derminator derminator komentáře u knih

Neomylný instinkt Neomylný instinkt J. D. Robb (p)

Příběhy o Evě Dallasove jsou dobré detektivky záměrně říkám dobre protože zase to není nic z čeho si sednete na zadek ale dobrý detektivní příběh to je i tato kniha ctiva, zajímavá ale top od ní nečekejte. Dobrá kniha za 60%.

28.07.2021 3 z 5

Tajemství posledního nacisty Tajemství posledního nacisty Iain King

Srovnání s Danem Brownem? Děláte si srandu? V žádném případě mu nesahá autor ani po kotníky. Kniha málo uvěřitelna. Autor asi čerpal z nulovych poznatků. Kniha mě nepřesvědčila, kladný hrdina úplný loser. Kniha si nezaslouží více jak 40%.

22.07.2021 2 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Jedna z nejlepších kriminalek které jsem v poslední době přečetl. Kniha má spád úplně to vidím ve filmu jako kdyby to bylo natočené. Těším se na další knihy teď již oblíbeného autora dávám 90%.

17.07.2021 5 z 5

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Steve Berry

Kniha se přečíst dá, jen oproti předchozím knihám Berryho mám pocit, že tato zápletka je taková bídná, nudnější, zdlouhavá. Vyprávění o Martinu Lutherovi Kingovi je zajímavé, ale thrillery čtu proto aby mě bavili a tento mě bavil tak na půl. Dávám 55%.

15.07.2021 3 z 5

Poslední odysea Poslední odysea James Rollins (p)

Rollins je bezesporu v současné době jeden z nejlepších autorů literatury abych tak řekl s historickými prvky. Umí skloubit historii i napětí což se mu povedlo i v této knize kterou řadím k jeho nejlepším. Těším se na další romány hlavně jak to dopadne s Kowalskym doufám že bude nějaký zázrak. Knize dávám 85%.

11.07.2021 5 z 5

Nebeská hostina Nebeská hostina Donald Ray Pollock

Četl jsem první knihu od tohoto autora chci říci dvě věci tou první je, že se mi líbí prostředí staré Ameriky, dnes už ho již u autorů moc nevídáme. Věc druhá někdy knížka zachází v prostředí sexu a pornografie až moc do detailů. Kniha jinak docela čtivá, ale nic co Vás zvedne ze židle. Zaslouží si hodnocení 65%.

08.07.2021 3 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Skvělá kniha, již se těším až si přečtu od autora všechny. Hodnotím 90%.

18.05.2021 5 z 5

Okno do dvora Okno do dvora Pauliina Susi

Nechápu nízké hodnocení kniha ba naopak kniha je svěží, perfektně napsaný thriller. Uznávám začátek nic moc ale pak se kniha rozjede na plné obrátky. Nemohu jinak než hodnotit 80%.

11.04.2021 4 z 5

Piraňa Piraňa Clive Cussler

Nesmrtelný Juan Cabrillo a jeho Oregon, tato série je opravdu dobrá. Pirana je spíše dle mého názoru průměrný román protože ty Pirane tam jsou opravdu jen okrajově. Kniha ale nenudí je zde dobrý zaporak takže po shrnutí si kniha zaslouží 70%.

04.04.2021 4 z 5

Na seznamu smrti Na seznamu smrti Jack Carr

Wow tato kniha mě dostala od začátku do konce. Autor vše líčí perfektně člověk si úplně představuje že kouká na seriál 24 hodin a Jacka Bauera. Těším se na nové knihy autora který se mi psaním moc líbí. Knize dávám úžasných 95%.

24.03.2021 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Nesbo je kalibr a to hodně těžký! Kniha má spád to se musí říct. Říkal jsem si nebude tady HH a hle je to lepší než s naším hrdinou Harrym. Roy se ukazuje jako pořádný "řízek", který stále tahá bráchu z průserů a ten otevřený konec značí že bychom se mohli dočkat pokračování? Uvidíme, Shanon je mi líto, jinak kniha neuvěřitelně čtivá, dobrá mohu jen doporučit hodnocení 95% ne 100% kvůli Shanon, přečtěte a uvidíte proč!

14.03.2021 5 z 5

Zkouška ohněm Zkouška ohněm James Rollins (p)

James Rollins umí napsat výborné nebo dobre knihy. Tato se řadí mezi ty dobré. Dle mého názoru nepatří k těm úplně výborným nevím proč příběh dobrý, skvělá zápletka jen ta umělá inteligence mě v knize zase tolika nesedí, ale jak se rozvíjí příběh s našimi hlavními hrdiny mě baví a celou knihu jsem měl strach o Kat. Kniha mě bavila ale za zápletku s Evou která mě tam nesedí, ale netvrdím že se to v reálu nemůže stát dávám 75%. Těším se na další příběhy.

07.03.2021 4 z 5

Liška Liška Frederick Forsyth

Forsyth jako vždy nezklamal. Kniha má úžasné vyprávění, dobře se čte a zápletka mě velmi bavila. Přímo vynikajíci. Knihu doporučuji a dávám 80 %.

28.02.2021 5 z 5

Tanči jen pro mě Tanči jen pro mě Kylie Brant

Temný a mrazivý thriller, který budete číst jedním dechem. Tato věta je napsaná na přední straně knihy a ani jedno slovo z ní není pravdivé. Určitě kniha není thriller spíš takové drama. Určitě kniha není mrazivá a jedním dechem se tedy také nečte. Ba naopak je to zdlouhavé a místy se ztrácíte. Za mě má kniha úroveň tak na 40%. A po autorce již asi nesahnu s příběhem se toho dalo udělat mnohem více!

07.02.2021 2 z 5

Komunita truchlících Komunita truchlících Jeffery Deaver

Deaver stvořil nového hrdinu Coltera Shawa. Ani druhá kniha s tímto hrdinou špatná není, i když má také své "ale". Především se knihy nedají srovnat s těmi kde vystupuje Lincoln Rhyme tam vídáme klasické detektivky, kdežto toto je něco mezi thrillerem a dobrodružnym románem. Shrnutí knihy s Colterem se čtou dobře mají nápad, místama grady a já se prostě těším jak se vypořádá s pozůstatky toho co mu zanechal otec takže této knize kde se dočteme o sektach dávám 70%. A knihu doporučuji.

29.01.2021 4 z 5

Kolo štěstěny Kolo štěstěny Ken Follett

Micky a tetička Augusta jsou oba pěkní padouši. Toť na začátek mého hodnocení. Kniha se číst dá. Není to úplně můj šálek kávy, je to spíše román historicko- dobrodružno- romantický a to já zase až tak nemusím, ale i tak musím říci že tak špatné to není. Follet psát umí a i v této knize není o zápletky, intriky a vraždy nouze. Nu knihu hodnotím na 65%. A zajímalo by mě jendno je Kordova smyšlená? Nebo v historii existovala? Nevíte někdo? Budu rád za odpovědi jelikož jsem v historických pramenech tuto zemi nenašel!

17.01.2021 3 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Po minulém dílu jsem si říkal, že už asi do nové knihy s Maynem nepůjdu a udělal bych chybu! Temný vzorec je srovnatelně se Šelmou možná ještě lepší. Kniha mě velice mile překvapila a určitě nesouhlasím s hodnoceními zde na stránkách, že je to nejslabší kniha ze série dle mého je to kniha možná nejlepší. 85%.

06.01.2021 5 z 5

Maltézská výměna Maltézská výměna Steve Berry

Berry už dlouho potvrzuje, že umí skloubit historii a thriller. Jeho knihy jsou zajímavé a i uvěřitelné. Maltezska výměna je dobrá kniha, čtiva a uvěřitelna. Vyprávění o Maltě a rytířich mě bavilo. Kdo je vrah jsem tušil od představení jeho postavy. Hodnocení: knihu hodnotím kladně, doporučuji a dávám 80 %. Pokud vám chybí Langdon tak Berry vám ho nahradí Malonem. ????

01.01.2021 5 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

No.... Co říct! Spisovatelka je na zadní straně knihy přirovnávána k Jo Nesbovi, musím říci kdo psal ten booklet, že se tedy hodně upsal. Kniha je spíše než thriller hodně psychologická. Autorka spíše vypráví příběh utrápeného otce a ve druhé půlce knihy také oběti únosu. Jsem zvyklý na temné thrillery, ale tato kniha má do tohoto žánrů hodně daleko. Ke knize už se asi nevrátím a zda si něco přečtu od autorky si rozmyslím. Nyní za mě: Kniha je spíše psychologický román než thriller a určitě neočekávejte styl Nesba či Ahnhema. Knize dávám slabších 40 %.

21.12.2020 3 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Mám rád knihy od Tima Weavera jsou čtivé, akční, zajímavé perfektní. Nikdo není doma splňuje všechny požadavky moderního thrilleru a musím říct, že od autora je zatím nejlepší. Nemohu jinak než dát 100 %.

06.12.2020 5 z 5