domi88 domi88 komentáře u knih

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Historie počátku 20.stoleti bez větších literárních ambic. Za mě dost politiky a málo příběhu.

21.07.2023 3 z 5

Zápisky Malta Lauridse Brigga Zápisky Malta Lauridse Brigga Rainer Maria Rilke

Nemůžu ani hodnotit, pochopila jsem tak třetinu knížky. Přišlo mi to zamotané a nesouvislé. Ale nejspíš moje chyba, neumím číst mezi řádky.

05.08.2015

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Moc hezká pohádka, krásně se to četlo. Mám z toho radost.

24.07.2015

Posel slunce Posel slunce Wilbur Smith

Pohádka jak má být :) Oddychová četba.

23.04.2015 3 z 5

Křižáci na západě Křižáci na západě Stefan Heym

Moc se mi líbilo, jak vojáci přemýšlejí, za čím jdou, jak vše řeší, mají na svět úplný jiný pohled než obyčejný občan. Knížka mě bavila do té doby, než umřel Bing, pak jsem se trápila s dočtením.

29.01.2015 4 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Velmi se mi líbí literární zpracování - dvě linie (náročnější a odlehčená), také styl psaní je výjimečný. Dlouhé věty, ve kterých se neztratíte.Celkově jak je román postavený.
Ale co se týče příběhu jsem velmi zklamaná, čekala jsem dojemný, křehký příběh O Sophii. Ne o perverzním Stingovi. Občas mi přišlo, že Sophiin příběh je Stingovi jen vedlejší. Nejspíš je to tím, že vypráví on.

17.12.2014 3 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Knížka není líbívá, ale zanechá dojem.Vůbec se nedivím tehdejší kritice cynismu a nemorálnosti. Zabiják je "absolutně přesná pravda" ukázky prostředí ve kterém lid žil v polovině 19. století.

04.09.2014 3 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Strašně se mi líbila alegorie Rudé armády a sepětí s dělnickou třídou od Čeňka :) A moc hezké bylo Ludvíkovo vzpomínání na Lucii jako tichou nostalgii, která v něm zůstala. Jinak velmi čtivé a číst "mezi řádky" nebylo nějak náročné. A samozřejmě perfektní demagogie komunismu.

12.08.2014 4 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Naposledy jsem brečela u Goetheho :) Tohle nemělo chybu a těch posledních sto stran...Nemám slov.

09.08.2014 5 z 5

Hodina mrtvých očí Hodina mrtvých očí Harry Thürk

Já snad začnu číst i válečné romány :) Řadím k oblíbeným a určitě ji budu číst víckrát. Moc hezky vystižené chápání vojáků, žádná ideologie, prostě jsem voják, konám úkol, chci přežít. Taky bych srovnala s Remarquem, mám ho moc ráda, tohle je více realističtější.

03.07.2014 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Asi neumím číst mezi řádky. Trošku jsem se posmála a závidím Holdenovi,že nic neřeší... Ono to dopadne. Ale jinak nic moc.

30.05.2014 3 z 5

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Zatím mám za sebou první díl. A určitě je to můj zamilovaný příběh. Postavy jsou úžasné a příběh jedinečný.

14.05.2014 5 z 5

Červený a černý Červený a černý Stendhal (p)

Příběh byl takový roztahaný, v salónech jsem se nudila úplně a zůstává mi rozum stát nad tím, jak může být někdo takhle pyšný. Úvahy Juliána, paní de Renal i Matyldy jsou strašné - miluje mě, tak já ji ne,...

28.04.2014 2 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Moc pěkné a smutné. Ester asi opravdu "umřela strachem".

15.04.2014 4 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Knížka je napsána velmi hezky, je místy docela napínavá. Je velmi hezké propojení mezi osudy hrdinů, baví mě, že to nejsou samostatné kapitoly, ale krásně spolu souvisí.Co mě nebavilo byly pasáže o politice a hospodářství. Hlavní hrdinové opravdu vystihují " 2 odlišné podoby lásky". Annu jsem od první chvíle neměla ráda, je egocentrická, nerozhodná a psychiatrická. Zato Levina a Kitty jsem si hnedka oblíbila.

20.03.2014 4 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Začátek zdlouhavější, ale pak se děj začal velmi pěkně proplétat a happy end nechybí.

24.01.2014 3 z 5

Život a milování Život a milování Émile Zola

Řekla bych, že v tomto díle jsou zbytky romantismu. Jsou to tři povídky o lásce. Neřekla bych, že ve mě zanechaji delší stopu. Mám ráda romány a charaktery postav. Tady byly jen krátké příběhy.

12.12.2013 3 z 5

Misery Misery Stephen King

Tuhle knihu jsem ze sebe nemohla setřást ještě 2 dny... nic pro me.

10.12.2013 3 z 5

Othello, benátský mouřenín / Othello, the Moor of Venice Othello, benátský mouřenín / Othello, the Moor of Venice William Shakespeare

Asi mi chybělo jeviště, ale zdálo se mi to takové strohé, useknuté.Nereálné. Myslela jsem, že bude hra víc .. vášnivá? :(

04.12.2013 3 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Straaaaašně smutné a tolik lásky, postavy,... Super

04.10.2013 4 z 5