Dousabel Dousabel komentáře u knih

Silo Silo Hugh Howey

I když nejsem příznivcem sci-fi knih, tak Silo mě tedy totálně odrovnalo :) Výborný post-apokalyptický román, který jednou možná nebude jen příběhem, ale skutečností. Všechny hlavní hrdiny jsem si zamilovala prakticky ihned, až na Bernarda, toho bych poslala čistit jako prvního :o) Jediné, co mi při čtení působilo trochu problémy, bylo těch sto padesát pater schodů, zadýchávala jsem se a bolely mě nohy, jako bych tam s nimi chodila :))

28.09.2014 5 z 5

Hněv andělů Hněv andělů Sidney Sheldon

Typický Sheldon. Napínavé, čtivé, zábavné, jen ten konec mě dosti zklamal, po všech těch Jennifeřiných útrapách by si možná zasloužila o trošku lepší konec příběhu.

28.09.2014 4 z 5

Trojice Trojice Sarah Lotz

Tak, pořád jsem u téhle knížky čekala na první komentář, jestli si ji koupit nebo ne a ten Baboušův mě dokonale přesvědčil a musím naprosto souhlasit :) Ufff :) Nejhorší na tom opravdu je ta až hrůzostrašná autenticita, s jakou je to napsáno, díky nahrátým rozhovorům, chatům a přepisu televizních vysílání. Byla jsem naprosto přesvědčená, že když zapnu televizi, budou tam běžet tyhle apokalyptický zprávy a kolikrát jsem chtěla zatřást s někým z rodiny, jakto že o tom nikdo neví?!? :) Až tak mě toto dílko pohltilo a vrátilo do reality, až se závěrečným poděkováním. Vůbec se mi nechce začínat teď něco číst, potřebuju to v sobě ještě pořádně rozebrat a popřemýšlet, jak tenká hranice je mezi naším "normálnem" a totálním rozpadem světa. Klobouk dolů za takový debut!

16.09.2014 5 z 5

Tři vteřiny Tři vteřiny Anders Roslund

Tak tohle byla bomba! I když musím přiznat, že tak s prvními 100 stránkami jsem se docela natrápila, moc mě to dané téma nechytlo a měla jsem dosti zmatek, kdo je vlastně záporák, tak doporučuji vydržet! Pak už je to jízda, kterou nemůžete a hlavně nechcete zastavit :) Geniálně promyšlené, na závěr i dokonale vysvětlené. A posledních 130 stránek jsem tak doufala v závěr, jaký bych si přála, že můžu být ráda, že mám ještě všechny nehty :o))) (A to si je normálně vůbec nekoušu:)) Zatím nejlepší dílko od těchto dvou pantátů:)

15.09.2014 5 z 5

Výherkyně Výherkyně David Baldacci

Výborný, čtivý thriller. Fandila jsem LuAnn, jako málokteré knižní postavě :) Moje nejoblíbenější kniha od Baldacciho, myslím, že by z toho byl vynikající film.

08.09.2014 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Kniha má úžasnou atmosféru. Během čtení jsem si nejednou představovala, jak sedím s Dorianem a Henrym v tom mírně zakouřeném salonku někde v koutě a napjatě poslouchám to jejich filozování o životě, ženách a manželství, notabene mnohdy v lecčems pravdivé :o) A jinak velice příjemné mrazení na posledních dvou stranách, i když jsem věděla, jak to dopadne :)

30.08.2014 4 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Tak na závěr asi ten nejlepší kousek! Jediné, co můžu dodat, jestli je to tedy poslední díl - Sbohem, Gerlofe, bude se mi po Vás, sakra, stýskat!! :o) A díky J.T. se na ten Öland jednou vypravím!

28.08.2014 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Měla jsem z Lolity trochu obavy, ale začetla jsem se prakticky okamžitě. První půlka je výborná, nepřišlo mi to až tak zvrácené, jak jsem očekávala, tudíž jsem neustále dumala nad tím, jestli nejsem tím pádem zvrácená já sama...?:) Možná, kdyby se Lolita chovala více jako normální dvanáctileté dítě, bylo by to asi více opovrženíhodné, ale spolu s H.H. v sobě to dítě dokonale potlačila a zabila. Druhá půlka má své slabší stránky, tak se sto stranami jsem se docela natrápila, ale konec skončil přesně tak, jak měl. Tragicky.
Nejvíc fascinující je ale opravdu jazyk a Nabokovova schopnost tak dokonale a sugestivně vše vyjádřit a popsat. Díky tomu, se mi celá kniha odvíjela v hlavě jako film. (Který jsem ještě neviděla.) A v neposlední řadě musím zdůraznit opravdu vynikající překlad.

27.08.2014 4 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Opravdu bravurně napsaný thriller. Chytne od prvních stránek a nenechá vás přestat číst, dokud nedojdete na konec. Trochu mi to připomíná jeho minulé dílko Přistižen, kde byl závěr ještě mnohem více překvapivý. I když se tady nekonalo žádné velké mrazení, rozhodně Coben neklesá na kvalitě díla a dává si záležet, aby závěrečné rozuzlení sedělo do posledního detailu :) Jediné, co musím vytknout je pro mě ne příliš vydařená obálka a formát knihy, páč mi to teď vůbec nesedí k ostatním knihám H.C. v knihovně :o)

17.08.2014 5 z 5

Já bych to ani tak nepřirovnávala ke Staříkovi. Alan byl Alan a měl svoje dobrodružství a zážitky a Nombeko zase svoje. Možná se mi Analfabetka líbila ještě trošku víc, a v některých pasážích jsem slzela smíchy:) Vždyť je tolik knížek, které jsou jak přes kopírák a mě se styl Jonassonova vyprávění hrozně líbí a ten jeho černý humor je výborný. Pro mě za mě, může napsat dalších takový deset, já si ji vždycky ráda přečtu a aspoň si trochu oddechnu od ostatních severských krimi masakrů :o)

14.08.2014 5 z 5

Gravitace Gravitace Tess Gerritsen

Super, super, super. Předem musím říct, že sci-fi není rozhodně mým šálkem čaje, ale T.G. mám hrozně ráda, tak jsem si řekla, že to zkusím. A rozhodně teda nelituji! Klobouk dolů, že se do pustila do něčeho takového. Chytne prakticky od první stránky a už nepustí. Možná byl konec trochu přitažený za vlasy, ale ono to k tomu tak nějak patřilo. A kdybych mohla, dala bych 6. hvězdu za, ať už odborné medicínské věci nebo z kosmonautiky, každopádně jí to muselo dát hroznou práci.

10.08.2014 5 z 5

Nic není, jak se zdá Nic není, jak se zdá Andrew Nicoll

Byl by to normální román o lásce, docela pěkně čtivý, kdyby se autor nerozhodl z posledních 100 stránek udělat fantasy pohádku, která mi do toho příběhu moc neseděla a proměna Agáty mě vyloženě rozčilovala.:) Ale tři hvězdy zaslouženě, obzvláště za názvy městeček Tečka, Pomlčka, to se mi moc líbí :)

05.08.2014 3 z 5

Náhradnice Náhradnice Tania Carver

Výborný thriller, velmi čtivě napsaný. Zápletka poměrně originální, ale ne moc překvapivá, každopádně konec je docela nervydrásající. Ale rozhodně nedoporučuji číst těhulkám, popřípadě matkám všeobecně :)

29.07.2014 4 z 5

Lolita komplex Lolita komplex Romain Slocombe

Po dočtení jsem se dlouho dlouho zamýšlela, jak se takové věci můžou v našem rádoby civilizovaném světě dít. A ještě v tak ctihodné a ctnostné Británii, jak se může na první pohled zdát? I když, jsme opravdu vyspělejší a civilizovanější, než před 70 lety? Vždyt se pořád stejně válčí o území, náboženství, tak proč by se nemohlo i kupčit? Lolita komplex se tímto tématem docela podrobně zaobírá, a i kdyby šlo jen o jednu, dvě, tři nebo deset holčiček, dívek, žen nebo stovky jak uvádí statistiky, stojí za to na to upozornit. Knížka se čte opravdu dobře, místy je hodně drsná, chvílemi jde skoro o porno, ale když si čtenář zvykne na ty dvě dějové linie, nutí vás to číst dál a dál, jak to s oběma hlavními hrdiny pokračuje a hlavně, jestli dojde k nějakému trestu a zadostiučinění.

22.07.2014 4 z 5

Žena, která se ponořila do srdce světa Žena, která se ponořila do srdce světa Sabina Berman

Velice milá, příjemná knížka pro milovníky zázraků :) Občas smutný, občas veselý příběh, ale život autistky Karen je zde vyobrazen velice přesvědčivě a poučně. V mnoha ohledech by se nám žilo mnohem líp, kdyby jsme měli každý v sobě kousek autismu:)

16.07.2014 4 z 5

Přišla z moře Přišla z moře Miloš Urban

A mě se to líbilo velice :) Pěkné, čtivé, svižné a místy i dost vtipné, sice závěrečné rozuzlení trochu přitažené za vlasy:) Sama se zamýšlím nad tím, jestli bych nejednala stejně jako Karlík. I když, stálo mu to za to Maserati...?:))

10.07.2014 4 z 5

Rozdělila bych to asi takto: Prvních 300 stran supr, dalších 200 dobrý, pak 200 stránek, do kterých jsem se musela trochu nutit a posledních 100 zase supr:) Ale každopádně jsem moc ráda, že jsem Sinuheta přečetla a na konci měla pocit, že jsem ten jeho život opravdu celý prožila s ním:) A za ty pravdivá moudra, co přežila tisíciletí si 4 hvězdy rozhodně zaslouží.

08.07.2014 4 z 5

Poslední dítě Poslední dítě John Hart

Výborný, výborný psychologický thriller! Opravdu mě tato knížka dostala, do posledních padesáti stránek nebudete vědět, kdo a co provedl a proč:) První třetina se zabývá spíše psychologií postav, ale pak už je to jedna velká jízda, nedá se odložit, dokud nedočtete. Jediné, co mi chvilkama trochu nesedělo, byly dialogy mezi Johnnym a Jackem, nevím, jestli by 13-leté děti byly schopné vést takové dialogy :) Ale to nic nemění na tom, že je to skvělý příběh, vřele doporučuji!

18.06.2014 5 z 5

Půlnoční palác Půlnoční palác Carlos Ruiz Zafón

Miluju tu ponurost Zafónových knih. I když zařazeno pro děti nad 10 let, je to spíše pro starší věkovou kategorii a dětem bych to moc číst nedávala :o) Místy skoro hororová atmosféra, já četla za bouřky a měla jsem větší mrazení, než u Kingových knížek. Málokdo dokáže tak přesně a sugestivně líčit popisy, ať už okolí kolem, nebo samotného děje a navodit atmosféru jako C.R.Z.

13.06.2014 4 z 5

Lovec Lovec Jeffery Deaver

Tak tahle mi teda sedla! J. D. má můj největší obdiv a respekt, protože napsat bezmála 30 knížek a dokázat ještě takto zaujmout, to je opravdu umění :o) Lovec se čte úplně sám a udržuje prakticky celou dobu čtenáře v napětí, takže nejde knihu odložit. A závěr naprosto parádní a nečekaný, no, prostě typický Deaver :) Z Pokoje smrti jsem byla trošku zklamaná, ale po tomto dílku se J.D. zase vyšvihl na přední příčky v mém žebříčku. 5/5

12.06.2014 5 z 5