derminator derminator komentáře u knih

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Dobře napsaná kniha, pachatel by mě vůbec nenapadl měl jsem 3 kandidáty a ani jeden nevyšel. Jen mě trochu mrzí málo rozvetveny motiv tedy jeho vysvětlení ale jinak kniha zajímavá a čtiva za 85%.

02.02.2020 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Jelíkož čtu díly na přeskáčku, již vím jak to bude dopadat dále, nicméně potřeboval jsem se dozvědět další dílek skládačky, a tentokrát jsem neodhalil vrahy. Knihu doporučuji za 80%.

20.01.2020 5 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Stefan Ahnhem je v současnosti nejlepším autorem krimi románů ze Severu. Musím říci, že jeho knihy obsahují vše a jsou až děsivě dobré! Fabian Risk je dle mého určitě lepší než HH od Nesba protože není až tak nesmrtelný! Kniha Motiv X mě zatím asi ze všech bavila od autora nejvíc a už se moc těším na rozuzlení v dalším románu. Knize nic nechybí mě nezbývá než jí dát 100%.

11.01.2020 5 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Z knihy mám rozporuplné pocity, ani zdaleka mě kniha nepřipomíná ty dechberoucí stránky ze série HH. Tady mě příjde že se autor chtěl vyřádit v díle fantasmagorie, neexistující stát, neexistující město to si zkrátka doplňte sami. Ze začátku jsem si říkal, že knihu asi odložím a vůbec nebudu číst, pak se tedy děj trochu rozjede ale vše je až moc přitažené za vlasy. Nemám z knihy dobrý pocit tak hodnotím 40%.

01.01.2020 2 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Po chabém začátku se kniha skvěle rozjede k bravurnímu konci a ještě lepšímu odhalení. Ahnehem skvěle píše a může se stát lepší severskou hvězdou než Nesbo. Každopádně kniha je dobrá po všech stránkách, stojí za přečtení a já doufám že mě ježíšek nadělí Motiv X. Knize dávám 100%.

24.12.2019 5 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Co říct? Kniha mě dostala, je to velice dobře napsáno, skoro do poslední chvilky nevíte, zda se Rakerovi vše jen nezdá, zda se nezbláznil. Kniha je hodně uvěřitelná a tomu dává na autencitě hlavně příběh, který Weaver stvořil. Za mě knihu doporučuji, já ji doslova hltal. Dávám 95%.

02.12.2019 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Z celé série kterou jsem zatím četl (zbývá mě ještě Nemesis a Přízrak a nyní nový Nůž) je tento díl zatím po žízni druhý nejlepší. Napětí, dobrý záporák a hlavně že do posledního okamžiku nevíte koho vrah policajtů ještě zabije když již zabil i hlavní hrdiny předchozích dílů. Nemohu dát jinak než 99% a knihu doporučit!

16.11.2019 5 z 5

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

I když chybí Lincoln Rhyme a jeho společnice, musím říci, že kniha mě možná místama bavila lépe než s nimi. Kathryn Danceová je překvapivě chytrá, určitě i krásná a skvělá vyšetřovatelka a kniha s ní mě velice nadchla. Dávám 95%.

03.11.2019 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Jedna z nejlepších knih od Nesba, byl jsem překvapený až do konce! Knihu doporučuji a dávám 95%.

03.11.2019 5 z 5

Kainovo znamení Kainovo znamení Tom Knox (p)

Kniha jak to říci, není to úplně až tak moc zázrak spíše kniha která je hodně přehnaná a moc neuvěřitelná. Takže za mě 40%. Četl jsem lepší knihy se zápletkou se dalo udělat víc.

13.10.2019 3 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Jedna z nejlepších knih ze série které jsem četl. Sice jsem vraha odhalil zhruba v půlce knihy, ale musím říct, že vám to nedá a čtete a čtete až je konec! Knize dávám 95%.

22.09.2019 5 z 5

Černý řád Černý řád James Rollins (p)

Kniha dobrá, čtivá, ale v něčem u mě nepřesvědčivá třeba ten konec a za to strhávám jednu hvězdu a dávám hodnocení 85%, jinak se mě kniha líbila!

17.09.2019 4 z 5

Smrtící kód Smrtící kód Ken Follett

Výborná kniha jako od autora skoro všechny. Velmi čtivá, napínavá a hlavně má dobrého kladného hrdinu. Knihu doporučuji a dávám jí 80%.

02.09.2019 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Moje prvotina od autora, a musím říci, že místama jsem se zde trochu ztrácel. Nějak mě nesedí to dějové přebíhání z místa na místo a vlastně tak dobře nevědět kdo je kdo. Možná mě pomůže až si přečtu Hadrového panáka, ale za knihu Loutkář nemohu dát více procent než 60%.

31.08.2019 3 z 5

Hrob pro mého manžela Hrob pro mého manžela Catherine Steadman

Ze začátku jsem si říkal tahle kniha nebude to pravé ořechové. Ale jakmile se příběh rozjede nestačíte se divit co všechno je člověk pro peníze ochoten udělat. Této knize i věřím že by se to takhle někde, někdy mohlo stát proto jí dávám dobrých 90%.

11.08.2019 4 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Jednoduše skvělé!

25.07.2019

Kůže Kůže Mo Hayder

Na knize mě vůbec nevadí příběh Blechy ba naopak, musím říci, že je to vlastně zajímavé jak se celé věc vyvine. Jelikož jsem nečetl sérii za sebou ale na přeskáčku mnohé mě to objasnilo. Kniha je poutavá, zajímavá a má vše co potřebuje klasický thriller takže za mě je to na 90%. Jen mohla autorka více rozvést příběh pachatele proč to vlastně dělal takže za to jedna hvězda dolů.

25.07.2019 4 z 5

Spříznění Spříznění Steve Robinson

Moje první kniha autora, musím říci že dost dobrá. Jen bych tedy autora neprirovnal k Brownovi ale styl je také velice dobrý a příběh čtivý. Shrnutí přečtu si celou sérii a knize dávám 90%.

21.07.2019 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Skvělé! Ač tady není jako hlavní hrdina Harry Hole musím říci že je kniha dost povedená a jedna z nejlepších od Nesba dávám knize 95%.

18.07.2019 5 z 5

Rituál Rituál Mo Hayder