dencazrnu dencazrnu komentáře u knih

Závěj Závěj C. J. Tudor

Autorka se tentokrát rozhodla, že si pro nás nachystá tři dějové linky. První dějová linka se týká Hannah, která se probouzí v havarovaném autobusu. Druhá dějová linka je zaměřena na Meg, která uvízla v lanovce v zimním středisku a jako poslední tady máme Cartera. Ten je pro změnu v odlehlé horské chatě, ve které začíná vypadávat elektrický proud a záložní generátor začíná selhávat.
Na první pohled to vypadá jako skvělý začátek velmi napínavé knihy. I po prvních pár kapitolách jsem si myslela, že to bude aspirant na velmi dobrou knihu začátku tohoto roku. Bohužel po pár desítkách stránek přišlo vystřízlivění a zbytek knihy jsem spíše protrpěla.
Upřímně moc nechápu tu velikou vlnu nadšení a pětihvězdičkových hodnocení. Mě bohužel kniha přišla místy příliš zdlouhavá a nudná. Jak mě na začátku bavily tři dějové linky, tak ke konci mi to už přišlo až otravné. Když už jsem se konečně k něčemu prokousala, tak bum, konec kapitoly a zase jsem musela čekat další dvě dějové linky, než jsem se k tomu vrátila. Chování postav mi přišlo místy úplně absurdní a ten konec to podle mě zazdil úplně. Za mě to tedy byla velmi průměrná kniha a upřímně si pořád kladu otázku, proč to s autorkou stále zkouším, protože očividně to není úplně moje krevní skupina. Ale co už, stejně si ještě Ti druzí a Škvíru přečtu, protože co kdyby náhodou. :-D

11.02.2024 3 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Teda tohle byla neskutečná jízda plná zvratů. Já málo kdy dokážu v knize trefit pachatele, ale tady jsem byla až do úplného konce totálně mimo. Vůbec jsem si nedokázala vytvořit nějaký tip, kdo by to mohl být a se zaujetím jsem otáčela jednu stránku za druhou. Na knize se mi velmi líbí, že autor se opravdu důkladně zaměřuje na pátrání. Seznamujeme se s jednotlivými postupy a v celém příběhu nejsou žádné zbytečnosti, které by čtenáře rušily od příběhu. Už se velmi těším na další pokračování a doufám, že si autor udrží laťku takto vysoko!

04.02.2024 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Tak tohle by byla tak skvělá a dokonalá kniha, kdybych však podobnou už nečetla :-/ Bohužel tady jsem celý příběh odhadla už na samém začátku, jelikož knihy s tímto námětem jsem četla už minimálně tři. Takže moment překvapení při kterém by mi spadla brada se prostě nekonal. Celou dobu jsem si tak říkala, že knize dám maximálně tři hvězdičky, ale vzhledem k tomu, že přeci jen malé překvapení trošku přišlo, tak jednu hvězdičku ještě přihodím. Co musím přiznat je to, že kniha je opravdu čtivá. A pokud jste žádnou takovou nečetli, věřím, že se vám bude opravdu moc líbit. Krátké kapitoly, které se čtou úplně samy a celkový zvrat v knize vás pohltí a zaručuji, že knihu nebudete chtít odložit. Jen tedy nesmíte odhadnout celou zápletku, no :-D

Přehrada Přehrada Paulina Świst

Za mě to byla úplně klasická Swist. Do příběhu dala úplně všechno. Trošku krimi, trošku více erotiky, trošku humoru, velké množství ostrého slovníku a tradá, Přehrada je na světě. Já třeba od knih od této autorky nemám nikdy příliš velká očekávání. Řadím je mezi takovou oddechovou a nenáročnou literaturu, kdy úplně neočekávám komplikovaný a promyšlený děj. Tentokrát strhávám hvězdičku za to, že autorka strašně moc uspěchala konec. Celou dobu příběh celkem fajn plynul, ale na konci přišlo rozuzlení snad během dvou stran. Myslím, že si s tím mohla ještě trošku více pohrát a připravit si tak lepší půdu pro další pokračování. Každopádně na další díl se těším a jsem zvědavá, co na nás čeká.

Nikdy se nepřestala usmívat Nikdy se nepřestala usmívat Martin Štefko

Popravdě jsem dlouhou dobu vůbec nevěděla, jak celou knihu uchopit a hodnotit. Na jednu stranu to byl dokonalý příběh, který mě místy opravdu chytil za srdce, místy mi vyrazil dech a občas mě šokoval natolik, že jsem nevěděla, co si vlastně myslet. Na druhou stranu samotný závěr knihy mě velmi zklamal Bohužel nemohu více napsat své důvody, jelikož bych tím vše prozradila, ale opravdu mě mrzí, jak to celé dopadlo a jaké autor zvolil rozuzlení. Každopádně kniha se četla úplně sama a já jsem jí zhltla jako malinu. A když si od všeho odmyslím samotný závěr, bylo to prostě skvělé. Z tohoto důvodu dávám 4 hvězdičky a myslím, že v budoucnu třeba po nějaké knize od tohoto autora ještě sáhnu.

04.02.2024 4 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Já tedy za sebe musím říci, že jsem si čtení strašně moc užila. Nevím, zda je to třeba tím, že jsem nečetla žádnou knihu od Agathy Christie a tak nemám žádné srovnání.. Každopádně mě kniha velmi sedla, je to taková nenáročná detektivka na dvě odpoledne. Je pravda, že by se z toho dalo „vytřískat“ trošku víc, pohrát si s prostředím a trochu víc vtáhnout čtenáře do děje a dýchnout na něj nějaké to tajemno, ale i tak to bylo za mě skvělé počtení. Hlavní vyšetřovatelská dvojice je vskutku zvláštní a různorodá, ale poslední dobou si zvykám na to, že málo který vyšetřovatel má všech pět po hromadě :D Prostě vždycky tady musí být nějaká ta tajemná minulost :-) Každopádně pokud hledáte lehkou detektivku, ve které nejsou litry krve, je pro vás tato kniha úplně ideální.

14.01.2024 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

PA-RÁ-DA! Já jsem neskutečně nadšená a jsem ráda, že autor zase zvedl laťku o něco víc. Po minulém díle jsem byla celkem rozmrzelá a měla jsem strach, co tady z toho bude. Když jsem viděla rozsah knihy, opravdu jsem měla strach a nešla jsem do čtení s příliš velkým očekáváním. Jaké však bylo překvapení, že jsem se do knihy začetla téměř od samého začátku a závěr knihy jsem dočítala v takovém tempu, že jsem pomalu nestíhala otáčet stránky. Tohle byla za mě zatím nejlepší kniha ze série. Autor vše velmi dobře promyslel, neskákal z jedné strany na druhou a vše na sebe skvěle navazovalo. David až na pár maličkostí není tak nesmrtelný blázen, jako tomu bylo v jiných dílech a celkově si to všechno sedlo dohromady. Na samotné zakončení příběhu jsem jen nevěřícně zírala a říkala jsem jedno wow za druhým. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl, protože to vypadá, že to bude velmi napínavé a máme se na co těšit :-)

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Moje druhá přečtená kniha s Hannibalem a opět to byla dokonalá jízda od samého začátku. Velmi se mi líbilo, že Dr. Lecter tady dostal mnohem více prostoru, než tomu bylo v předchozí knize (Červený drak). Celkově si autor zase pohrál s jednotlivými postavami, vykreslil je do posledního detailu a nic neponechal náhodě. Hlavní záporák Jame Gumb byl magor každým coulem a když jsem po přečtení draka myslela, že mě nic nepřekvapí, šeredně jsem se mýlila. Do knihy jsem se opravdu tak začetla, že mi běhal mráz po zádech. Do budoucna si ještě nějakou knihu s Hannibalem určitě přečtu, protože potřebuji vědět, jak tohle všechno dopadne.

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Budu se opakovat, ale autorka píše opravdu neskutečně. Příběh o sedmileté Lucy mě dostal a konečně jsme se také dočkali toho, že se případ netýkal nikoho z blízkého okruhu lidí kolem Jossie. Celá kniha byla od začátku do konce skvěle promyšlená a autorka si tady s námi velmi pěkně pohrála. Opět se ukazuje, že to chce být velmi pozorný čtenář, protože ne všechny věci jsou tak, jak na první pohled vypadají. Tentokrát se i Chitwood choval normálně a dokonce jsem v něm zahlédla kousek lidskosti, že by se přeci jen trošku srovnal? :-) No jako vždy se už nemůžu dočkat dalšího dílu a doufám, že to bude zase skvělá jízda, jako u všech předchozích dílů :-)

Svátky v Kavárně nových začátků Svátky v Kavárně nových začátků Debbie Johnson

Tak tento příběh mi dokonale sedl a čtení jsem si strašně moc užila. Možná mě trošku mrzí, že jsem si nejprve nepřečetla první díl, ale určitě se k němu v budoucnu ještě vrátím. Tato kniha byla zaměřena na sestru Beccu, která mi i přes svou rebélii neskutečně přirostla k srdci. Musím říci, že její důvody, proč nemá ráda Vánoce se mnou docela zamávaly a já jsem jen s obrovským očekáváním otáčela stránky a byla jsem natěšená, co nás čeká. A samotný závěr knihy? Tak ten mě dostal na kolena, rozbrečel a rozněžnil úplně neskutečným způsobem. Asi jsem už stará nebo se mi kniha zkrátka a jednoduše trefila do nálady, ale byla to opravdu jízda!

31.12.2023 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Tohle byl krásný a dojemný příběh o přátelství. Musím říci, že ač jsem dospělák, knížku jsem si zamilovala a její čtení mě opravdu moc bavilo. Opravdu musím smeknout před autorkou klobouk, protože ta její fantazie je naprosto neuvěřitelná. To jak dokázala vykreslit jednotlivé postavy, vše pojmenovala a dala si práci s každým detailem je opravdu obdivuhodné. Jediné, s čím mám maličko problém je „přístupnost“ knihy. Je na ní psáno, že je pro čtenáře od sedmi let, ale za mě musím říci, že bych ji adresovala spíše větším a vyzrálejším čtenářům. Úplně si nejsem jistá, zda tak malé děti nebudou příliš smutní z toho, že se tady vyskytují například rozvody rodičů. Na druhou stranu, já to možná vnímám příliš emočně a dítě se přeci jen bude více soustředit na ten pohádkový svět. Každopádně kniha byla jinak skvělá a četla se opravdu jedním dechem

31.12.2023 5 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Helen Fields

Tak tohle bylo naprosto dokonalé. Něco tak úžasného jsem od autorky ještě nečetla! Tohle mě tak neskutečně bavilo – prostředí uzavřeného ostrova, kdy pachatelem může být úplně kdokoliv. Autorka dokázala vše dokonale vykreslit, dala si záležet na každé postavě a příběh za mě neměl žádná hluchá místa. V závěru se pak strhla taková mela, že jsem zírala s otevřenou pusou a vůbec jsem nechápala, co se tam stalo. Bylo to naprosto boží. A moc se mi líbilo, že se v ději objevil i novinář Lance, kterého můžeme znát ze série dokonalá. Určitě bych řekla, že autorce sedí více psaní samostatných románů, než je série dokonalá. Určitě knihu můžu doporučit a doufám, že se dočkáme více samostatných příběhů.

27.12.2023 5 z 5

Na Vánoce o den více Na Vánoce o den více Christina Lauren

Achjoooo. Ponaučení z tohoto čtení je pro mě jednoznačné – číst anotace knih! Protože kdybych tušila, že tady budeme cestovat časem, do knihy bych se určitě nepustila! Já prostě nemám ráda věci, které nejdou vysvětlit a jsou nadpřirozené, což cestování časem určitě je. Takže v první části knihy jsem byla naprosto rozčarovaná a měla jsem strach, že ji ani nedočtu. Naštěstí autorky po čase přestaly tolik skákat v ději a příběh se nakonec ustálil. Ve finále to bylo celkem milé a oddechové čtení, ale rozhodně to nebyla kniha, která by mě posadila na zadek. Myslím, že za pár týdnů si na ni ani nevzpomenu, ale na druhou stranu, účel to splnilo. Jen teda ta vánoční atmosféra mě úplně nedostala, tak nějak jsem čekala, že na mě ty Vánoce víc „dýchnou“.

27.12.2023 3 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Za mě zatím nejslabší díl, který jsem četla. Musím se přiznat, že tentokrát mi vůbec nesedlo množství postav a to neustálé cestování časem. Ze začátku jsem byla úplně zmatená, nedokázala jsem se v ději orientovat a absolutně jsem nechápala, co se děje. S ubývajícími stránkami postupně příběh dostával smysl a závěr to trošku vylepšil. Ale i v něm bylo tolik skoků a zvratů, že mi přišlo, že na každé straně bylo všechno pokaždé jinak. Každopádně na další díly se určitě zase vrhnu, protože pořád je David pro mě sympaťák a i když se do všeho pouští po hlavě, i tak se na něj těším :-)

27.12.2023 3 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Další případ ze série Mizejících dívek a opět musím přiznat, že tohle byla zase skvělá jízda plná napětí a zvratů. Asi se budu opakovat, ale u Lisy Regan se mi moc líbí, jak je případ ze začátku vždy úplně zamotaný a na poslední chvíli do sebe vše zapadne takovým způsobem, že ani nestačím zírat. Kniha měla všechno, co každá správná detektivka by měla mít. Bylo to napínavé, zamotané, dobrodružné, zkrátka a prostě, mělo to koule! Na Josie se vždy moc těším a už se nemůžu dočkat, až se pustím do dalšího dílu.

27.12.2023 5 z 5

Vánoce mezi knihami Vánoce mezi knihami Rachel Burton

Za mě to byla celkem milá a oddechová kniha, kdy jsem se poměrně snadno začetla a děj příjemně utíkal. Ale opět mám prostě problém s tím, že když vidím v názvu Vánoce, tak čekám na tu atmosféru, jak mě to všechno vtáhne a pohltí. Tady to ale opět bylo úplně upozaděno a nebýt vánočního večírku, tak si ani nevšimnu, že se nějaké Vánoce konají. Takže bych z názvu vyškrtla slovo Vánoce a určitě bych ke knize pak přistupovala úplně jinak. Co se týká vztahu mezi Megan a Xandarem, je to taková ta klasika, ničím nás to zásadně neohromí, ale celkově je to čtení na jedno upršené odpoledne v křesle

16.12.2023 4 z 5

Strom splněných přání Strom splněných přání Jenny Gladwell (p)

Od knihy jsem úplně nedostala to, co jsem čekala. Trošku jsem doufala že se díky čtení dostanu více do vánoční nálady, ale bohužel se úplně nepovedlo. S knihou jsem měla poměrně problém, abych se začetla, hodně se střídaly pasáže, které byly nudné s pasážemi, kdy jsem si říkala hurá, konečně se něco začíná dít. Celkově to na mě působilo takovým nudným dojmem, kdy nebýt lehkého „zvratu“ v závěru, tak bych knize dala ještě méně hvězdiček. Asi jsem doufala až příliš ve vánoční atmosféru, která tady byla spíš tak nějak okrajově a příběh se mě nikterak nedotkl. Takže tuhle knihu jako vánoční úplně nemohu doporučit.

16.12.2023 3 z 5

Tři drsné lekce Tři drsné lekce Nikki Sloane

Máme tady druhý díl ze série Klub zavázaných očí a musím se přiznat, že za mě to bylo poměrně velké zklamání. První díl mě neskutečně bavil. Měl náboj, byl vtipný, erotické scény doplnily příjemně děj a kniha se četla sama. Tady to však vázlo a to co bylo v prvním díle, tak u této knihy mi to chybělo. Autorka omezila děj na úplné minimum a celou dobu se více méně věnovala jen erotickým scénám, které mě po chvíli začaly jednoduše nudit. Všechno to bylo tak předvídatelné a nebýt Doma, knihu bych hodnotila ještě hůř. Jeho postava mi totiž seděla, byl takový nesmělý a nezkažený a to jsem na něm oceňovala. Celkově ale byla kniha poměrně nudná a člověk více měně čeká jen na to, kdy se to pokazí, aby se to zase mohlo dát do kupy. Doufám, že třetí díl bude lepší a bude se číst stejně dobře, jako ten první.

16.12.2023 3 z 5

Pohřbení andělé Pohřbení andělé Patricia Gibney

Další skvělý díl od této autorky. Opět se nám rozbíhá více linek vyšetřování, kdy se mi částečně povedlo pachatele odhalit, ale pak byly věci, kdy jsem byla úplně a totálně mimo :-D Jediné co bych asi malinko vytkla je to, že poslední díly nás autorka doslova zahlcuje množstvím postav. Já osobně jsem se v tom místy trošku ztrácela a občas jsem se musela v ději vracet, abych si ujasnila, kdo je kdo. Ale kniha je jinak velmi čtivá a líbí se mi, jak na konci do sebe všechno zapadne a dostane smysl. Takže i menší nedostatky dokážu odpustit. Už se těším na další pokračování, které snad na sebe nenechá dlouho čekat

16.12.2023 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Opět další skvělá kniha od autorky a musím se přiznat, že tato série se stala mojí oblíbenou. Líbí se mi styl, jakým autorka píše – krátké kapitoly, které čtenáře upoutají ke knize takovým způsobem, že se jen těžko odkládá. I tentokrát jsme odkryly různá tajemství z minulosti. Dozvěděli jsme se další střípky ze života vyšetřovacího týmu a já jsem moc zvědavá, na co se můžeme těšit v dalším pokračování.

24.11.2023 4 z 5