DreamerX9

Slepá mapaSlepá mapaAlena Mornštajnová

Paní Mornštajnová...neustale o ní slyším jak bych si ji měla přečíst a přestože toto není vůbec můj žánr sedlo mi to. Dle mého názoru její knihy i vyžadují nějakou vyzrálost proto aby člověk pochopil smysl. Silné příběhy tři žen, které nic nezlomilo a nebály se jít za svým. Mě kniha bavila od začátku a rozhodně se k ní ráda vrátím a i si do budoucna přečtu další knihy pd této skvělé spisovatelky.

Dopisy, které nikdo nečetlDopisy, které nikdo nečetlIona Grey

Trochu mi to připomíná Dopisy pro Julii ale tato kniha je důkazem že nikdy nic není tak jak si naplánujme. Osud Stelly a
Dana byl skutečně nemilosrdný ale nakonec bylo vše jak mělo být. Postavy mi byly sympatické a celkově se kniha dobře četla. Příběh je až srdcervoucí ale zato dojemný a krásný :))
Doporučuji♡

22.08.2020

Tajný život stromůTajný život stromůPeter Wohlleben

Nádherná kniha která pomáhá pochopit duše stromů a zavede vás do hlubin přírody. S autorem souucítím a myslím že tuto knihu by si měl přečíst každý už jen z úcty k přírodě :)))) doporučuji

01.10.2020

LakomecLakomec. Molière (pseudonym)

Jedna z nejlepších knih povinné četby. Každý vidí podstatu rodiny v něčem jiném někdo v majetku a dědictví jiný v lásce a vztazích. Výborná, humorná kniha! :)

04.10.2020

15 roků lásky15 roků láskyPatrik Hartl

Pan Hartl opět ukázal nejednotvárnost našich životů, které se mohou kdykoliv změnit a obrátit to, co jsme znali vzhůru nohama. Postavu Aleše vykreslil velmi trefně, až jsem chvilku měla chuť ho poplácat po rameni a říct "seš dobrej, že tohle dáváš, vydrž!"
Láska může život obohotatit ale i ho parádně zkomplikovat a pak je na nás co s tím dál.
Celkový dej se četl svižně, několikrát jsem se pobavila a jsem ráda, že jsem nad knihou neváhala a přečetla si jí

Bez srdceBez srdceMarissa Meyer

Tahle kniha byla ze všech ostatních nejkouzelnější ale taky nejsmutnější. V některých kapitolách to byl trochu hokej a pak Šprým to bylo zklamání. Tahle kniha rozhodně není sladkým koncem jako měsíční kroniky na druhou stranu má v sobě spoustu krásných moudrostí a kdyby to dopadlo jinak nebyla by srdcová králova ale králova se srdcem. Myslím, že by se rozhodně měli psát knihy o záporných postavách protože člověk líp chápe a rozumí proč jsou takový jací jsou. Tahle kniha hezky doplnila Alenku v říši divů a jsem ráda, že konečně vím proč je havran jako psací stůl :) ♡

06.01.2020

Krev elfůKrev elfůAndrzej Sapkowski

Zaklínače jsem začala číst až po seriálu a musím říct že kníže nesahá ani po kotníky. Výborně napsané, vtipné a celkově originální. Kniha mě bavila a rozhodně si přečtu celou sérii.

02.09.2020

Analfabetka, která uměla počítatAnalfabetka, která uměla počítatJonas Jonasson

Analfabetka měla v sobě něco zcela jiného než stařík ale přes to byla kniha zajímavá a děj mě bavil.

13.09.2020

Kroniky prachuKroniky prachuLin Rina

Páni! Tohle je kniha co chytne! Kde jen jsou tyhle časy kdy sice postavení žen nemělo velkou váhu ale lidé byly slušní a měli k sobě úctu? Trosku jsem se vrátila do knih paní Austenové jelikož prostředí bylo podobné a charaktery postav taky.
Bylo to krásně napsané, inteligentní a ačkoliv hlavní hrdinka se zdála taková má mě rád? Nemá mě rád? Byla mi sympatická svým důvtipem a rázným chováním. Souhlasím, že konec byl vážně trochu hopem ale děj se vyvíjel dobře a s tím i proměny vztahu hlavních postav.
Za mě tuto romantickou oddychovku rozhodně doporučuji :) a tesim se na pár stránek navíc

23.12.2020

Světlo mezi oceánySvětlo mezi oceányM. L. Stedman

Velice silná kniha plná emocí a neskutečných lidských osudů. Kniha je nádherně napsaná a děj obsahuje spousty poučení do života. Dojmy ještě zpracovávám a myslím že na knihu nezapomenu je zamyšlením nad vlastním životem, morálkou a lidskostí. Jednoznačně doporučuji

04.02.2020

Bez šanceBez šanceNeal Shusterman

Tahle kniha se těžko hodnotí protože bere dech jak je to reálné. Tento autor je jeden z nejlepších co se sci-fi týče nejenom tou čtivostí ale především nápadem. Velmi připomíná Čapka, jakoby se snažil varovat před budoucností. Kniha Bez Šance byla originální ale i neuvěřitelně poutavá. Co se rozpojovaní týče nedokážu si to predstavit ani přes autorův barvitý popis a snad ani nechci nicméně dávalo to smysl. Postavy do sebe krásně zapadaly co se vývoje děje týče. Také sem tam nějaký ten fór na odlehčení sedl. Chápu proč kniha byla bestseller a doporučuji jí k přečtení protože stála za to.

Komiksová KyticeKomiksová KyticeKarel Jaromír Erben

Nádhera i když morbidní :D zpracování téhle národní památky je perfektne povedené! Ilustrace dechberoucí a neuvěřitelně přesné. Do této knihy se vyplatí investovat

AlchymistaAlchymistaPaulo Coelho

Tahle kniha byla cestou a jednou velkou pouští plnou písku moudrosti. Jedna z nejlepších knih od tohoto autora

02.01.2020

Sníh nebo popelSníh nebo popelSara Raasch

Kniha má krásný obal a je i hezky zpracovaná. Ovšem samotný děj není nic převratného spíš předvídatelného. A samotná hrdinka mi není nijak sympatická. Postrádá to jiskru, takové to pohlcující, že knihu nemůžete odložit a souhlasím spousty stran se dají preskočit

09.08.2020

Úzkosti a jejich lidéÚzkosti a jejich lidéFredrik Backman

Tak tohle byla sranda a děj který se nedal nějak předpokládat. Kniha byla překvapivá, moudrá a čťivá. Už od začátku mě bavila a ty hlášky stály za to. Z počátku je to trošku matoucí ale vydržte ono to začne zapadat Pokud čekáte detektivku tak budete zklamání ale pokud se chcete fakt pobavit a k tomu si do života přispět nějakými moudry pak je tato kniha to pravé! :D

21.09.2020

Pýcha a předsudekPýcha a předsudekJane Austen

Film jsem viděla jako první a knihu četla až pak. Čte se to úžasně a kniha více vtáhne do doby ve které se příběh odehrává. Děj ačkoliv známý tak byl knihou skvěle doplněný (Co jste neviděli ve filmu) a také velmi čtivý

15.10.2020

Všechno nejlepší, AnnoVšechno nejlepší, AnnoPetra Jirglová

Sranda od začátku až dokonce. Anna je taková holka od rány a líbí se mi jak si neustále opakuje, že je silná a sebevědomýá žena. Nebojí se říct co si myslí a co na srdci to na jazyku. Je to takové oddechové čtení na zasmání i na myšlenku "super! Nejsem jediná komu se to děje :D

16.12.2020

Červená, bílá a královsky modráČervená, bílá a královsky modráCasey McQuiston

Když si člověk vezme děj bez hloubky byla to slaďárna přitažená za vlasy. Ale víte co? Mě se to líbilo! Už jenom ta myšlenka LGBT je to velká podpora a téhle lásce kdy postavy neměli strach být tím kým jsou jsem fandila až do konce. Autorka krásně pozvedla hodnoty rodiny i člověka.
Doporučuji u knih číst poděkování. Z jednoho nápadu na silnici je tahle růžová naděje pro každého. Síla nebát se světů odhodit masku povinnosti a kráčet se zvednutou hlavou. Srdcovka :)

18.12.2020

Prokletý rokProkletý rokKim Liggett

Po dlouhé době hodnotím nějakou knihu takhle vysokým hodnocením. Nemám slov ale vlastně jich mám několik. Rozhodně nečekejte oddechovku protože tady se nadechnete na začátku a vydechnete až na konci. Mrazivé, kruté, smutné i dojemné. Napínavé od začátku do konce. Z jedné myšlenky, kterou autorka popisuje v poděkování vzniklo toto dílo podporující kuráž, odvahu a nebojácnost jít si za svými sny. Rozhodně doporučuji :)

MetaMetaPavel Bareš

Souhlasím, že kniha je pro náctileté čtenáře. Čekala jsem mnohem víc ale vůbec mě to nechytlo. Kde je nějáká rozumová stránka? Hlavní hrdinka mě vyloženě štvala a to prostředí Čech...je to zkrátka nezvyk ale to mi nevadilo. Daleko víc mi vadil ten jazyk a když už jsme v Česku tak bez těch anglických blbinek prosím :D Fantasy a sci-fi tam bylo sakra málo ale i tak oceňuji originalitu a úspěch jaký autor získal. Bohužel toto není nic pro mě

Stromy znamenají světStromy znamenají světRichard Powers

Jedná z nejlepších knih co jsem četla. Není to malina na zhltnutí je to na delší čtení ale stojí za to každá stránka. Tolik moudra a úcty k přírodě a stromům. Nádherná knížka! :)

Nemilosrdný králNemilosrdný králMeghan March

Omlouvám se všem fanouškům E.R. ale tohle je ještě horsi nez odstíny :D vždyť to postrádá veškerou logiku a normální uvažování i základy lidského chování ale jistě kvůli tomu to přece nečteme že? Když už nebaví děj preskáčeme na erotické scény abychom z toho alespoň něco měli. Rozhodně už jsem četla v tomto žánru lepší knihy, děj je o ničem a hlavní postava Keira? No i na tohle už tu naštěstí máme doktory :D

08. záříodpad!

Všichni žijemVšichni žijem' v blázinciRadkin Honzák

"Když má někdo stres z toho, že se nesnáší s tchyní lexaurin to nevyleci"
"Stáří přece není nemoc ale pokud ji z něj vyrobíme mnou si farmaceutické firmy ruce"

Trefné názory a vtipný rozhovor poukazujici na problémy dnešní společnosti a předevsim terapeuticke práce jako takové. Upřímné srovnání s teď a tehdy a také připomenutí několika důležitých jmen, které posunuli psychologii a vědy jí podobné dopředu

Šťastný princ a jiné pohádkyŠťastný princ a jiné pohádkyOscar Wilde

Jedny z nejkrásnějších a nejsmutnějších pohádek ale vlastně je to život. Tuto knihu jsem odkládala po příběhu jelikož mě to nutilo hledat souvislovisti. Je to opravdu výborně napsané jak barvitost řeči, tak krása vyjadřování připomíná to myšlenkově malého prince. Pokud tuto knihu nekdo mate v povinne četbě mohu jen doporučit

07.11.2019

Šest vranŠest vranLeigh Bardugo

Tak tohle jsem nečekala! Originální, chytlavé a neustále plné překvapení. U téhle knihy se vážně nevyplatí předvídat protože to ani nejde. Doposud jsem nevěděla že existuje nemoc osteonekróza podle které autorka vytvořila hlavní postavu neumím si představit jak bolestivé to musí být když vás bolí krok ale věřím, že autorka je stejně silná jako Kaz. Jsem zvědavá na další díl! Žádný slzy! Žádnej funus!

13.03.2020

NimbusNimbusNeal Shusterman

Ačkoliv v knize bylo více zvratů prvni díl byl za mě lepší. Nejvíce napínavý byl konec který tomu dodal šťávu jsem zvědavá na další díl

17.03.2020

Dítě zvané „To“Dítě zvané „To“Dave Pelzer

Drsnější knihu jsem snad nečetla autor má velký obdiv, že se zvládnul vrátit do toho nejhoršího a napsat o tom knihu.

13.04.2020

Najděte si svého marťanaNajděte si svého marťanaMarek Herman

Humorné, lidské, prosté a poučné tahle kniha byla prostě super a výborným zamyšlením do života :)

13.04.2020

Ženy, které běhaly s vlkyŽeny, které běhaly s vlkyClarissa Pinkola Estés

Knihu jsem nedočetla jelikož mě nijak nezaujala. Co se mi líbí je vysvětlení metafor a že každý ten příběh má skrytý smysl ale je to těžké čtení a občas i nezáživné.

11.06.2020

MyMyElle Kennedy