domi88 domi88 komentáře u knih

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Historie počátku 20.stoleti bez větších literárních ambic. Za mě dost politiky a málo příběhu.

21.07.2023 3 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

O čem to mělo být? O tom, jak jsou všechny matky strašné? Jedna dítě porodí, nestará se o ně, další s ním vydrží do dospělosti a udělá z něj prostitutku a další, která si chce sama přivodit potrat??? Strašné. Na 900 stranách nedokázal autor blíže vystihnout ani jeden charakter. A děj je také velmi slabý, úplně by to vystačilo na 250 stran. Takový dobrý námět a autor ho vůbec nevyužil. Je mi líto těch hodin co jsem to četla.

07.12.2016 odpad!

Evženie Grandetová Evženie Grandetová Honoré de Balzac

Přečtením Evženie Grandetové jsem zjistila, jak má k sobě realismus a naturalismus blízko. Tento typ hrdiny mi vůbec nevyhovuje, ale pokud někdo chce pochopit kritický realismus: postava ovlivňována prostředím, postava z nižší společnosti,objektivní vylíčení doby a charakteru postavy tak tímto se trefí do černého. Stačilo mi. Chci své romantické hrdiny :)

20.09.2016 3 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Je to hrozně smutné a myslím, že to není pro mládež...

08.09.2016 4 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Kniha se sice jmenuje Anna Elliotová, ale mám pocit, jako by to vůbec nebylo o ní. Stojí tam, kde ji postaví, udělá co se jí řekne. Kde je má oblíbená hrdinka typu Elizabeth Bennet, Emma Woodhouse nebo Marianne Dashwood???

25.08.2016 2 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Pýcha a předsudek, Emma jsou mnohem důvěryhodnější. Miluji je. Tuto ne.

25.08.2016 3 z 5

Emma Emma Jane Austen

Emma by byla opravdu "královnou ročníku" :) Byla mi velmi sympatická a taky rozumná. A pana Knightleyho jsem si zamilovala snad hned na první straně :) Opravdu " rytíř" dobrých mravů.

25.08.2016 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Dojemné a vtipné. Moc se mi kniha líbila.

24.08.2016 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Určitě je to mistrovské dílo, ale už opravdu nechci. Takové panoptikum negativních lidských vlastností... Brr. Ale musím uznat, že na druhou stranu je to velmi strhující příběh.

21.08.2016 4 z 5

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

Tak tohle mě fakt bavilo, snad nejlepší díl :) Těpice jsem si strašně zamilovala :-x

24.07.2016 5 z 5

Slabučké :( ...

24.07.2016 2 z 5

Vojna a mír I. díl Vojna a mír I. díl Lev Nikolajevič Tolstoj

Těžko jsem zvládala závěrečné úvahy o svobodě, moci a historii. Ale příběh a postavy? No prostě nemám slov. To nejde napsat komentář, to si prostě musíte přečíst a vůbec se nebát. Je to strhující.

23.06.2016 5 z 5

Román o Tristanovi a Isoldě Román o Tristanovi a Isoldě Joseph Bédier

Není to o lásce Tristana a Isoldy. Ti vypili nápoj lásky . Ale o lásce Marca, Brangieny a Gorvenala k oběma, ta byla opravdová.

08.02.2016 3 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Jana Eyrová je nádherná. Kniha i bytost.

02.02.2016 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

"O muži, který sázel naději a sklízel štěstí."

22.01.2016

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Knížka je krásně napsaná, ten jazyk, slova, slovní spojení. Tak barvité, nesrovnatelné s moderními knihami. Zpočátku jsou tak krásně popsány lidské charaktery, ze kterých přesně chápete jednání a smýšlení postav. Mistrovské. A na konci? Jak to bylo napínavé? Žádné střílení, krev a pistole... Tohle jen dokazuje jak jsou nynější "bestsellery" prodejné :( Raději 150 Kč za takovouhle knihu z antikvariátu, než 500 za ty braky!!!

21.01.2016 5 z 5

Past Past Marko Leino

Vůbec se mi to nelíbilo, je to jakoby se na sílu seskládalo pár nešťastných a zlých lidí a pak se to musí nějak ukončit. Podle mého to nemá ani hlavu ani patu...

11.01.2016 2 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Bylo to na mě až moc drsné a přitažené za vlasy. A ten komisař mi nepřijde ničím zvláštní, ani jedinečný.

09.09.2015 2 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Bizarní a depresivní. Moc mi to nepřišlo jako groteska, spíš tragédie. Mám raději jiné knihy od Irvinga.

25.08.2015 3 z 5

Zápisky Malta Lauridse Brigga Zápisky Malta Lauridse Brigga Rainer Maria Rilke

Nemůžu ani hodnotit, pochopila jsem tak třetinu knížky. Přišlo mi to zamotané a nesouvislé. Ale nejspíš moje chyba, neumím číst mezi řádky.

05.08.2015