denny276 denny276 komentáře u knih

Stařík mě prostě baví. Kniha se mi cetla lehce a rychle. Brala jsem ji s nadhledem
a nasmála jsem se u ní.

27.08.2019 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Za mě- tak nějak slabší King. Nebála jsem se ani malinko a děsivý pocit se také nedostavil . Od Kinga jsem toho četla dost a asi díky omílané popularitě této knihy jsem od ní čekala víc.

Umění války Umění války Sun-c'

Na této knize se mi líbí, že se poučky dají použít i v dnešním světě. Zhltla jsem ji za odpoledne. Plno věcí v ní a mezi řádky člověk pochopí a odhalí, až když přijde v živote ta správně situace .

27.08.2019 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kniha se četla snadno a rychle. Ovšem toto téma mám načtené a tahle kniha mi do toho jaksi nenapadá. Přijde mi to hodně přitažené
a moc romantické . Nevím zda je to tím, že to byla prvotina a nebo nepřesným výkladem ( možná poznamenaným vypouštěním nehezkých věcí, na které chtěl Lale zapomenout). Čteno v rámci čtenářského výzvy. K této knize se již nevrátím.

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Výjimečně, ač nerada,musím připustit, že film byl poutavější než kniha. Ale to se dá v tomto případě pochopit. Autor nebyl spisovatel. Líbilo se mi,jak popisoval co se děje. Zajímavý styl, jakoby bez zájmu ,bez emocí- i kdyz to psal ,když to měl ještě v živé paměti...

26.08.2019 4 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Velmi poutavá dobrodružství . Četla jsem ji moc ráda.

19.08.2019 5 z 5

Poplach v Kovářské uličce Poplach v Kovářské uličce Václav Řezáč (p)

Tuto knihu jsem četla velmi ráda jako malá a skoro pořád dokola. Pro mě to tenkrát byla skvělá dětská detektivka. František Severýn měl správné úmysly a sem tam se vyskytl nějaký jeho lehčí úlet- takže to nebyl klasický hodňoučký správňáček. Pan Bočan ve mě vždy evokoval jednoho cukráře od nás z města, byl to přesně ten typ. Kniha se četla sama a opravdu mě bavila. Když jsem knihu četla o pár let později, tak mne bavila stejně tak, jako dříve. Bylo ale nejspíše tím, že jsem věděla, co od knihy čekat.

02.01.2017 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Pro mě jednoznačně nejlepší český spisovatel. Podání pana Kulhánka mě snad nikdy nepřestane bavit. Už při první jeho knize jsem si řekla, že si nemohu nechat ujít žádnou.Akce se rozvíjí hned od začátku a páně Kulhánkův smysl pro humor mi naprosto učaroval.

07.01.2017 5 z 5

Nuda. Tu luxusní prostitutku myslí vážně? A co ty zdrobnělinky? Všichni ji museli v okolí milovat. Přečteno v ramci výzvy a nikdy se k ní nevrátím. Z tohoto prostředí jsou mnohem lepší knihy.

27.08.2019 2 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

Forma deníku mi nevadí, avšak tato kniha mě nudila často zbytečně natahovanými pasážemi. Jako deník,který vypráví o podmínkách žití v Zadním traktu je to pěkně napsané, od tak mladé slečny v této době a situaci.

Duben v Paříži Duben v Paříži Michael Wallner

Oceňuji věty ve Francouzštině. Opravdu jsem byla jejich použitím mile překvapena. Kniha zvolena kvuli čtenářské výzvě. Sama od sebe bych si ji nejspíš nepřečetla. Kniha průměrná.

26.08.2019 3 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Po delší době jsem opět narazila na vztah učitel a studentka... no vlastně proč ne. Kdybych nebyla milovnicí Danta, tak bych půlku knihy přeskočila...některé pasáže čtenářky nepochopí, tedy pokud se nezajímají o Danta, a mohlo by se lehce stát, že je kniha začne nudit a bude jim připadat nesmírně dlouhá. Nicméně styl psaní se mi líbil ,knihu jsem přečetla jedním dechem a krásně si u ní odpočinku la.

06.02.2017 5 z 5

Emanuelina slunce Emanuelina slunce Emanuelle Arsan

Barvitost pokračování mého oblíbeného erotického díla. Sice o malinko slabší-ale zanedbatelně. Kniha je velmi čtivá a erotikou to jen hýří. Psané podaní je neskutečně chytlavé .

Sekaná s malinama Sekaná s malinama Jaroslava Černá

Přečteno za dvě hodiny. První kniha od této autorky,kterou jsem četla. Myslím, že jiné dílo číst nebudu. Pro mě byla kniha o ničem. Ani na stylu psaní mě nic nezaujalo. Příběh plytký.

25.12.2020 odpad!

Dívka s vůní manga Dívka s vůní manga Viktorie Besó

Jo,tak tohle jo. Na oddych paráda. Jednoduché a čtivé. Kniha napsána dvěma pohledy je fajn. Cestování ,poznávání míst a památek je popsané živě, až mě to donutilo pár věcí vyhledat. Konec je lehce předvídatelný,ale to knize nic neubírá.

21.06.2020 5 z 5

Zbožňuju Paříž Zbožňuju Paříž Lindsey Kelk

První kniha od této autorky, která se mi dostala do ruky. Od knihy jsem moc neočekávala. Nicméně,nakonec celkem povedené početní na jeden večer,před opětovnou cestou do Paříže. Vtipné a svižné, nenudilo. Skvělé bylo číst v knize o barech,památkách a obchodech, kam chodím také. Asi to úplně nevystihuje mé představy o slovním spojení "Zbožňuju Paříž ", ale pro mě super oddechovka u které nemusím přemýšlet a mohu vzpomínat a plánovat.

21.06.2020 5 z 5

Pohádky lesního ticha Pohádky lesního ticha Marie Kubátová

Miluji tuto knihu od malička. Maminka mi z ní předčítala před spaním. Sotva ji dočetla, už mohla znovu. Z dětských let je to jedna z mála knih,které mě chytly u dětského srdíčka. A do dnes na ní vzpomínám. Knihu jsem měla doma ještě po bráchovi. A bydlíme v lese..no nemilujte tu knihu, když víte, že vám Hajadla také přinesou sen- samozřejmě ne váš vlastní, ale třeba ten jezevčí. A to se vám tak krásně spinká, když víte, že na lavičce u vás za rybníkem sedí jezevec s buřinkou z rumové pralinky,neboť ztratil svou původní buřinku... Skvělá kniha,úžasně pracuje s dětskou fantazií.

17.10.2019 5 z 5

Líbejte mě Líbejte mě Katherine Pancol

Nutno podotknout,že s touto knihou jsem šlapla vedle. Nechytla mě již od začátku. Příběh také žádná sláva. Ale aspoň jsem u ní nemusela moc přemýšlet.

26.08.2019 2 z 5

Odbarvená píča / The White Pussy Odbarvená píča / The White Pussy Charles Bukowski

Tuto knihu mám ve své knihovně jen kvůli jejímu názvu. Na Bukowskeho mi to přijde jako slabota,oproti ostatním povídkam z Nejkrásnější ženské ve městě.

11.09.2017 3 z 5

Emanuela Emanuela Emanuelle Arsan

Pro mě kniha, která splňuje mé požadavky na tento druh četby. Byť má starší datum vydání, nezbývá mi nic jiného, než chválit. Krásně popsané erotické scény- nádherná barvitost jazyka. Četlo se mi to úplně samo. Myslím si , že kniha je v dnešní době podceňovana, je mnohem lepší než kdejaký dnešní titul...