dragonslayer dragonslayer komentáře u knih

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

OH MY GOD! Tahle kniha mě nenechala přes dva dny spát a teď, ikdyž jsem jí dočetla, tak mě stejně nenechá spát. This book is fucking mindblowing! Totální mindfuck. Styl psaní byl dokonalý, koncept knihy skvělý a ke konci už jsem musela přeskakovat, protože jsem byla tak napjatá tím jak to skončí. Doporučuju všem, ať si jí přečtou.

18.07.2014 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Styl psaní Rainbow Rowell je unikátní, nepředvídatelné a naprosto dokonalé. S touto knihou jsem se smála i plakala. Ten příběh není to, jako kdybyste ho jen četli, ale vy ho prožíváte s každou stránkou, ať už je to Eleanor nebo Park. Naprosto geniální. Popis okolí, postav a koncept je nádherný. Nemůžu se dočkat, až si to přečtu v češtině.

01.11.2014 5 z 5

Temný ráj Temný ráj Patrick Ness

Zatím ještě čtu, ale jsem jediná komu se zdá, že v tomto díle trochu děj stagnuje? Nápad pořád dobrý a jeho psaní je mi příjemný, ale zatím jsem přečetla během 3 týdnů jen 148 stránek, což je pro mě strašně dlouhá doba a málo stránek a doufám, že se to ještě nějak vyvrbí. :D

--------------------------------------------------------------UPDATE-------------------------------------------------------------------
Nooo tohle??? Whats??? On je nemožnej.... Jakto, že tak knížka začíná být zajímavá, až na 243 stránce????? Prooč?? Každopádně knížka na začátku: Eeuuh.. Knížka uprostřed: Hmmmm a knížka na konci: F*CK THIS SH*T WOOOOOOOOOWWWW..... Prostě je toho na mě moc a můj mozek, asi exploduje. BUM

23.06.2014

Papírová města Papírová města John Green

Čtivé. Geniální. Úžasné. Prostě John Green!

04.12.2014 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Skvělá knížka. Plná emocí. Nádherné ilustrace a srdcervoucí příběh. Patrick Ness je skvělý spisovatel, a těším se na jeho budoucí tvorbu.

30.04.2014 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

No, ze začátku jsem byla trochu na pochybách, jestli se mi vůbec bude tato série líbit, ale hned po první povídce to šlo ráz na ráz. Naprosto jsem se do zaklínače ponořila. Trochu mi trvalo než jsem si zvykla na styl psaní, ale Zaklínač má takový zajímavý tajemný náboj, že se nedokážu utrhnout, a také se mi líbí, ten drsný sarkastický humor. A Geralt, no prostě do něho se nedá nezamilovat. Doporučuju!

22.04.2015 5 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Děj: Geniální, propracovaný, nečekaný, strhující.
Postavy: Všichni byli úžasní, dokonce i záporáci.
Styl psaní: Ze začátku jsem se musela trochu začíst, a potom to šlo raz dva.
Rozhodně doporučuju!!

02.03.2015 5 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Velmi originální a úžasný nápad s transformací draků na lidi. Sice jsem tím začátkem musela trochu prokousat, ale potom sem tu knihu nemohla dát z ruky.
Z několika komentářů jsem vyčetla, že se jim zdáli zbytečné ta spousta cizích nebo odborných slov. Mě se v tomto ohledu knížka líbila ještě víc.
V některých částech mi bylo Serafíny velmi líto a někdy jsem si připadala, že těch situací, kde se děje něco špatného, nachází až moc.
Už se velmi těším na další díl a doufám, že vyjde brzy. :)

12.05.2014 5 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Zpočátku jsem se nedokázala začíst, což mi připadalo u knihy od Rainbow Rowell docela divné. Poté, co jsem jí popadla po několika odložení, jsem se překousla a na jeden dech jsem přečetla polovinu knihy a konečně mě to vzalo. Hallelujah.
Tato knížka je skvělá oddychovka. Miluju autorčinu charakterizaci postav a moc se mi líbily útržky z příběhů Simona Snowa. Mám ráda autorčin styl psaní hlavně proto, že mi vždy připadá, že čtu příběh o někom kdo je skutečný a s kým se můžu ztotožnit.
Pokud jste jako já a zpočátku se nezačtete, zkuste to vydržet stojí to za to. :)

24.09.2016 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Celé dva měsíce maratonu zaklínačské ságy! Taky se mi zdá, že to mohlo skončit už u hradu Stygga, ale nijak mi nevadil další děj. Ale proboha, TO BYL ZÁVOD!!!!! Stejně, i tak skvělé zakončení knihy, ale nemůžu se smířit s tím, že už to skončilo. Za celou sérii 5*!!!!

11.08.2015 5 z 5

Zlý začátek Zlý začátek Daniel Handler

Naprosto skvělé čtení, jak pro děti, tak i pro young adult. Už se těším na druhý díl, a to jsem té knížce ze začátku moc nevěřila, ale styl psaní a kompozice autora a příběh samotný mě přesvědčil, abych se dověděla něco víc o dětech Baudelairových. :)

24.10.2014 5 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Pro mě knihy Neila Gaimana jsou unikáty, ve kterých zažijete něco nepředvídatelného a, buď se vám to líbí nebo ne. Já mám štěstí, že patřím mezi ty čtenáře, co Neila Gaimana naprosto zbožňují.
Tato kniha má jenom 175 stránek a i tak byl ten příběh neuvěřitelný zážitek. Naprosto skvělý a propracovaný příběh, jeho styl psaní je úžasný, dokoáže vás neuvěřitelně vtáhnout do světa toho příběhu.

19.10.2014 5 z 5

Oh my lord, miluju Tima Burtona a díky téhle malé knížečce ještě víc!!! Básničky mě dokázali rozesmát (viz. Čumilena, The Flek) a nebo mě rozesmutnit (viz. Ústřičkova smutná smrt). Rozhodně se stala, tato maličká roztomilá knížečka s básničkami, jednou z mých nejoblíbenějších. :) + Český překlad není špatný, ale rozhodně si to plánuji přečíst v angličtině.

01.10.2014 5 z 5

Proměna Mary Dyerové Proměna Mary Dyerové Michelle Hodkin

Četla jsem celou noc. Skvělá knížka, ale jsem strašně zklamaná (psychicky) z toho konce. Proč jeho? :(( Prostě Why? Proč mi to ta spisovatelka udělala? :( Ale musím říct, že je to velmi dobře napsaný a poklona Michelle Hodkin, protože je to skvělá spisovatelka. Už se vážně nemůžu dočkat dalšího dílu, což je pro mě stresující zároveň, protože vychází až v roce 2015, takže si asi všichni dost dlouho počkáme. :/

07.07.2014 5 z 5

Muž, který rozuměl hadí řeči Muž, který rozuměl hadí řeči Andrus Kivirähk

Knížka, která stojí za přečtení. Hltala jsem jí jedním dechem, jen mi je líto hlavní postavy, která rozhodně moc štěstí neměla, a myslim si, že téhle knížce by se měli vyhnout slabší povahy i já jsem měla namále :D a hezky se to četlo a hlavně se mi líbilo, jak autor velmi realisticky popisoval okolí :)

17.11.2013 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

A je tu další knížka od Johna Greena. :D
Přečetla jsem ji za dva dny a docela se mi líbila. Měla jsem jenom menší problém s Colinovým závěrem Teorému, nevím proč, ale připadalo mi to odbytý a vůbec jsem nechápala Colinovou posedlost Kateřinami.
Ale zase obrovský plus za Hassana!! :D :D :D

17.07.2015 4 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Před filmem:
Krátká, ale velmi zvláštní knížka. Pomohlo mi, aspoň tři hodiny po dočtení, o ní trochu více zapřemýšlet a hned se mi to začalo nějak spojovat. Možná je to jenom z mého pohledu, ale připadá mi, že za všechno, co se hlavnímu hrdinovi stalo, může vlastně Marla, ať už je to ta insomnie nebo Tyler.
Pravda. Chvilku mi trvalo než jsem si zvykla na styl psaní, ale potom to už byla hračka a docela mě to vtáhlo.
Co se týče postav, tak jsem hlavního hrdinu jen, tak nějak vnímala, ale nijak jsem s ním nesoucítila ani jsem ho moc nezaznamenala, že bych ohledně něho něco cítila. Sakra, ani si už nepamatuju jeho jméno. :D
Tylerův charakter se mi ze začátku hodně líbil, ale jak už to přešlo přes půlku knížky už mě docela začal štvát a nelíbili se mi jeho provokativní myšlenky a tahy.
A Marla? Připadala mi strašně hysterická a chtěla na sebe, co nejvíc upoutat pozornost.
Celkově ta kniha vás donutí dost přemýšlet a to se mi líbí. Myslím si, že Chuck Palahniuk, nato že to byla jeho první kniha, tak se to skvěle povedlo a geniálně to všechno sepsal.
Po filmu:
Mám asi jedinou poznámku, a to že postava Marly se mi teda mnohem víc líbí ve filmovém zpracování. Jinak David Fincher odvedl úžasnou práci s přenesením knihy na plátno!
Za mě celkově 4,5*

24.06.2015 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Mě to nepřipadalo vůbec, jako Hunger Games a to že jsou pod stejným žánrem (distopie) ještě neznamená, že jsou si podobné. Svět v Divergenci má úplně jiné uspořádání a celkově jinou mentalitu.
Co se týče autorčina stylu psaní, tak jsem se chvílema nudila, ale potom, co už jsem byla, tak ve čtvrtině, tak mě to chytlo. Má zajímavé myšlenky a dobrou volbu postav a jejich charakteru.
Co možná bylo pro mne mínusem, tak bylo, že mi Tris někdy připadala trochu hloupá v jistých situacích.
Možná by se mi i knížka líbila více, kdybych neviděla film, ale to je jen takový můj problémek. Celkově se mi knížka líbila. :)

09.02.2015 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Můj Bože. Spojení pohádky a sci-fi příběhu je naprosto geniální. Styl psaní a vyprávění, tak krásný a plynulý. Nedokázala jsem odtrhnout oči z knížky. Přemýšlela jsem nad ní každý den. Neuvěřitelný a skvěle propracovaný koncept. Já musím číst dál, nemůžu se dočkat co se dál stane.

03.01.2015 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Nevím proč, ale tato kniha se mi možná líbila o trochu víc než Hypnotizér. Možná je to tou návaznosti na housle, politiku a krizové případy, ale prostě WOW nemám slov. Prostě skvělá kniha!!!

05.07.2014 5 z 5