DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Dědička světla Dědička světla Emily Bold

Za mě pro mladší čtenáře. Svět je nádherně vykreslen ale ve velkém to připomínalo serii pád jinak taková krásná fantasy oddechovka

31.05.2021 3 z 5

Kam zmizel můj sýr? Kam zmizel můj sýr? Spencer Johnson

Zajímavá myšlenka . Rozhodně je důležité život tvarovat dělat změny a přizpůsobovat se protože doba se mění. Nebylo to nic světoborného ale taková rychle počtení

21.05.2021 3 z 5

Rozhodování a intuice Rozhodování a intuice Nina Schautová

Hodně odborné a plné grafů pro studenty humanitních studií rozhodně přínosné jelikož kniha obsahuje důležitá jmena; teorie a pokusy z vědy. Zajímavé myšlenky o našem rozhodování a svobodné vůli

18.05.2021 2 z 5

Slepičí polévka pro duši zamilovaných Slepičí polévka pro duši zamilovaných Jack Canfield

To je tak krásná a milá knížka. Příběhy co pohladí po duši ale hlavně po srdci. :)

17.05.2021 4 z 5

Nežijeme věčně. Medicína a poslední věci člověka Nežijeme věčně. Medicína a poslední věci člověka Atul Gawande

Asi jsem čekala něco jiného, smutné příběhy, trochu té moudrosti do životě a souhlasím lidsky napsané

16.05.2021 3 z 5

Jak drahá je intuice? Jak drahá je intuice? Dan Ariely

Nic zas tak nového co bychom intuitivně nevěděli ale spousta skvělých příkladů že života, žádná odborná nalejvárna a čtivě napsané. :)

10.05.2021 3 z 5

Iko Iko Marissa Meyer

Takový doplňek k měsíčním kronikám i když pro mladší čtenáře. Jsem ráda že původní série není komix. Hezké ilustrace a sem tam nejaka vtipna hláška

10.05.2021 2 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

První půlka byla prokousávání ta druhá zas děj posunula dál a četla se rychle. Druhý díl byl o malinko lepší :)

04.05.2021 3 z 5

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

Milostný trojúhelník je zpět :D stejně chytlave jako jednička. Líbí se mi styl jakým autorka píše tohle jsou přesně ty knihy co chytnou a nepustí

Kopie Kopie Lauren Oliver

Druhý díl mi z počátku přišel zbytečný ale pak bavil ještě více než ten první, děj dostal nové grády a byl o to víc napínavější. Co se týče konce jsem spokojená. Tahle duologie byla skvělá ale serie Delirium byla lepší

Replika Replika Lauren Oliver

Trošku to připomíná film Ostrov ale jinak velice zajimave a stejně dobře napsané jako bylo delirium pohled Lyri byl zajímavější než se propojil s Gemmou. Chvilku trvalo než do sebe dilky zapadly a otáčení knihy byla zábava. Četla jsem po kapitolách a myslím že to byl lepší způsob protože jsem více chápala děj. Musím ocenit originální pojetí knihy i celkově téma ktere není až zas tak nereálné

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

O malinko lepší než druhý díl ale některé části jsem přeskakovala celkem plýtvání papírem :D uvidíme co bude dál

28.04.2021 2 z 5

Trůn pro sestry Trůn pro sestry Morgan Rice

Za mě dost průměr a hlavně i děj. Styl psaní mě nechytl a v dalších dílech pokračovat nebudu.

28.04.2021 2 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Trochu hunger games a Armagedon v jednom:D Ale i tak fajn pro ty kdo chrápou v zadních lavicích. Líbí se mi humorné hlášky a pointa ale spíše je to pro mladší čtenáře. Osobně mi nesedlo chování hlavního hrdiny a celkově bych ocenila větší popis světa. Za mě nic extra ale zároveň nic špatného

18.04.2021 3 z 5

Hipík Hipík Paulo Coelho

Tahle kniha nepatří mezi mé nejoblíbenější od autora byla to spíš taková románová oddychovka a připomenutí si časů Hipíků. Čte se příjemně a sem tam i nějaké moudro:)

18.04.2021 3 z 5

Kráska a zvíře: Zakletá v knize Kráska a zvíře: Zakletá v knize Jennifer Donnelly

Musim uznat že toto autorka skutečně umí psát retelling. Krásná kniha. Pohádková, kouzelná ale především nese velké moudro. Líbí se mi jak autorka pokaždé do svých knih zařadí nadpřirozené bytosti týkající se života. Ačkoliv Krásku a zvíře všichni dobře známe tohle bylo něco nového a originálního a zároveň pomohlo vidět více skrytých moudrostí, které tento příběh obsahuje :) doporučuji

17.04.2021 4 z 5

Muzikoterapie Muzikoterapie Jaroslava Zeleiová

Velice přínosná kniha krásně cvičení do praxe i velice lidsky a odborně napsaný přístup muzikoterapie. Doporucuji

13.04.2021 4 z 5

Dobrodružství psychického vývoje Dobrodružství psychického vývoje G. Kenneth West

Hezky napsané,nic nového z věd psychologie spíš tak pro zajímavost do života

11.04.2021 3 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Fanoušci Stmívání tohle nečtěte! A možný Spoiler

Po 15 letech vydat tohle? No stmívání bylo velkým hitem...filmy celkem ušly ale ta kniha, naivní uvzdychaná Bella posedlá Edwardem mě natolik nebavila že jsem to tehdy vzdala už v půlce a nyní tu máme opáčko namyšleného a pak po uši zamilovaneho Edwarda. Celá dějová romantická linka až na pár od srdce zahřátých vět stálá za nic. Očekávala bych že po 15 letech kdy se změnila doba a styl psaní se autorka přizpůsobí a bude rozumově dál...takže tady jsme na nule ale dobře je to její styl. Čekala jsem že se dozvím něco nového, pokračování nebo nějakou velkou pecku, aneb co jste o stmívání nevěděli ale žádná nepřišla. Za mě zklamání :/

05.04.2021 1 z 5

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho