dencazrnu dencazrnu komentáře u knih

Hotel 69 Hotel 69 Sonia Rosa

Osobně se přiznám, že mě kniha ale absolutně nebavila. První půlku mi trvalo, než jsem vůbec pochopila, že jednotlivé postavy budou mít vždy jen jednu kapitolu a více se o nich nedozvíme. Takže kromě hlavní dějové linky kolem manažerky a majitele hotelu jsme si přečetli několik příběhů, které pro mě neměly absolutně žádný význam. Nápad na takovou knihu je možná dobrý, ale mě to vůbec neoslovilo a nebavilo mě to. Obecně nemám ráda knihy, kde je velké množství postav a tady jich bylo opravdu šíííííleně moc.

19.06.2023 2 z 5

Moje (tak trochu) dočasná chůva Moje (tak trochu) dočasná chůva Penelope Bloom

Opět bych řekla, že to je klasická Penelope. Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala. Svěží příběh, plný vtipných momentů, okořeněný trochou sexu a možná i malého napětí, kdy čekáme, jak to asi dopadne :-) Jsem ráda, že si autorka drží kvalitu u této série a knihy mě opravdu zatím bavily všechny, což se u série Objekty touhy říct nedá. Líbí se mi humor a chemie všech hlavní i vedlejších postav, prostě bych řekla, že si to tak nějak všechno sedlo :-)

14.06.2023 4 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Já musím za sebe říci, že jsem si první díl této série naprosto zamilovala a dokonale užila. To jiskření mezi hlavní dvojicí bylo naprosto dokonalé a autorka dokázala s jednoduchostí a elegancí napsat krásný a poutavý příběh, který mě bavil od samého začátku. Bylo to vtipné, svěží a neotřelé. Konečně jsme se dočkali i toho, že hlavní hrdinka není jen naivní trumbera, ale sebevědomá žena, která se umí se životem pěkně poprat a rozhodně nečeká, že jí všechno spadne do klína. Jsem ráda, že jsem si mohla užít dějovou linku a nebyla jsem nucena číst jen bláznivý a zvrhlý sex. Velmi se těším, jaké budou ostatní díly, do kterých se určitě pustím... :-)

14.06.2023 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Další díl ze série Dokonalá a já musím říci, že za mě to bylo tentokrát zklamání. Alespoň tedy ze začátku. Prvních cca sto stran jsem se ale úplně neskutečně nudila. Přeci jen v žánru krimi/detektivní úplně nepotřebuji vědě každý detail ze života vyšetřovatelů. Ale tady se celou dobu řeší všechno okolo, než vůbec dojde na samotné vyšetřovaní. Když se však čtenář prokouše zdlouhavým začátkem, postupně se kniha začne rozjíždět a nabírat na obrátkách. U Helen je zvykem, že pachatele často odhalí velmi brzy. I já jsem se tentokrát trefila. Takže člověk vlastně už jen čekáte na motiv a u závěrečného rozuzlení prostě ten wow efekt nepřijde. Určitě knize od té poloviny nemohu upřít čtivost a i na nějakou akci dojde. Postupem času si vaše srdce získá i ten největší bručoun z týmu a závěr knihy zhltnete jako malinu. Doufám, že v dalším díle bude začátek trošku svižnější, aby mě to zase neotrávilo .. :-)

30.05.2023 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Od Colleen jsme zvyklí na úplně jiný druh žánru, ale musím říci, že i tohle jí sedlo a kniha se moc dobře četla. Je pravda, že začátek byl takový pozvolnější, ale jakmile se kniha rozjela, už absolutně nešla odložit. Tak nějak od začátku jsem měla teorii, jak by to celé mohlo dopadnout, to co ale přišlo v samotném závěru knihy mě dokonale dostalo a autorka mi nasadila pěkného brouka do hlavy. A nebudu zapírat, místy se kniha nečetla vůbec lehce, obzvlášť, pokud jste také rodiči. Takže za mě velmi milé zjištění, že autorka umí psát i trošku jinak :-)

30.05.2023 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

S Colleen Hoover to mám vždycky tak, že začátek knihy mě úplně moc nebaví. I tady to bylo tak, že jsem měla problém se začíst a přišlo mi, že se to všechno zbytečně moc táhlo. Ale jakmile jsem se prokousala začátkem, od knihy jsem se pak už nemohla odtrhnout. Opravdu jsem si čtení užívala a závěr knihy mě opravdu dostal, ale to je už klasická Colleen. Dokáže z vás dostat úplně maximum emocí.

30.05.2023 4 z 5

Kdo mi jde po krku Kdo mi jde po krku Michael Koryta

Prostředí montanského lesa s kombinací hor si dokonale zamilujete a fakt, že za každým stromem může čekat vrah vás tak nakopne, že nebudete moci knihu odložit. Vůbec nechápu, že se o tomhle skvělém thrilleru tak strašně málo mluví. Já osobně tuhle knihu označuji za jednu z nejlepších, co se mi dostala do ruky. Bylo to čtivé, napínavé a místy bych chtěla hlavní hrdiny varovat, že se zrovna chystají udělat osudovou chybu. Prostě jsem ten příběh prožívala do posledního detailu.. :-D Všem milovníkům thrillerů tuhle knihu určitě doporučuji a zaručuji, že s ní nešlápnete vedle!

30.05.2023 5 z 5

Ian Ian Lauren Layne

Prostředí Wall Street mě neskutečně bavilo a tohle vypadá na velmi slibný začátek této nové série. Jsem ráda, že po dlouhé době nebyla kniha zaplněná jen bizarním sexem na všech možných místech, ale konečně jsme se také dočkali nějakého děje :-) Celá kniha je vlastně jeden velký flirt, kdy na nás čekají i vtipné momenty, u kterých se čtenář pobaví. Opravdu se mi líbila chemie mezi hlavními postavami a těším se, že v dalších dílech se seznámíme i s dalšími členy této bláznivé party.

Je fakt, že závěr knihy je už takovou klasikou. Na druhou stranu, co všechno se dá ještě v rámci tohoto žánru vymyslet, abychom my, čtenáři byli překvapení? :-)

30.05.2023 5 z 5

Vlaštovky z Černobylu Vlaštovky z Černobylu Morgan Audic

Po dlouhé době opravdu sedí to, co stojí na obálce knihy - mrazivý thriller. Já opravdu smekám před autorem, který bravurně dokázal vykreslit prostředí zakázané Černobylské zóny. Opravdu jsem si chvílemi dokázala přestavit, jak stojím nedaleko "černobylského ruského kola"... Z počátku jsem měla maličký problém se do knihy začíst, jelikož zde bylo na můj vkus až velké množství popisu a samotný případ byl upozaděn. Na druhou stranu, naprosto to chápu, protože aby čtenář mohl vše pochopit, musel nás autor krátkým letem vzít do minulosti :-) Ovšem pak se celý děj rozjel neskutečným tempem a já hltala stránku za stránkou a ve finále to dopadlo tak, že jsem knihu nemohla vůbec odložit. Příběh byl místy opravdu zajímavý, že jsem si i mimo to googlila různé termíny a fakta z Černobylu. Knihu tedy určitě doporučuji všem milovníkům thrillerů, protože tohle byla vážně paráda!

08.05.2023 4 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Musím se přiznat, že tady se mi hodnocení píše opravdu těžce. Ve vší úctě k autorce, ale bohužel za mě musím říci, že mě příběh absolutně neoslovil a vůbec nechápu ten obrovský poprask kolem celé knihy. Příběh Adama a Míši mi bohužel přišel velmi jednoduchý a celý byl prostě neuvěřitelný. To, že jsem si k postavám nedokázala vybudovat vztah je asi můj problém, ale chování těchto postav je opravdu absurdní. Adam jako největší king si na všech vylévá svojí zlost a ego. V reálu mít takového šéfa, tak už to hraničí se šikanou a bossingem, ale v knize je to prezentováno tak, že to je vlastně úplně v pohodě a jako bonus sexy. Na druhou stranu, ať je šéf jakýkoliv, nikdy si nedovedu představit, že bych se k němu chovala tak, jako Michala. Myslím, že člověk by tohle svému šéfovi řekl jednou a na hodinu by letěl, ale opět, drzost nejvyššího kalibru je strašně vzrušující věc. Kniha byla více než do poloviny tak nějak nudná a kromě sexu se tam vůbec nic nedělo. Pak to na mě zapůsobilo, že si autorka vzpomněla, že by to chtělo nějaký děj a napsala tam tak nějak všechno, co jí přišlo pod ruku. Prostě jedna velká absurdnost vedle druhé. Místy jsem v knize viděla 50 odstínů šedi (Silva x paní Robinsová, venušiny kuličky na akci, klasické naplácej mi apod..) Chápu, že v rámci tohoto žánru je těžké přijít s něčím inovativním, ale tady mi to celé bohužel nesedlo. Určitě touto recenzí nechci útočit na autorku, oceňuji, že se i u nás snažila napsat knihu v rámci erotického žánru, ale bohužel to byl jen velmi podprůměrný příběh, který mě ani trošku neoslovil. A to bych řekla, že v rámci erotického žánru mám již něco přečteného, ale kdybych měla dát více jak dvě hvězdičky, urazila bych tím všechny ostatní knihy.

30.04.2023 1 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Druhý díl z této série opět nešetří na brutálnostech a od samého začátku do toho autorka šlape z plných sil. Líbí se mi, že příběh má spád, autorka zbytečně nezbíhá do detailů, které by odváděly pozornost a je zde kladen důraz na detail a vše je postupně dokonale vysvětleno. Jen možná bych už maličko ubrala na tom, co všechno se dozvídáme o hlavních hrdinech, protože v jednu chvíli bych řekla, že se spíše řešily životní osudy vyšetřovatelů, než příběh jako takový. Ale vzhledem k tomu, že jsem si Luca i Avu velmi oblíbila, tak mi to vlastně ani tolik nevadilo. Samotný příběh je místy opravdu brutální, ale pořád jsem čtení zvládala lépe, než "zubaře" v prvním díle :-D Jsem zvědavá, co nás čeká v pokračování, ale zatím je to pro mě velmi slibný začátek celé série.

Ted Bundy, vrah po mém boku Ted Bundy, vrah po mém boku Ann Rule

Za mě jedna z prvních knih, kterou jsem v rámci žánru True crimi přečetla a musím přiznat, že mě naprosto a dokonale odrovnala. Ted Bundy byl opravdu neskutečně mazaný a bylo až neuvěřitelné, jak dlouho trvalo, než byl chycen. Ann Rule dokázala sepsat opravdu zajímavý a poutavý příběh, který vás prostě nepustí, dokud ho nedočtete do konce. Na druhou stranu, tím, jak byla Tedovou kamarádkou, bylo vidět, že sebou místy nechala manipulovat a Ted ji dost často dostal tam, kam sám potřeboval. Stejně tak, jako mnoho dalších osob, protože jak brzy zjistíte, Ted byl skvělým manipulátorem. Po celou dobu čtení mi běhal mráz po zádech a já si několikrát položila otázku, jak je tohle sakra možné? Jak vůbec taková zrůda vznikla a co nechápu ještě víc je to, jak bez jediného zaváhání téměř do poslední chvíle tvrdil, že je nevinný... Jsem ráda, že v dnešní době by to nebylo všechno tak jednoduché, aby člověk mohl jen tak beze stopy zmizet, ale i tak ve mě Ted Bundy zanechal velmi hlubokou stopu...

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

S Lottie a jejím týmem se setkáváme již po šesté a já opět jásám. Skvělý díl plný zvratů, napětí a nepředvídatelných situací. Jsem ráda, že jsem s touhle sérií začala, protože čtení každého dílu si opravdu užívám. Líbí se mi, že autorka píše krátké kapitoly, díky kterým čtení ubíhá neskutečně rychlým tempem. Jen bych si moc přála, aby Lottie konečně našla ve svém životě trochu toho pomyslného klidu, protože její rodina si vytrpěla na můj vkus až příliš. Každopádně už se těším na léto, kdy na nás čeká sedmý díl :-)

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Za mě opět další neskutečný díl. Je pravdou, že tentokrát kniha nebyla tolik nervy drásající a neměla jsem pocit, že nemůžu dýchat, jako tomu bylo v předchozích dílech. I tak jsem si knihu strašně moc užila, protože měla všechno, co já požaduji. Skvělou zápletku, jasnou dějovou linku, ve které se čtenář neztrácí a ani na emoce se nezapomnělo. Líbí se mi, že Marsonsová vždy ukáže něco ze života všech vyšetřovatelů, ale nikdy to není na úkor děje. Příběh příjemně plyne a díky krátkým kapitolám máte během chvíle polovinu knihy přečtenou. Celkově tedy jsem byla maximálne špokojená, čtení jsem si užila a přiznám se bez mučení - i na slzy došlo. Prostě krimi, jak má být. A já už samou nedočkavostí vyhlížím další díly, které snad budou brzy! :-)

11.04.2023 5 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Uf, upřímně vůbec nevím, co si o knize myslet. Vůbec nechápu ten poprask, radost a nadšení z této knihy. A i když autorka upozorňuje na to, že kniha je surová a pro vyspělé čtenáře, mě to prostě vadilo (a to nejsem nějaká upjatá puťka..). Já musím říct, že šikana a celkově prostředí této knihy se mi vůbec nelíbilo a není mi to blízké. Absolutně odsuzuji, že je někdo šikanován jen na základě toho, že je třeba tlustý nebo není bohatý. Hraní si na to, že já jsem lepší než ty, protože mám bohaté rodiče mě vysloveně vytáčí a vůbec si nedovedu představit, že bych v takovém kolektivu měla trávit každý den. Chování Elsie nechápu už vůbec. Nerozumím tomu, že člověku, který jí dělal denně peklo ze života začne důvěřovat. Bez ohledu na to, jaký k tomu měl důvod, jsou věci, které já bych prostě odpustit nedokázala. Erotické scény mě nebavily, protože to všechno okolo mě dokonale otrávilo, že jsem si to prostě nedokázala užít. Nejsmutnější na tom všem je, že se to všechno odehrává na střední škole. Být tohle chování mezi dospělými, možná bych to tolik neřešila. Ale tohle chování u dětí je opravdu smutné, protože jak víme, doopravdy se to děje. Celkově z knihy jsem poměrně zklamaná, po celou dobu čtení jsem jen nevěřícně kroutila hlavou a absolutně nechápala, co se to tam děje. A k závěru, kdy zjistíme, že jsme vlastně nic nezjistili se asi už vyjadřovat ani nebudu. Druhý díl si s největší pravděpodobností nepřečtu, protože nejsem schopná dále číst o tom, jak se neustále někdo nad někým povyšuje a psychicky ubližuje druhým

05.04.2023 2 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Marcel Moss

Tentokrát se musím přiznat, že z knihy od Marcela Mosse nejsem tolik nadšená, jako tomu bylo u knihy Ukaž mi. V první řadě musím říci, že tady máme opravdu extrémně velké množství postav, kdy každá postava má svůj vlastní příběh. Když k tomu připočítáme to, že celou první polovinu knihy neustále cestujeme v čase (minulost, přítomnost, před týdnem, před třemi lety), tak mi z toho místy vznikal opravdu velký guláš a poměrně se mi to pletlo dohromady. Celkový nápad knihy určitě nebyl špatný, musím přiznat, že kniha byla opravdu čtivá a já měla za tři dny přečteno, ale i tak to bude jedna z těch knih, kterou si přečtu a do pár dní statečně zapomenu, o čem byla Každopádně věřím, že kniha mnohé čtenáře dokáže zaujmout a určitě i šokovat, protože se v knize setkáme s různými ožehavými tématy, které mě donutily se i občas nad některými věcmi zamyslet.

26.03.2023 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Z počátku jsem se do knihy vůbec nemohla začít. Celkově mi neseděl styl, jakým je kniha psaná výlety do Milesovy minulosti, které jsou psané formou básně mi vůbec nesedly a upřímně jsem měla obavu, zda mě kniha vůbec začne bavit. Naštěstí se příběh postupně pěkně rozvíjel a ve finále jsem se do knihy ponořila takovým způsobem, že jsem ani nedutala. Trošku jsem i odhadla, jaké kostlivce Miles schovává ve skříni, ale i tak mě to naprosto dostalo a musím se přiznat, že jsem uronila nejednu slzu. Od Colleen je to zatím druhá kniha, kterou jsem měla možnost si přečíst a zatím si troufám říci, že to bude autorka, jejíž knihy mě budou bavit. Už se velmi těším, až si přečtu další knihu a že jich je ještě dost :-)

26.03.2023 4 z 5

Slušný vybavení Slušný vybavení Lauren Blakely

Již třetí díl této série a já musím říci, že jsem se opět skvěle bavila. Wytt je zatím nejvíc sympatickým mužem z této série. A i když ze začátku jasně dává najevo, kdo je a nešetří přitom samochválou, i tak mi neskutečně přirostl k srdci. Postupem knihy se ukazuje jako chlap, který má srdce na správném místě a i když občas udělá nějakou tu hloupost, určitě mu to rádi odpustíte, stejně jako já. Moc se mi líbí autorčin styl psaní a její smysl pro humor, který je po celou dobu knihy stále přítomen. Sexuální scén tady máme pořád dost, některé jsou opravdu divoké, ale za mě to tak příjemně doplňuje knihu a neruší celý příběh. Jsem zvědavá, jaký bude čtvrtý díl a doufám, že autorce vydrží tempo a kvalita, jako tomu bylo doposud.

16.03.2023 4 z 5

Láska nadivoko Láska nadivoko Christina Lauren

Tak tahle knížka se autorkám opravdu nepovedla. Vůbec nevím proč, ale přišlo mi to tak strašně hloupé. Postavám jsem nevěřila ani nos mezi očima. Ze začátku to vypadalo na přeslazenou romantiku, kdy jsem si říkala, že to asi nedám. Když jsem došla do poloviny knihy, tak jsem se modlila, aby to sakra byla přeslazená romantika. Přišlo mi, že autorky se za každou cenu snažily šokovat a pokusily se smíchat romantiku, erotiku, detektivku a dobrodružný román do jednoho příběhu. A to se jim sakra nepovedlo. Všechny postavy se chovají absolutně nelogicky, nikdo vám nepřiroste k srdci a většinu příběhu jen nevěřícně kroutíte hlavou nad tím, co všechno dokázaly autorky splácat dohromady. To, že v některých částech příběhu různé věci na sebe ani nenavazují snad zmiňovat ani nebudu. Takže za mě to byl hodně nepovedený Indiana Jones smíchaný s kovbojskou letní láskou. Mrzí mě, že knihy od autorek mají sestupnou tendenci kvality. Kéž by zůstaly u psaní knih, jako byla série Božský a Vášnivý..

12.03.2023 2 z 5

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

Musím říci, že do knihy jsem se od první chvíle začetla a nemohla se odtrhnout. Líbilo se mi, jak se celým příběhem prolínaly všechny tři manželské páry. Nechyběly zde ani pohledy do minulosti a závěrečné prolnutí jednotlivých příběhů. I tak ale musím jednu hvězdičku sebrat za závěr knihy, protože na můj vkus to bylo až příliš překombinované a přitažené za vlasy. Každopádně kniha měla zajímavý námět a já se u čtení bavila.

10.03.2023 4 z 5