Místo zvané domov

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V malém městečku v Georgii malá holčička Claire, z nejvýznamnější tamní rodiny, je citově poutána k chlapci, který patří k místní chudině. Jeho otec, válečný veterán a alkoholik, se pokusí Claire ublížit a syn, aby zabránil znásilnění holčičky, jej zabije. Tato událost na dvacet let děti rozdělí, ale jejich citový vztah je tak silný, že překoná všechny rány osudu i společenské problémy. Kniha zobrazuje klady i nedostatky rodinné soudržnosti, typické pro jižanské rodinné klany. Je nabita emocemi, aniž by se stala romantickým příběhem pro paní a dívky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96112/misto-zvane-domov-vbK-96112.jpg 4.334
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Aradan
Orig. název

A place to call home, 1997

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Místo zvané domov

Přidat komentář
putpuda
15. března

Že začátku jsem se tedy dosti ztrácela ve všech těch lidičkách, ale po přečtení komentářů zjišťuji, že nejsem jediná ;)
Jinak se mi kniha četla dobře a příběh se mi líbil.

gnocchi
22. února

Nedá mi nenapsal komentář. Začátkem knihy jsem se nemohla prokousat a měla jsem naprosto zmatek ve všech příbuzných.
Ale přesto musím říct, že se mi kniha líbila. V jednom okamžiku, jsem byla tak začtená, že jsem si ani neuvědomila, že mi začaly téct slzy.
Rona člověk miluje už jako malého kluka a dospělý je naprosto " k sežrání", ale dospělá Claire mi připadala chvílemi v příběhu tak nějak navíc.
Ale určitě jdu do další knihy od této autorky.


broskev28
20.08.2019

Čekala jsem červenou knihovnu, ale byla jsem mile překvapena. A kdybych neměla tak skvělou rodinu, jakou mám, asi bych i trochu záviděla. Autorčiny popisy Atlanty, jejích obyvatel a jejich živností, to je krása sama o sobě; když se přidají rodinné propletence, zvyky a manýry všech tetiček a strýčků a především babiček a prababiček, je to úžasné čtení. Pravda - občas se tu objeví poněkud netradiční slova - přimýchala, korekturovala, paranoicky - ale to už nejde na vrub autorky.
"Přemýšlela jsem nad tím, co řekl, a mezi námi se rozhostilo hrobové ticho. Nemělo smysl cokoliv Joshovi vysvětlovat. Někteří lidé, říkával dědeček, tráví veškerý svůj čas tím, že nadávají na tmu, a přitom by stačilo, aby zapálili svíčku."

alena67
01.02.2018

tak to se moc nepovedlo

intelektuálka
04.10.2017

Láska dvou rozdílných postav má základ už v dětství. Musí překonávat překážky a nedorozumění, než se dostane k naplnění. Je to téměř sociální studie poměrů v jižní Georgii. Klasika, která neztratí časem hodnotu.

Arsi
06.09.2017

Krásně napsaný román plný lásky, přátelství, čestnosti a oddanosti, ale i lidské krutosti, falše a bezohlednosti. Rozhodně doporučuji přečíst.

Evaho73
08.06.2017

Krásny príbeh o veľmi hlbokej láske, ktorá sa zrodila už v detstve a nerozdelilo ju ani 20 ročné odlúčenie, nepriazeň osudu a okolia. Najviac sa mi však páčilo vykreslenie vzťahov a pomerov v jednotlivých rodinách, ktoré následne ovplyvňovali celkovú spoločenskú mienku.

Šánka
25.03.2016

Nádherná jižanská sága. Příběh o přátelství, lásce a předsudcích, které zasáhnou do života dvou dětí a poznamenají ho. Krásně napsaná kniha plná citů a touhy někam patřit, nalézt si své kořeny, svůj domov.
Moc ráda se ke knize jednou vrátím.

1

Doporučujeme

Nádherný zmatek
Nádherný zmatek
Nezkrotná touha
Nezkrotná touha
Ztracená
Ztracená
Nevhodný návrh
Nevhodný návrh

Autor a jeho další knihy

Deborah Smith
americká

Podobné knihy

Kniha Místo zvané domov je v

Přečtených44x
Čtenářské výzvě2x
Doporučených11x
Knihotéce41x
Chystám se číst35x
Chci si koupit1x