Kdo je tu vlastně blázen?

Kdo je tu vlastně blázen? https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332243/mid_kdo-je-tu-vlastne-blazen-tdE-332243.jpg 4 13 3

Zábavný úvod do psychiatrie a psychoterapie. Prvotním impulzem pro napsání této knihy bylo autorovo zjištění, že přestože jsou jeho pacienti psychicky nemocní, jedná se zpravidla o přátelské a citlivé jedince. Pokud není něco v pořádku, je to svět mnoha příčetných – zlodějů, podvodníků, diktátorů a egomanů–, o nichž se dozvídáme ve večerních zprávách. Ve svém informačně bohatém a zároveň trochu provokativním pojednání o různých psychiatrických diagnózách i formě jejich léčby se primář Manfred Lütz tu a tam nebrání společenské kritice, ostrému tónu či humoru, který mu jako občasnému kabaretnímu umělci není cizí. Zároveň se však snaží zprostředkovat svět duševně nemocných a seznámit s tím, jak se k takovým jedincům chovat a jak jim lze pomoci.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Portál

Irre! Wir behandeln die Falschen

DreamerX9
03.04.2024 3 z 5

V knize padlo spoustu zajímavých názorů a neustále pokládající si otázky tak kdo je vlastně blázen Co je vlastně definice bláznovství myslím že to je hodně těžko říct. Bláznovství také nemůžeme definovat na základě společnosti určené normy Spíš bych řekla že to je otázka individuální normy. Kniha popisuje několik případů i příkladů z praxe ale celkově knihu hodnotím jako takový průměr Je to spíše takové uvažování nad bláznovstvím v kontextu s osobnostmi a událostmi

Merag
08.04.2020 3 z 5

Tak kdo teda vlastně ten blázen? Možná jsme blázni všichni. Takový malý vhled do psychiatrických diagnóz. Při čtení jsem doufal, že se nikde nepoznám.

ismael
31.05.2017 5 z 5

Chcete zjistit, jestli jste blázni? Po přečtení této knihy už možná nebudete chtít být normální!

Manfred Lütz
německá, 1954
2017  72%Dokud žijeme, musíme se rozhodovat
2017  75%Kdo je tu vlastně blázen?
2010  80%Blázon!
2019  80%Škandál škandálov: Zamlčované dejiny kresťanstva

Kniha Kdo je tu vlastně blázen? je v