derminator derminator komentáře u knih

Seznam smrti Seznam smrti Frederick Forsyth

Forsyth je skvělý spisovatel, tato kniha mě velice bavila a zaujala a je to po atentátech v Paříži velice aktuální téma myslím si že kdyby seznam smrti opravdu existoval už by na něm byli všichni z Islámského státu. To jen na okraj. Knihu opravdu doporučuji a těším se na další Forsythovku. Knize dávám 85%.

26.01.2015 4 z 5

Spis Odessa Spis Odessa Frederick Forsyth

Fantasie! Forsyth je top spisovatel nemohu nic jiného než knihu doporučit! Mám knihy týkající se druhé světové války rád a tato je jedna z nejlepších dávám 85%.

05.01.2015 5 z 5

Pohřbeno v hlubinách Pohřbeno v hlubinách James Rollins (p)

Nejslabší Rollinsova kniha můžu říci že má hodně blbý děj za mě 30%.

30.01.2014 2 z 5

Absolutní zlo Absolutní zlo Alex Kava (p)

Řeknu Vám takto skvěle napsanou knihu která se čte jedním dechem a člověka tak zaujme, že se od ní nedokáže odtrhnout už jsem dlouho ve svých rukách neměl dávám jí 95%. Skvělá kniha.

10.02.2012 5 z 5

Smrt ve Vídni Smrt ve Vídni Daniel Silva

V knihovně kde jsem si to půjčoval mě paní upozorňovala je to třetí díl ze série já povídám to je jedno ať od Silvy čtete cokoliv do děje se dostanete a je to pravda tato kniha je prostě skvělá doporučuji už nyní čtu Zpovědníka předchozí díl!

Umění zabíjet Umění zabíjet Daniel Silva

Dnes jsem knihu dočetl, vřele doporučuji. Zápletky jsou hodně nečekané jen ten konec mohl být lepší ale hodnotím jasně na 90%.

Rasputinovo proroctví Rasputinovo proroctví Steve Berry

No tak bezpochyby zatím nejlepší a nejnapínavější kniha od Berryho vřele doporučuji.

Jméno ďábla Jméno ďábla Andrew Mayne

Kniha opět dobrá Jessica je opět famózní, ale ten konec byl na můj vkus trochu moc rychlý. Přeci jen celá kniha se točí jak zaporaka dostat a pak je konec na 3 stránkách jinak hodnotim kladně a dávám 85%.

10.12.2023 4 z 5

Nikdy Nikdy Ken Follett

Na knihu Nikdy jsem se těšil, kniha je zajímavá a velni podrobně až reálně popisuje jak vlastně jednoduše může začít válka. Ken Follet je Mistr vypravěč, ale umí lepší knihy než Nikdy, kniha mě bavila ale zase není to nic co by mě posadilo na prdel. 75%.

18.03.2023 4 z 5

Na mušce Na mušce Mark Greaney

O něco slabší kniha než Šedý muž, ale i tak je velmi dobrá. Gentry zase musí čelit spoustě nebezpečí a zápletka je také velmi dobrá. Doufám že kniha bude také zfilmovana ale nějakou lepší společnosti než Netflix. Kniha dobrá, doporučuji a dávám 80%.

02.10.2022 4 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Má první autorova kniha se četla docela dobře, dobrý kladný hrdina, vcelku dobrý příběh. Ale myslím tím jen dobrý proto knihu hodnotím 50%.

08.07.2022 3 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Nesba mám rád, ale tyto povídky nejsou úplně šálek mé kávy. Zaručeně nejlepší povídka Žárlivost a nejhorší Odd. Knize dávám 45% a těším se zda vyjde nějaká nová s HH.

13.03.2022 3 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Nebyla to taková pecka jako Není úniku, ale i tak má kniha dobrý dej a spád takže se určitě nenudite. Knize dávám 75%.

04.12.2021 4 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Sloan se mi líbí popravdě více než Theo. Kniha je více uvěřitelna protože drogy se takto určitě pašuji. Kniha mě bavila těším se na další pokračování. 85%.

19.09.2021 5 z 5

Nebeská hostina Nebeská hostina Donald Ray Pollock

Četl jsem první knihu od tohoto autora chci říci dvě věci tou první je, že se mi líbí prostředí staré Ameriky, dnes už ho již u autorů moc nevídáme. Věc druhá někdy knížka zachází v prostředí sexu a pornografie až moc do detailů. Kniha jinak docela čtivá, ale nic co Vás zvedne ze židle. Zaslouží si hodnocení 65%.

08.07.2021 3 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

No.... Co říct! Spisovatelka je na zadní straně knihy přirovnávána k Jo Nesbovi, musím říci kdo psal ten booklet, že se tedy hodně upsal. Kniha je spíše než thriller hodně psychologická. Autorka spíše vypráví příběh utrápeného otce a ve druhé půlce knihy také oběti únosu. Jsem zvyklý na temné thrillery, ale tato kniha má do tohoto žánrů hodně daleko. Ke knize už se asi nevrátím a zda si něco přečtu od autorky si rozmyslím. Nyní za mě: Kniha je spíše psychologický román než thriller a určitě neočekávejte styl Nesba či Ahnhema. Knize dávám slabších 40 %.

21.12.2020 3 z 5

Sněžná slepota Sněžná slepota Ken Follett

Kena Folleta mám rád. Jeho knihy jsou většinou hodně reálné a uvěřitelné. I tady se příběh vyvíjí vcelku dobře, ale jak čtete dále už vám to tak věrohodné nepřipadá. Ano viru se dá uvěřit výborně (obzvlášt při korona krizi), ale nějak mě nesedí teroristé, je to takové odfláknuté. Kniha se mi vcelku líbila, ale na Folleta je to průměr tedy zhruba za 55 %. Dalo se s tím příběhem naložit lépe!

31.07.2020 3 z 5

Tokio Tokio Mo Hayder

Mo Hayder dokazuje že je žena knih, které jsou mnohdy morbidní, zvrácené, ale uvěřitelné do posledního puntíku. Kniha je opravdu dobrá! Nemohu jinak než dát 90%.

19.07.2020 5 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Nová postava je excelentní. Abych po pravdě řekl baví mě mnohem více než Lincoln Rhyme. Už se těším na další knihu s tímto hlavním hrdinou. Kniha má dobrý spád a proto dávám 90%. A vřele doporučuji.

11.07.2020 5 z 5

Gangréna Gangréna Rolf Börjlind

Moje první kniha od autorů a nutno dodat, že ani poslední. Kniha je dobrá detektivka, nebudu říkat, že vynikající to již jsem četl lepší, ale máme tady dobré policisty, zajímavý děj, i ta thajská zápletka se mě líbila a máme tady překvapivého pachatele takže za mě kniha dobrá za 70%.

26.04.2020 4 z 5