Uzdrav sám sebe

Uzdrav sám sebe https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/529436/bmid_uzdrav-sam-sebe-65966541823da.jpg 5 3 3

Dr. LePera nabízí čtenářům podporu a nástroje, které jim umožní osvobodit se od destruktivního chování, získat zpět rovnováhu a vědomí, jak ovládat svůj život a navždy změnit způsob, jakým přistupujeme k duševní pohodě a péči o sebe. Jako klinická psycholožka se autorka často cítila frustrovaná omezeními tradiční psychoterapie. Chtěla pro své pacienty i pro sebe samu více, a tak započala cestu k rozvoji jednotné filozofie duševního, fyzického a duchovního zdraví, která napomáhá k tomu, abychom se dokázali sami uzdravit. Poté, co sama zažila výsledky, které jí změnily život, začala sdílet to, co se naučila, s ostatními a brzy se zrodila tzv. holistická psychologie.... celý text

Žánr:
Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl , Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Esence
Originální název:

How to Do The Work , 2021


více info...

Přidat komentář

kalinkacz
10.04.2024 5 z 5

Uzdrav sám sebe, jedna z knih z mé letošní seberozvojové výzvy, u které jsem si byla jistá, že mi asi moc nesedne. Opak byl ale pravdou, jsem si totiž celkem jistá, že se s touto knihou potkám v seznamu těch nejlepších knih, které letos přečtu.
Kniha se věnuje holistické psychologii, o které jsem toho před čtením věděla dost málo. Když jsem viděla kapitoly "Poznej své vnitřní dítě" atp., tak jsem si opravdu byla jistá, že tohle nebude nic pro mě. Autorka mi ale vše dokázala vysvětlit (jako jediná) srozumitelně tak, že mi došlo, jak moc důležité je, se ohlédnout do svého dětství, zamyslet se na tím, kdo nás v něm ovlivnil... a vůbec co jsme si z jakého období života odnesli a jak se to na nás projevilo.
V knize najdete na konci každé kapitoly cvičení k vyplnění. Já na podobné aktivity v knihách moc nejsem, ale tady jsem opravdu vše poctivě vyplňovala... Bylo to pro mě dost náročné, intenzivní, ale taky hodně důležité.
Uzdrav sám sebe vděčím opravdu, ale opravdu za hodně. Tolik mi tahle kniha dala, mám v ní tolik vyznačených pasáží a informací, ke kterým se budu stoprocentně vracet.
Pokud chcete lépe poznat sami sebe a jste připravení se do podobné knihy pustit a nechat ji, aby vám pomohla... Pak říkám jen jedno velké ANO, pusťte se do čtení (a taky do velké emocionální jízdy).

VeruHoráková
26.02.2024 4 z 5

Běžně odborné nebo seberozvojové knihy nečtu, ale Uzdrav sám sebe mě zaujala svoji anotací a jsem ráda, že jsem si knihu mohla přečíst.

Knihu bych popsala jako úvod a přehled o „duševním zdraví“, jeho hodnocení a zlepšování. Začíná to fyzickými základy – zdravou výživou, fyzickou námahou a snižováním stresu. Poté přechází k teorii traumatu, popisuje, jak mohou traumata vznikat a jak se projevují. Kniha je i plná osobních příběhů, které pomáhají poskytnout příklad ze skutečného života pro pojmy, o kterých se v knize diskutuje.

Na této knize se toho líbilo hodně a jsem si jistá, že pomůže mnoha lidem. Nejvíce mě zaujala sekce o archetypech traumatických vazeb. Existuje šest různých typů a myslím, že hodně lidí se v tom najde. Otevřelo mi to oči v tom, co trauma způsobuje, jaké chyby rodiče dělají a jak tyto chyby mohou ovlivnit život jejich dětí. Také se mi v knize líbila myšlenka, že musíte dodržovat sliby, které dáte sami sobě, abyste si vybudovali svou vlastní důvěru.

Uzdrav sám sebe není kniha, kterou přečtete na jeden zátah. Je to ta kniha, ke které se budete vracet, listovat si v ní nebo si dělat poznámky. O holistické psychologii jsem do této doby moc nevěděla a bylo fajn si rozšířit obzory. Člověk se i v takových knihách často najde, za mě tedy spokojenost.


Jurajovamaka
23.05.2023 5 z 5

Výborne spracovaná kniha o sile nášho podvedomia
...ako pomocou NEHO môžme meniť naše životy v ktorejkoľvek oblasti...
Ako udalosti z detstva, ktoré sme prežívali, ovplyvňujú náš celkový život...
ODPORÚČAM