Devil-Ivet Devil-Ivet komentáře u knih

Román z pokoje 128 Román z pokoje 128 Cathy Bonidan

Příběh je postaven na dopisech. Netradiční, zajímavé a poutavé. Jen je škoda, že se autorka více nerozepsala o rukopise, který je hlavním tématem knihy. Který tak měnil životy dopisovatelů. O čem byl? Jak byl napsán? Jaké byly postavy, prostředí, zápletka? Ráda bych si onen rukopis přečetla.

20.12.2020 4 z 5

Jedna velká lež Jedna velká lež Joanna Schaffhausen

Příběh byl poutavý, napínavý a čtivý. Oba hlavní hrdinové mě upoutali a nehodlali pustit. Postupně se rozvíjeli a vůbec nevadilo, že jsem nečetla předešlé dva díly. Autorka nám vše přiblížila, okolnosti i Ellery s Reedem. Jen ten závěr byl poněkud divný…

18.12.2020 4 z 5

Smrt jako umění Smrt jako umění Laurence Anholt

Kdo může chtít zabít známou performerku tak, že ji strčí do obrovské nádrže s formaldehydem? I mě taková věc zajímala. Podezřelých není mnoho a policistka Shanti spolu s Cainem udělají vše. Jejich spolupráce byla nemastná neslaná a ani jeden mě nezaujal. Oproti tomu k performerce jsem si vytvořila takový odpor, že bych ji do té nádrže strčila sama. Na jednu stranu to bylo zajímavě napsané, na tu druhou mi neseděly postavy, prostředí a smýšlení obou policistů. Dobrý námět špatně pojatý a napsaný.

05.04.2020 2 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Naprosto perfektní! Napínavé, děsivé, strhující. Akce střídala akci a od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Těším se na další díl.

17.11.2019 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Hororové příběhy moc nečtu, ale tady jsem se nechala strhnout davem. Perfektní zápletka, skvělý děj, žádné hluché místo, prostě skvost! Závěrečné scény byly šokující a knihu jsem prostě nedokázala odložit. S autorkou rozhodně nekončím. Doporučuji!

22.04.2019 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Příběh, který má opravdu mnoho co říct. Naladí tu správnou atmosféru na Vánoce a jeho kouzelnost a vřelost vyvolá tak úžasné pocity… Ráda se do ní ponořím příští Vánoce.

27.12.2018 5 z 5

Šarlotin anděl Šarlotin anděl Denisa Martincová

Seznámení s touto autorkou bylo naprosto úžasné. Krásně pojatá kniha, která mě chytla za srdce. Má několik krásných mouder a mnoho mi dala. Ač se příběh zdá jako jednoduchý, má plno skrytých poznání. Ráda se k ní budu vracet.

23.12.2018 5 z 5

Porodní bába Porodní bába Katja Kettu

Kniha se silným příběhem, který mě okamžitě vtáhl. Líbilo se mi poznávání mezi hlavní hrdinkou a Johannesem. Drsná příroda, období druhé světové války, a přesto se zrodilo něco pěkného. Četlo se to opravdu pěkně a ani na vteřinu jsem se nenudila.

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Na knihu jsem se moc těšila a jako vždy nezklamala. Autorka se zabývá vážným tématem, které ovlivnilo spoustu lidí, nejen dějové postavy. Holokaust je stále živý a Jodi Picoult vymyslela úžasný příběh, kde se vyskytuje spousta morálních a společenských otázek, ale odpovědi si na ně musí každý najít sám…

Ráchelina kniha Ráchelina kniha Sissel Værøyvik

Knihu jsem měla na seznamu od jejího vydání a konečně se mi naskytla příležitost ji přečíst. Byla jsem zvědavá a vlastně ihned se začetla. Nejvíce mě však zajímal osud Ráchel, když byla se svou rodinou nebo krátce po přestěhování do Norska. Bylo to napínavé, čtivé a vážně dobré. Doufám, že autorka vydá ještě nějakou knihu a bude přeložena, protože nebudu váhat ani minutu :)

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Další kniha od této autorky a znovu jsem očekávala kvalitní příběh, tak jak jsem zvyklá. Bohužel to nebylo až tak dobré (a Čas odejít stanovil vysokou laťku), přesto mě to upoutalo a závěr byl neskutečný a odzbrojující. Nejvíce mě nudily soudní přenice, naopak myšlenky a činy samotné Anny byly zajímavé a dokázala mě udržet v napětí.

20.12.2018 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Kniha mě absolutně nezaujala. Byla nudná a děsná. Měla sice nečekaný zvrat, ale přesto to nestačilo. Autorku rozhodně nepovažuju za tak dobrou, jak ji všichni vychvalují…

19.12.2018 2 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Po knize Všichni jsme utkáni z hvězd jsem se hrozně těšila na další příběh od této autorky. A opět jsem nebyla zklamaná. Skvěle vykreslená situace, smutné a přesto tak živé. Stránky jsem hltala jednu za druhou, a přestože jsem takový konec očekávala, nedokázala jsem se odtrhnout. Mohu jen doporučit :)

19.12.2018 4 z 5

Deník 1938–1945 Deník 1938–1945 Helga Hošková-Weissová

Neskutečný příběh děvčete a přesto skutečný. Mě tenhle deník dostal, hlavně ty obrázky. Jsou děsivé a přesto pěkné. Rozhodně doporučuji!

16.12.2018 5 z 5

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Na tento díl jsem se těšila a rozhodně jsem nebyla zklamána. Je poutavý, napínavý a Elsyino tajemství je smutné. A Maja je kouzelná :)

02.11.2018 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Po Společenstvu prstenu jsem neotálela a otevřela dvojku. Další skvělý díl, nabitý akcí, napětím a odvahou. A tu všechny postavy bezesporu mají. Líbí se mi, že je děj rozdělen na dvě části, kdy se prvně podíváme za Aragornem, Legolasem a Gimlim, kteří stíhají skřety a následně bojují. Neustálé pošťuchování mezi Legolasem a Gimlim mě vždy rozesměje a když se k nim přidají Smíšek s Pipinem, je to o hodně veselejší. Druhá půlka zase vypráví o putování Froda a Sama. Jejich cesta je smutná, trýznivá a hodně nebezpečná. Gluma mi bylo trochu líto, ale přesto je v něm patrná zlomyslnost. Když to shrnu, opět skvěle napsané a opět jsem se dokázala vžít do postav a více to prožívala. Těším se na poslední díl.

02.08.2018 5 z 5

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Tento díl se mi velmi líbil. Autorka se začíná rozepisovat, je to napínavé, dobře čtené a veselé. Pravda, na vraždě není nic veselého, ale život Patrika a Eriky je. Více mi přirostli k srdci a těším se na další jejich rodinné příhody. Jen mi bylo líto Melberga.

02.08.2018 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Závěrečný díl. Vysvětlí se plno nejasných věcí. Autorka to měla skvěle promyšlené, do posledního detailu. Nic neponechala náhodě a vše bylo skvělé. Je to napínavé, v některých okamžicích se zasmějete, ale hlavně je to celé děsivé a nutí Vás to číst až do konce. Nejvíce se líbily části o Snapeovi, Brumbálovi a samozřejmě poslední bitva. Jo a ještě ukázka, o devatenáct let později. To bylo velice zajímavé :)

16.11.2017 5 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Kniha do nepohody. Zvedne Vám náladu, vyloudí úsměv na tváři. Já se rozhodně bavila. Akorát by mě zajímalo, jak autorka přišla na to, že 58 kilo je moc a Bridget je tlustá.

28.10.2017 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Moc jsem tomu nevěřila, ale Kytice mě nadchla. I když je tak trochu ponurá a místy skoro hororová. Líbila se mi. A které básně se mi nejvíce líbily? Vodník, Svatební košile, Zlatý kolovrat, Poklad a Dceřina kletba.

08.09.2017 5 z 5