Dresia Dresia komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Je mi líto, že naruším všeobecné nadšení, ale mě to nebavilo. Styl jako z čítanky pro druhý stupeň základních škol.

23.12.2017 2 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

"Každý den jsem prožila podle svých představ a byl to dobrý život. Věděla jsem, co mi chybí, ale zároveň jsem si vážila toho, co tu je."
Torie je hrdinka, o které byste si chtěli číst každý den. Moc hezké.

23.10.2023 4 z 5

Všechno modré z nebe Všechno modré z nebe Mélissa da Costa

Nádherné, silné, kouzelné, hluboké. Nevěřila bych, že mě, starého cynika, ještě něco dokáže takhle dojmout. Nakonec se to podařilo ani ne třicetileté Francouzce. Letos jsem byla poprvé ve Francii a tu zemi jsem si okamžitě zamilovala, rozhodně musím i do Pyrenejí, popisy krajiny a vesniček v knize byly čarokrásné. Je mi trochu líto, že moje cesta s Joanne a Émile skončila, ale bylo to úžasné setkání a myslím, že na tento příběh nikdy nezapomenu. Okamžitě si jdu stáhnout druhou autorčinu knihu ;).

07.09.2022 5 z 5

Tiché vody Tiché vody Brittainy C. Cherry

Krásný příběh, z celé série mě zasáhl nejvíc, možná i proto, že moje dcera jako malá trpěla selektivním mutismem.

22.07.2022 5 z 5

Babišovo Palermo I Babišovo Palermo I Jaroslav Kmenta

Výborné shrnutí mysli a praktik psychopata posedlého mocí. Cítím hroznou bezmoc, když sleduju předvolební výsledky, které mu opět nahrávají.

17.07.2021 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Tohle se dá číst pořád dokola. NÁDHERA.

02.12.2018 5 z 5

Eleanor a Grey Eleanor a Grey Brittainy C. Cherry

Překrásný příběh. Něčím mi připomíná Jane Eyrovou. Romantický, ale ne prvoplánově. Při čtení jsem často brečela, je uměním skloubit vážné věci s radostnými, aby osudy hlavních hrdinů chytly za srdce, ale zároveň dávaly příslib lepších zítřků. A to se podle mě autorce povedlo.

10.05.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Nevím, no. Asi už mám až moc načteno, aby mě něco takového zaujalo.

06.09.2021 2 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

O Rusku mám dost načteno, něco jsem i překládala, byla jsem tam ... Tohle není autentické, je to napsané především na efekt pro anglosaské publikum.

22.08.2019 2 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Perfektně vystavený děj, žádná zbytečná omáčka, takhle má vypadat dobrý psychothriller. Ne že by to bylo reálné, ale dobře se to četlo. Doufám, že se dočkáme dalších překladů od této autorky.

17.09.2023 5 z 5

Oheň mezi námi Oheň mezi námi Brittainy C. Cherry

Tak mně se naopak tahle kniha líbila víc než předchozí, která byla na můj vkus až moc tragická. Přišlo mi to víc ze života, i když samozřejmě drsné.

16.06.2022 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Knihu jsem četla ještě za totality a musím si ji přečíst znovu, protože přesně takhle to bude na Zemi vypadat, jestli vrchní hrdlořez zmáčkne červené tlačítko.

01.05.2022 5 z 5

Vzduch, který dýchá Vzduch, který dýchá Brittainy C. Cherry

Skvělá Coleen Hooverová?! Tak to je zase pro mě pokleslá "literatura" :))

30.09.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tři hvězdičky za zajímavé téma. Mně to bohužel přišlo až příliš emocionálně ploché - asi mě mělo varovat pozitivní hodnocení od Aleny Morštajnové, s níž to mám podobně. Řemeslně skvěle odvedená práce, jen bohužel nejsem cílová skupina.

14.09.2020 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Nerozumím vysokému hodnocení, pro mě jen ukrutná nuda.

03.04.2020 1 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Skvělé! Doufám, že autorky zase brzy něco napíšou!

20.06.2018 5 z 5

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

To byla jízda! Bavily mě polské reálie, osvěžující změna po všech těch amerických s.ačkách. Snad autorka brzy zase něco napíše!

16.02.2018 5 z 5

Poprava Poprava Matt Witten

Původně jsem chtěla dát jen 4 hvězdičky, protože mi konec připadal nereálný. Ale nakonec to vidím na plný počet, protože to bylo skvěle napsané. A když jsem si přečetla doslov, autor mě dojal ještě víc. Susan jsem moc fandila, věřila jsem jí její bolest, ale přitom to nebylo plné patosu, byla to prostě sympatická bojovnice za spravedlnost. A pohádkové konce mám ráda.

30.05.2022 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Za mě zklamání. Chápu, že dispozice k alkoholismu je dědičná. Přesto ve výpovědi postrádám sebereflexi. Všichni se rozhodujeme sami za sebe. Autorka obviňuje okolí, manžel je po celou dobu vykreslován jako hajzl, když se od ní odpoutá, najednou je pro ni nepostradatelný ... pro mě dost manipulativní jednání, jak ho získat zpět. Každopádně autorce moc fandím, aby vydržela.

19.02.2020 2 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Nádherný příběh.

24.11.2019 5 z 5