Mozek a ticho

Mozek a ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479564/bmid_mozek-a-ticho-7Wh-479564.png 4 2 1

V září 2017 se neurolog Michel Le Van Quyen probudil s ochrnutou polovinou obličeje. Lékaři stanovili jako diagnózu přepracování a předepsali absolutní klid. Autor popisuje blahodárné účinky ticha, v němž byl ponořený a které mu pomáhalo postižení vyléčit. Zkušenost ho inspirovala k rozsáhlému výzkumu a s pomocí neurologie objasňuje přístupným způsobem, co víceméně všichni instinktivně tušíme: pohroužíme-li se do akustického, ale i vizuálního, podnětového či myšlenkového ticha, náš mozek přejde do velmi zvláštního režimu. A právě toto „odpojení“ mu pomáhá v regeneraci a při vyplavování toxinů, které způsobují různá neurodegenerativní onemocnění. Ticho ve všech svých formách navíc příznivě ovlivňuje kreativitu, zlepšuje paměť, a dokonce nám pomáhá při budování vlastního „já“. Autor pomocí vědy potvrzuje přesvědčení velkých myslitelů Východu i Západu, že ticho má ohromující moc, a je jen na nás, abychom jí využili.... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl Zdraví
Vydáno: , Garamond

Cerveau et silence , 2019

DreamerX9
21.04.2024 4 z 5

Zajímavé čtení, velmi osobní.
Poutavé poznatky z neurovědy a také autorovi zkušenosti s léčbou bych řekla že si člověk jen tak nepřečete.
Autor nabízí ticho ne jako lék ale možnost a také poukazuje na důležitou myšlenka utišení mysli, což s myslím že není od věci k zamyšlení.

Autorovy knížky

2021  80%Mozek a ticho

Kniha Mozek a ticho je v