Místo zvané domov

V malém městečku v Georgii malá holčička Claire, z nejvýznamnější tamní rodiny, je citově poutána k chlapci, který patří k místní chudině. Jeho otec, válečný veterán a alkoholik, se pokusí Claire ublížit a syn, aby zabránil znásilnění holčičky, jej zabije. Tato událost na dvacet let děti rozdělí, ale jejich citový vztah je tak silný, že překoná všechny rány osudu i společenské problémy. Kniha zobrazuje klady i nedostatky rodinné soudržnosti, typické pro jižanské rodinné klany. Je nabita emocemi, aniž by se stala romantickým příběhem pro paní a dívky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/96_/96112/misto-zvane-domov-vbK-96112.jpg 4.328

A place to call home

Vydáno:, Aradan

Kniha Místo zvané domov

alena67
01.02.2018

tak to se moc nepovedlo

intelektuálka
04.10.2017

Láska dvou rozdílných postav má základ už v dětství. Musí překonávat překážky a nedorozumění, než se dostane k naplnění. Je to téměř sociální studie poměrů v jižní Georgii. Klasika, která neztratí časem hodnotu.

Arsi
06.09.2017

Krásně napsaný román plný lásky, přátelství, čestnosti a oddanosti, ale i lidské krutosti, falše a bezohlednosti. Rozhodně doporučuji přečíst.

Evaho73
08.06.2017

Krásny príbeh o veľmi hlbokej láske, ktorá sa zrodila už v detstve a nerozdelilo ju ani 20 ročné odlúčenie, nepriazeň osudu a okolia. Najviac sa mi však páčilo vykreslenie vzťahov a pomerov v jednotlivých rodinách, ktoré následne ovplyvňovali celkovú spoločenskú mienku.

Šánka
25.03.2016

Nádherná jižanská sága. Příběh o přátelství, lásce a předsudcích, které zasáhnou do života dvou dětí a poznamenají ho. Krásně napsaná kniha plná citů a touhy někam patřit, nalézt si své kořeny, svůj domov.
Moc ráda se ke knize jednou vrátím.

Val
30.01.2016

Vyjímečná kniha ..... Odskočila jsem si na chvilku od severských thrillerů na jih Spojených států a byl to báječný zážitek. Milé postavičky, skvěle vykreslené charaktery postav...... a dobrý konec :-)

TaLu
26.12.2015

Pamatuji se na ten pocit hlubokého prožívání lidského příběhu. Jsem moc ráda, že knihu mám ve své knihovničce, protože plánuji znovu číst. Pak hodnocení doplním o aktuální postřehy. Už to, že se neobávám s odstupem znovu číst, vypovídá něco o kvalitě knihy.

sabca
12.06.2015

Pěkný, čtivý román o přátelství mezi dětmi vyrůstajících v různém prostředí, který přetrval 20ti leté odloučení. Doporučuji k přečtení

Deborah Smith

Deborah Smith