Dera Dera komentáře u knih

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

"Nikdy s ním nejsem míň zadobře, než když je se mnou a když se zdá, že jsem s ním nejvíc zadobře. Je to král lhářů. Je nejupřímnější z těch, kdo říkají pravdu. Je to vznešený chlapík, v jehož společnosti si připadám jako ve společnosti bohů. Jeho cesta vede k čiré pravdě a ke smrti. Popřává nám jasné vidění i šálivé sny. Je nepřítelem života a učí nás větším moudrostem, než kam sahá naše životní moudrost..." Podle mých zkušeností s alkoholem tohle autor vystihl dokonale! Sdělil nesdělitelné. Démon alkohol to umí nekonečně mnoha způsoby..

18.12.2013 4 z 5

Mariňáci Mariňáci Robert Fabian

Jedna akce střídá druhou! Tato kniha je určena pro čtenáře, kteří mají rádi sci-fi korunovanou pořádnou akcí s detailním popisem boje a neodradí je přemíra sprostých slov, vyhřezlých tělesných schránek a scenérie hojně zalité krví. Neříkám, že přesně tohle potřebuji, ale kniha se čte opravdu dobře.

13.12.2013 5 z 5

S meči a brilianty S meči a brilianty Günter Fraschka

Ano přátelé. Autor opravdu tyto vyznamenané hrdiny glorifikuje, protože byli ve svém oboru v německé armádě nejlepší. Ve všech armádách světa je to stejné. Vyznamenání a sláva za zabíjení a ničení protivníka. Životopisy dekorovaných německých vojáků byly v této knize velmi poutavé a čtivé.

02.12.2013 5 z 5

Válečný reportér Válečný reportér Patrick Chauvel

Válečná svědectví francouzského reportéra z různých koutů světa. Patrick Chauvel mi někdy připadal jako Superman. Přežil mnoho zranění v bojích a velké fyzické i psychické utrpení . Klobouk dolů, prožil opravdu dobrodružný život plný adrenalinu...

02.12.2013 3 z 5

Bezpečná zóna Goražde Bezpečná zóna Goražde Joe Sacco

Válka v bývalé Jugoslávii formou komiksu. Komiks podle mého názoru mohou číst i lidé, kteří mají slabší žaludek. Je citlivější formou vyprávění hrůzných událostí, knihy jsou vždy děsivější. Neumím vysvětlit proč, ale mám ten pocit..

27.11.2013 4 z 5

Apač, který chtěl být orlem Apač, který chtěl být orlem Patrick Chauvel

Válka určitě člověka změní, ale Sky byl podle mě svůj a tak trochu jiný i před válkou. Na podobné téma jsem četl spousty knih. Musím ale vyzdvihnout skvělou čtivost, která Vás donutí číst a neodcházet i když máte hlad, žízeň a potřebu navštívit toaletu.

24.11.2013 4 z 5

Muž z Glantonovy bandy říká: "Bůh je parchant, který sesílá jen samý trápení". Kněz Tobin, člen stejné party tvrdí: "Bůh přes svou nespravedlivost lidi miluje". Já si dovolím tvrdit: "Bůh vše vidí, ale do ničeho nezasahuje". Jak jinak by to mohl nechat bez povšimnutí? Krutý román, kde se vraždí na potkání, mnohdy bez jakéhokoliv důvodu. Musím ještě zdůraznit, že autor čerpal z pravdivé a autentické historie americko-mexického pomezí mezi léty 1849-1850, kde po válce platilo právo silnějšího a to doslova. Šílená a děsivá kniha, která ukazuje pravou podstatu celého lidského rodu a jeho hlavní rysy. Totiž krutost a násilí. A soudce Holden? Pro mě nejpříkladnější ukázka schizofrenie..

21.11.2013 5 z 5

Mafián Mafián Benjamin Appel

Amerika třicátých let a hospodářská krize. Ideální podhoubí pro zločin hlavně ve velkých městech. Doba byla opravdu zlá a New York plný podvodníků, hrdlořezů, zlodějů a ostatních kriminálních živlů. V této knize jich najdete požehnaně..

18.11.2013 3 z 5

Tatra kolem světa Tatra kolem světa Petr Bárta

Muselo to být skvělé dobrodružství! Tři roky života v náklaďáku a "brutální poznávačka" kolem celého světa. Kdybych měl tu možnost, asi bych se zúčastnil. Ty dojmy a zkušenosti... Prostě úžasné!

12.11.2013 3 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Příběh je nepochybně skvělý, ale bohužel jsem se musel doslova prokousávat tou náloží stránek. Autor dle mého názoru děj příliš natahuje a tím pro mě kniha velmi ztrácí na tempu a čtivosti. Střídání časových a dějových linií mé smíšené pocity z knihy ještě umocňuje. Ve čtení dalších dílů pokračovat samozřejmě budu, byl by hřích neudělat to..

05.11.2013 3 z 5

Bůh chrání milence Bůh chrání milence Johannes Mario Simmel

Dobrá "oddechovka", pří které čtenář nemusí nějak hodně přemýšlet a pátrat v ději knihy. Koktejl krimi, dobrodružství a romantiky..:-)

23.09.2013 3 z 5

Veteráni Veteráni Eric Lambert

Válečný román, který je jako drtivá většina jemu podobných vlastně protiválečný. Válka je prostě hlavně bolest a utrpení. Autor je zastáncem levice a z jeho díla to přímo vyzařuje. Netvrdím, že je to špatně...

14.09.2013 3 z 5

Dobrý den, Afriko! Expedice Lambaréné Dobrý den, Afriko! Expedice Lambaréné Petr Bárta

Klobouk dolů... Klimatizace v autě ještě nebyla a GPS už vůbec ne. Afrika byla velice zaostalá, bez pořádných komunikací a plná občanských válek. Závidím jim to dobrodruřství, jel bych s nimi hned!

08.09.2013 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Opravdu obsáhlá a výpravná kniha.Někdy jsem se ztrácel v ohromném počtu rozmanitých osob.Doporučuji pro usnadnění orientace využívat dodatek na konci knihy,který obsahuje podrobný popis všech rodů a postav vystupujících v tomto románu.Některým čtenářům může vadit střídání dějových a časových linií v každé následující kapitole.Fantasy je zde poskrovnu,což já vítám.Každopádně budu pokračovat ve čtení dalších dílů...

05.09.2013 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Já naopak oceňuji, že tato kniha byla jiná než předešlé dva díly trilogie. Jako největší nedostatek tohoto knižního dílu vidím v nudné první polovině obsahu knihy. Nic moc se prostě nedělo. Kniha neměla náboj, který by mě přinutil číst do vysílení a jít spát ve tři hodiny ráno. Tento pocit jsem měl i u druhého dílu, který byl podle mě nejslabší. Konec se autorce povedl. Jsem rád, že nenastal žádný velký happy-end, který by celou trilogii dergradoval na lacinou sentimentální frašku.

12.08.2013 3 z 5

Dýmy nad Birkenau Dýmy nad Birkenau Seweryna Szmaglewska

Psáno autenticky hned po válce a to depresivním stylem se zvláštními romantickými prvky a zajímavým, "starým" slohem. Autorka počet obětí v Osvětimi přehnala, ale toto připisuji na vrub poválečné propagandy. Netradiční kniha ze které sálá bolest a utrpení...

30.07.2013 3 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Vynášení do nebes této knihy nechápu. Kniha dokonale předstírá, že není citovou vydíračkou. Do větší poloviny nudné čtení bez jakéhokoliv pořádného děje, musel jsem se nutit a prokousávat stránku po stránce. Slovní fotbal mezi despotickou sestrou a potížistou McMurphym mě prostě nebral a nudné popisy denního programu v léčebně už vůbec ne. Každopádně McMurphy pro mě určitě není ztělesněním hrdinství a dobroty, skoro vše má v jeho případě zištný základ. Ale jeho nesporný pozitivní vliv na morálku pacientů nelze opomenout. Prostě to tam trochu rozhýbal. Od výletu lodí se kniha zlepšuje a konec graduje ve velké překvapení.

25.07.2013 2 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Dvě třetiny knihy plácání a úvahy o přípravných týmech a kostýmech, hypotézy o vzpouře a náladě v krajích a mnoho dalších zbytečností. Poslední třetina knihy konečně nabírá tempo, začínají hry a něco se děje. Stejně se ale nemohu zbavit pocitu omílání stejného námětu. Kniha na mě působila uměle protahovaná a "žije" ze slávy prvního dílu.

14.07.2013 3 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Určitě čtivá kniha. Na čtení dalších kapitol jsem se těšil, což je dobré znamení pro celkové hodnocení. Akce dle mého názoru nebylo tolik, co téma slibovalo. Konec byl lehce předpokládaný, čili předvídatelný. Jinak to prostě nemohlo skončit.

07.07.2013 4 z 5

Bohatství a bída národů Bohatství a bída národů David S. Landes

Proč jsou některé státy tak bohaté a některé tak chudé? Z počátku tehdejší mocnosti bohatly hlavně na "vykrádání" kolonií a práci otroků. Později podle této knihy o tom rozhoduje hlavně kultura národa, pracovní návyky a další aspekty. Poučná kniha, hlavně pro čtenáře libující si v ekonomii.

10.05.2013 3 z 5