvílemi v příběhu tak nějak navíc.
Ale určitě jdu do další knihy od této autorky.

broskev28
20.08.2019

Čekala jsem červenou knihovnu, ale byla jsem mile překvapena. A kdybych neměla tak skvělou rodinu, jakou mám, asi bych i trochu záviděla. Autorčiny popisy Atlanty, jejích obyvatel a jejich živností, to je krása sama o sobě; když se přidají rodinné propletence, zvyky a manýry všech tetiček a strýčků a především babiček a prababiček, je to úžasné čtení. Pravda - občas se tu objeví poněkud netradiční slova - přimýchala, korekturovala, paranoicky - ale to už nejde na vrub autorky.
"Přemýšlela jsem nad tím, co řekl, a mezi námi se rozhostilo hrobové ticho. Nemělo smysl cokoliv Joshovi vysvětlovat. Někteří lidé, říkával dědeček, tráví veškerý svůj čas tím, že nadávají na tmu, a přitom by stačilo, aby zapálili svíčku."

alena67
01.02.2018

tak to se moc nepovedlo

intelektuálka
04.10.2017

Láska dvou rozdílných postav má základ už v dětství. Musí překonávat překážky a nedorozumění, než se dostane k naplnění. Je to téměř sociální studie poměrů v jižní Georgii. Klasika, která neztratí časem hodnotu.

Arsi
06.09.2017

Krásně napsaný román plný lásky, přátelství, čestnosti a oddanosti, ale i lidské krutosti, falše a bezohlednosti. Rozhodně doporučuji přečíst.

Evaho73
08.06.2017

Krásny príbeh o veľmi hlbokej láske, ktorá sa zrodila už v detstve a nerozdelilo ju ani 20 ročné odlúčenie, nepriazeň osudu a okolia. Najviac sa mi však páčilo vykreslenie vzťahov a pomerov v jednotlivých rodinách, ktoré následne ovplyvňovali celkovú spoločenskú mienku.

Šánka
25.03.2016

Nádherná jižanská sága. Příběh o přátelství, lásce a předsudcích, které zasáhnou do života dvou dětí a poznamenají ho. Krásně napsaná kniha plná citů a touhy někam patřit, nalézt si své kořeny, svůj domov.
Moc ráda se ke knize jednou vrátím.

Nádherný zmatek
Nádherný zmatek