douchova11 douchova11 komentáře u knih

Dnes v noci jsem ji viděl Dnes v noci jsem ji viděl Drago Jančar

Tahle kniha vám zůstane v mysli ještě hodně dlouho po jejím přečtení. Příběh, který je v ní popsán, člověka zasáhne zvlášť tehdy, když si uvědomí, že se skutečně stal. Znovu a znovu mě překvapuje, jakých ohavností a krutostí je schopen člověk, který je absolutně přesvědčený, že jedná ve jménu práva. Přitom není ochoten vzít v úvahu také práva druhých.

06.03.2019 5 z 5

Petrohradské povídky Petrohradské povídky Nikolaj Vasiljevič Gogol

Vybrala jsem si knihu díky čtenářské výzvě a musím říct, že jsem byla mile překvapená . Čekala jsem kostrbaté a zbytečně rozvláčné čtení, ale ejhle - povídky se četly samy. Leckde se mi během čtení objevil i úsměv na rtech. To jsem vážně nečekala... Vřele doporučuji jako oddychové čtení a ke všemu ještě ve skvělém překladu

26.11.2023 4 z 5

Americký klub českých dam Americký klub českých dam Hana Parkánová-Whitton

Ráda si občas od Hany Whitton přečtu nějakou knihu z ne tak vzdálené minulosti a osvěžím si při tom školní znalosti :-))

27.03.2023 4 z 5

Případ zmizelých kormidelníků Případ zmizelých kormidelníků Jan Frána

Pan Frána opět nezklamal - dva pohodové detektivní příběhy, u kterých si člověk hezky odpočine a pobaví se.

24.02.2023 5 z 5

Jako veš v kožichu Jako veš v kožichu Marie Rejfová

Skvělá odpočinková detektivka

21.08.2022 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Není to žádné radostné čtení, ale i tuhle stránku naší historie je třeba poznat.

07.04.2022 4 z 5

Vzpomínky na Sherlocka Holmese Vzpomínky na Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Klasika, která mě nikdy nezklame :-)

05.10.2021 5 z 5

Čurda z Hlíny: Tři dokumentární povídky z protektorátu Čurda z Hlíny: Tři dokumentární povídky z protektorátu Miloš Doležal

Na začátku mě moc nevyhovovaly krátké kapitolky - přišlo mi to strohé. Ale postupně jsem zjistila, že právě tyto "strohé" informace dodávají knížce na dramatičnosti.

07.08.2023 4 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

To se četlo úplně samo :-))) Poutavý příběh, napětí a nakonec i láska a vše dobře dopadne. Určitě dávám palec nahoru!

10.09.2022 5 z 5

Čechosabáky: Ve stínu legií Čechosabáky: Ve stínu legií Jan Michl

Zajímavá detektivka z období první republiky. O legionářích toho moc nevím a tak budu muset doplnit své vědomosti

05.07.2022 4 z 5

To by se veterinářce stát nemělo To by se veterinářce stát nemělo Cathy Woodman

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale postupně začal mít příběh spád a nakonec jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Určitě dočtu i pokračování :-)))

20.11.2021 4 z 5

Agatha Raisinová a vražedná setba Agatha Raisinová a vražedná setba M. C. Beaton (p)

Tahle vtipná anglická detektivka mě nikdy nezklame a vždycky pobaví :-))))

29.06.2021 5 z 5

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Klasická detektivka s překvapujícím závěrem - to je celá Agatha Christie :-))

04.05.2020 5 z 5

Anatomie rodu Anatomie rodu Simon Mawer

Dobře napsaná rodinná kronika. Moc se mi v ději líbily vsuvky typu: “Skutečně se událo takto? Autor tak čtenáři připomíná, že se stále jedná o beletrii, tudíž vše nemusí být nutně historicky přesné… Přesto jsem se dozvěděla spoustu nových a zajímavých informací.

08.05.2024 5 z 5

Jiřina Štěpničková: Herečka v pasti Jiřina Štěpničková: Herečka v pasti Šárka Horáková Maixnerová

Opravdu dost negativní čtení - rozhodně nedoporučuji číst před spaním. Je smutné, kam až dokázal komunistický režim zajít, aby se zbavil nepohodlných lidí. V čem ale byla Jiřina Štěpničková tak "nepohodlná"? Nejspíš tím, že se dokázala vlastní pílí vypracovat a dosáhnout úspěchu, který se neodpouští.... Bohužel.

17.11.2022 3 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Zajímavá detektivka z tajemného prostředí Šumavy. Bohužel konec detektivky mi přišel poněkud překombinovaný :-((((

28.09.2022 3 z 5

Hotel Adlon Hotel Adlon Rodica Doehnert

Příběh byl opravdu zajímavý, jen konec mi přišel trochu "odfláknutý" - stálo by za to trochu víc rozvést atmosféru doby po válce až do stavby Berlínské zdi.

19.09.2022 5 z 5

Život s hvězdou Život s hvězdou Jiří Weil

Kniha je na čtení poměrně složitá, ale vzhledem k tomu, že autor situaci, kterou popisuje v této knize, zažil sám na vlastní kůži (odmítl nastoupit do transportu židů, poté se musel skrývat, po svém dopadení předstíral sebevraždu a až do roku 1945 žil v ilegalitě), tak její vypovídací hodnota je pro mě velmi vysoká.

15.07.2022 4 z 5

Začátek nové éry Začátek nové éry Carmen Korn

Celá sága je velice čtivá, i když tam vystupuje poměrně hodně postav. Jako veliké plus vidím na začátku každého dílu shrnutí o jednotlivých postavách - člověk se pak lépe zorientuje.

06.03.2022 5 z 5

Na zemské stezce Na zemské stezce Martin Nesměrák

Historické romány ze středověku moc nečtu, ale tahle kniha mě opravdu zaujala.

17.02.2022 4 z 5