Jedna velká lež

Agent FBI Reed Markham zasvětil život pronásledování nejzákeřnějších vrahů. Jeden zločin ale nikdy vyřešit nedokázal. Vraždu starou přes 40 let. Vraždu vlastní matky. Camillu někdo brutálně ubodal, zatímco malý Reed ležel v kolébce jen o několik kroků dál, a lasvegaské policii se nikdy nepodařilo odhalit pachatele. Stopa vychladla a čas šel dál. To se ale změní o 40 let později, když na povrch vypluje rodinné tajemství, které otřese vším, co Reed dosud věděl o svém původu, o rodičích i adoptivním otci, senátoru Angusi Markhamovi. Najednou se zdá, že se vrah celou dobu skrýval mnohem blíž, než si Reed myslel. Jediný, komu se s tím může svěřit, je jeho přítelkyně z východního pobřeží, suspendovaná policistka Ellery Hathawayová. Ellery ví o rodinných problémech a psychopatických vrazích své. I ona žije ve stínu bolestivé minulosti a i ta její se ji poslední dobou pokouší dostihnout, takže přivítá možnost na pár týdnů opustit Massachusetts a přesídlit do horkého Las Vegas. Daleko od domova a s nutností spolehnout se pouze jeden na druhého pomáhá Ellery Reedovi rozkrýt osud mladé Camilly a pokřivenou historii rodiny Markhamových. Oba si uvědomují, že na konci téhle cesty na ně čeká nebezpečný vrah – ten samý, který se tam ukrývá už skoro půl století. A je jim naprosto jasné, že po tolika letech se rozhodně nehodlá jenom tak vzdát....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447508/big_jedna-velka-lez-V1G-447508.jpg 3.932

Ellery Hathawayová 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Metafora

All the Best Lies, 2020

Kniha Jedna velká lež

Atara16
25.08.2021

No, teda :-) Sice asi nebylo úplně nej začít třetím dílem a trvalo mi než jsem se začetla což bylo skoro až na konci, ale konec stál za to :-) Pěkná knížka,nic co bych musela mít doma v knihovně. Stojí za přečtení.

Hella
16.05.2021

(+ SPOILER) K tomu, abych měla z knihy větší čtenářský zážitek, mi pár věcí vadilo, jako např. opravdu neuvěřím tomu, že by se nějaká správná máma vzdala dítěte.

emilieselden
29.04.2021

Po odhalení vraha jsem si říkala: ,,Fajn knížka, napínavá zajímavá''. Ale ten konec! To byl skvělý "wau" efekt.

MMacicekk
03.03.2021

Přiznám se, že jsem od této knihy mnoho neočekávala a nakonec jsem velmi příjemně překvapená. Styl, jakým autorka píše, i postavy, kterým vdechla život, vás prostě musí zaujmout. Skvěle vykreslené postavy totiž vytváří skvělý příběh. Platí to i zde. Líbila se mi i hlavní dějová linie zaměřující se na 40 let starý případ Reedovy matky Camilly, která byla brutálně ubodána. Vyšetřování se zaměřilo především na výslechy tehdejších svědků, biologické stopy již nebylo možné totiž s odstupem věku zkoumat a vyšetřovatelům tak moc možností nezbývalo mimo prostudování vyšetřovacího spisu. Jedinou vadou na kráse bylo, že jsem celkem brzy odhalila pachatele i motiv a rozčilovalo mě, že Reeda ani Ellery tato možnost nenapadla – snad až v úplném závěru. Blížící se konec budil dojem, že nepřinese nic překvapivého, ale autorka si pro čtenáře připravila ještě jeden zvrat. Šok to pro mě rozhodně byl, ale s odstupem času mi přišel trochu nereálný. I přesto doporučuji.

Devil-Ivet
18.12.2020

Příběh byl poutavý, napínavý a čtivý. Oba hlavní hrdinové mě upoutali a nehodlali pustit. Postupně se rozvíjeli a vůbec nevadilo, že jsem nečetla předešlé dva díly. Autorka nám vše přiblížila, okolnosti i Ellery s Reedem. Jen ten závěr byl poněkud divný…

Booktwins
12.11.2020

Tohle nebylo vůbec špatné! Hrozně se mi líbilo, jakým stylem to bylo napsané, jak děj rychle ubíhal a jak se tam tvořili různé dějové linky. Anotace mě moc nezaujala za to příběh překvapil! Nedávám plný počet hvězd, hlavně z důvodu, že je to fajn detektivka, ale něco woooow to nebylo. Konec mě ale upřímně překvapil, takže si myslím, že by to mohlo někoho určitě překvapit a aspoň na pár dní zaměstnat a odpočinout si u toho. 4,3/5

ArwenAragorn
20.09.2020

.....Zavřel oči a pokusil se, ne poprvé, vrátit zpět do té osudné noci, kdy ležel v postýlce, a snažil se vzpomenout. Byl přímo tam, jen pár kroků od místa, kde zemřela jeho biologická matka. V určitém okamžiku musel vidět i samotného vraha-možná to byl i někdo, koho znal-, ale ať už toho dne viděl nebo slyšel cokoliv, zmizelo to beze stopy v zapomnění podobně jako samotný vrah.

Dobrá psychologická detektivka.
Agent Reed Markham se pokouší s pomocí Ellery vypátrat vraha své matky. Ta byla brutálně zavražděna před čtyřiceti lety, když on spal vedle v postýlce. Děj je poklidný a určitě překvapí závěr. Autorka se hodně věnuje rodinným vztahům, vztahu Reeda a Ellery a dává si velkou práci s kvalitním vykreslením postav.
K některým záležitostem v knize jsem měla výhrady, ale to bych už spoilerovala.

Ivuska.09
12.09.2020

Jsem velmi příjemně překvapená, jak skvělý příběh byl. Dokonce jsem ještě nečetla předchozí dva díly a i tak se mi tento moc líbil. Po delší době zase nějaká detektivka, která byla v mnoha ohledech originální a bavila mě. Rozhodně se vrátím i k předchozím dílům.