dencazrnu dencazrnu komentáře u knih

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Tento díl byl pro mě opět skvělá jízda. První část knihy byly více méně jen samé neznámé a v případu se spíše objevovaly otazníky, než abychom se dostali ke správnému řešení celého případu. Ale jakmile jsme se přes to překlenuli, postupně začaly vycházet najevo tajemství a případ se začínal rozmotávat a vysvětlovat. Jen mě mrzí, ten pro mě trochu uspěchaný závěr, kdy jsem se do toho upřímně trochu zamotala a asi úplně nepochopila všechno, co bych chtěla. A druhá věc je ta, že mě strašně mrzí, osobní linka Josie. Mám trošku obavy, co všechno si pro ní autorka ještě připravila, protože na jednu ženskou duši už toho bylo celkem dost. Tak uvidíme, jak to s ní bude, ale pořád doufám, že i ona se dočká svého Happy endu, stejně jako Kim Stoneová od Marsonsové.

10.09.2023 4 z 5

Byt v Paříži Byt v Paříži Lucy Foley

Tentokrát musím říci, že kniha od této autorky mě celkem zklamala. Po Štvanici i Seznamu hostů jsem byla zřejmě moc rozmlsaná a čekala jsem trochu víc. Tady mi chybělo napětí a něco, co by mě vtáhlo do děje. Možná, kdyby kniha byla o 100 stran kratší, bavilo by mně to trochu více. Takhle jsem se místy do čtení nutila a i když jsem chtěla vědět, jaké tajemství za tím vším stojí i tak jsem se chvílemi nedokázala ke knize vrátit. Děj se místy opravdu hodně táhl a některé pasáže mi přišly až zbytečné. Zhodnotila bych to jako velmi průměrný thriller, na který během pár dní zapomenu a za pár týdnů už ani nebudu vědět, že jsem něco takového četla. Takže pokud máte chuť se pustit do čtení od této autorky, sáhla bych spíše po prvních dvou knihách, které byly mnohem lepší a napínavější.

31.08.2023 3 z 5

Jako stín Jako stín Helen Fields

Samostatný thriller, který je mimo sérii Dokonalá a vůbec to nebylo špatné čtení. Z počátku jsem měla trošku obavy, zda mě to bude bavit, protože přeci jen nemám úplně v oblibě knihy, kdy je pachatel znám hned od začátku. Ale tady mi to vůbec nevadilo. Líbilo se mi, jak policie postupně sbírá a skládá dílky, aby se dostali do vytouženého cíle. Hlavní padouch byl opravdu magor, ale jak už víme, Helen ve vytváření psychopatů je celkem profesionál, protože když si vzpomenu na první díl ze série Dokonalá, ještě teď mě bolí zuby. Jsem ráda, že jsem si tento thriller přečetla, i když Luc s Avou u mě zatím pořád vedou. Jednu hvězdičku ubírám za pomalejší začátek a zběsilý konec, ale i tak to byl úžasný čtenářský zážitek, který mohu určitě doporučit!

31.08.2023 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Za sebe musím říci, že u této knihy přišlo lehce zklamání. Ale asi to bylo tím, jak mi knihu všichni vychvalovali a říkali, že to je nejlepší, co autorka napsala. Prostě jsem měla od knihy až příliš velká očekávání, která se nenaplnila. To ale neznamená, že kniha byla špatná, to vůbec ne. Opět se ukázalo, že autorka umí zahrát na city a i když jsem se necítila tak mizerně, jako třeba u knihy Vzpomínky na něj, i tak to byl skvělý čtenářský zážitek. Jsou chvíle, kdy se vám chce křičet, protože některé situace v knize byly šílené. Obzvláště pak vzpomínky na minulost byly krušné. Autorčin styl psaní mi sedí a určitě se pustím i do dalších knih, které mi od ní zbývají.

31.08.2023 4 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Výborný, skvělý, úžasný, prostě jako vždy. Marsonsová je opravdu mistryně svého oboru a s každým dílem nám dokazuje své kvality. Krátké a svižné kapitoly a bravurní zápletka, to je hlavním tahákem této série. Tentokrát musím říci, že mě opravdu bavila hodně i druhá vyšetřovací linka v čele s Frostovou, to bylo naprosto bravurní. I se mi líbilo, jak Kim s Frostovou na sobě nenechají nit suchou, ale zároveň dokazují, že k sobě mají vlastně svým způsobem blízko :-) V tomto případě jsem se dozvěděla i spousty zajímavých informací, které kvůli spoileru úplně nemohu rozepsat, ale je vidět, že autorka nad vším hodně přemýšlí a pořád má ještě schovaná esa v rukávu. Jsem zvědavá, na další díl, protože konec Spletitých lží nás opravdu navnadil!

31.08.2023 5 z 5

Pořádný terno Pořádný terno Lauren Blakely

Po delší době tady máme další díl ze série Můj klenot. Tentokrát se nám na scéně objevuje lékař Chase a pekařka Josie.

Hlavní ústřední dvojice tvoří nerozlučné parťáky, ale pouze na přátelské úrovni. Když se však Chase ocitne v situaci, kdy nechce dále bydlet se svým bratrem Maxem a Josie přijde o spolubydlící, vznikne tady dokonalý nápad - pojďme bydlet spolu! Pomůžeme si navzájem s placením nájmu a navíc si budeme skvěle rozumět, to prostě bude fungovat. Jediný problém je v tom, že Chase je poměrně hodně zakoukaný do Josie, ale je to přeci pořádný tvrďák, co dokáže udržet hranici mezi přátelstvím a láskou, nebo ne? :-)

Za mě musím říci, že to byl asi nejlepší díl z celé série. Přišlo mi, že Chase nebyl úplně tak extrémně namachrovaný, jako ostatní chlapci z této série ( i když je jasné, že vysoké mínění o sobě má, což je charakteristickým rysem této série :-) ). Celkově to na mě působilo takovým milým dojmem, protože láska, která vzniká z přátelství mě prostě baví. Autorka umí skvěle napsat pikantní scény a je vidět, že se s tím opravdu nemazlí. Ale vzhledem k tomu, že mám přečtené i ostatní díly, tak jsem věděla, do čeho jdu. Tentokrát jsme mohli i maličko nakouknout do hlavy hlavní hrdinky, i když to bylo vždy jen na pár řádků :-) Myslím, že by vůbec nebylo špatné, kdybychom se dočkali knihy, kde bychom měli pohledy obou hrdinů. Každopádně tahle série mě baví a i když všichni víme, jak to dopadne, i tak po takové oddechovce moc ráda sáhnu :-)

19.08.2023 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Patricia Gibney

Další setkání s Lottie a její partou. A opět to byla neskutečná jízda plná napětí. Ze začátku jsem měla lehce problém se zorientovat v postavách, ale jak se příběh postupně rozjížděl, bylo mi vše jasnější a tentokrát jsem i dokázala správě trefit pachatele. Avšak co přišlo na samém konci knihy mi opět rozbilo srdce na milion malých kousků. Někdy si tak říkám, kolik toho taková žena ještě dokáže snést. Lottie musí bojovat o své místo v rodině, o lásku Boyda, ustát vlastního démona jménem alkohol a tlak v práci tomu všemu rozhodně nepřidá. Tak strašně bych Lottie přála najít klid a štěstí. A to co jsem podvědomě očekávala celou knihu se i bohužel vyplnilo. Já doufám, že nakonec vše zvládne a že i na ní čeká ten správný happy end.

16.08.2023 5 z 5

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

První díl ze série Havraního bratrstva a já musím říci, že jsem relativně zklamaná. Po velké vlně, kdy všichni jásali nad touto knihou musím přiznat, že já půjdu proti proudu. Prvních 200 stran mi přišlo absolutně zbytečných a já se strašně musela přemlouvat, abych knihu četla dál. Pak tedy přišla trošku zajímavější část a knihu jsem už více méně bez problémů dočetla. Ale celkově musím říct, že příběh naší hlavní trojice mě moc nezaujal. Jedna větší pikantní scéna byla fajn, ale vše ostatní hodnotím jako průměr. Závěr knihy mi pak najednou přišel uspěchaný (částečně nepochopený, ale kvůli spoileru nemohu více rozepsat) a otevřený konec vlastně ani nepřekvapil. Na jednu stranu mám touhu číst dál, abych se teda dozvěděla rozuzlení, ale rozsah téměř 500 stran u druhého dílu mě fakt děsí. Takže to odkládám na dobu neurčitou a uvidíme, jestli na Exodus někdy dostanu chuť.

16.08.2023 3 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Já absolutně nechápu, proč jsem s touto sérií, tak strašně dlouho otálela! Josie jsem si zamilovala na první dobrou a i když je trošku splašená a zběsilá, tak jsem s ní celý příběh naprosto prožívala a byla jím pohlcená. Postupně se nám také odkrývají kostlivci, které má Josie zavřené ve skříni a těším se na další díly, kdy se opět dozvíme něco nového. Autorka píše velmi čtivě, příběh je svižný, žádné zbytečné nebo zdlouhavé tlachání o ničem. A díky krátkým kapitolám se začtete tak, že během chvíle zjistíte, že máte knihu za sebou a nutně potřebujete další díl!

06.08.2023 5 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Pro mě první setkání s Hannibalem Lecterem, i když v tomto díle pouze okrajově :-) Jelikož jsem Červného draka neviděla jako film, byla jsem velmi překvapena, jakých ohavností a zběsilostí se mi v knize dostalo. Ale! Musím říci, že kniha mě dokázala vtáhnout a já si čtení v rámci žánru maximálně užívala. Tentokrát jsem ani nebyla zklamaná z toho, že vraha známe od samého začátku. Celý příběh byl dokonale promyšlený a popsaný tak, aby čtenář dostal naprosté maximum všeho. Skvěle rozebraná postava Francise a i jeho návraty ke kořenům celý příběh jen okoření a dodají tomu všemu tu pomyslnou třešničku na dortu. Určitě se pustím i do další knihy od autora, protože tohle mě opravdu bavilo a jsem ráda, že jsem se do knihy pustila. Do budoucna se zaměřím i na starší knihy, protože tohle jsou opravdu poklady, které by měl každý milovník thrillerů znát.

06.08.2023 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Další skvělá kniha této autorky. Opět musím říci, že kniha byla velmi čtivá a od první strany i velmi napínavá. Díky kapitolám z minulosti i přítomnosti, které se pravidelně střídaly jsme měli možnost utvořit si jasný obrázek o tom, co předcházelo samotnému únosu a pochopit tak určité věci. Částečně jsem příběh odhadla, ale i tak v samotném závěru přišlo pro mě celkem překvapení. Jsem ráda, že některé věci se nepotvrdily i když to k tomu hodně svádělo a celkově jsme zde měli prostor na to, abychom mohly dát volnost našim myšlenkám a úvahám. Po dočtení jsem si knihu nechala chvíli odležet, abych si promyslela samotné hodnocení. A i když mě kniha hodně bavila, pořád tomu trošičku něco chybělo v porovnání s jinými knihami od této autorky. Ale i tak knihy od Paris řadím mezi mé oblíbené a vždy si je ráda s velkým očekáváním přečtu

30.07.2023 4 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Tohle byla jedna velká emoční jízda, kdy po celou dobu čtení přemýšlíte, na čí stranu se vlastně postavíte. Kniha jako taková by nebyla tak skvělá, kdyby její součástí nebyly dopisy, které se Kenna rozhodla v rámci svojí terapie psát. Pokaždé, když jsem si už myslela, že to víc nejde, jsem po přečtení dalšího dopisu měla srdce na milion kousků. Samotný závěr knihy jsem dočítala v záplavě slz, které jsem absolutně nedokázala udržet. Bylo to krásné, ale zároveň strašně bolavé. A i když zatím od autorky nemám ani zdaleka přečtené všechny knihy, už teď vím, že tohle bude jedna z nejlepších.

30.07.2023 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Čtvrté setkání s Lucem a Avou a já musím říct, že tentokrát jsem byla naprosto nadšená a poprvé dávám plný počet hvězdiček. Kniha byla napínavá a měla spád už od první strany a já si čtení strašně moc užívala. Konečně jsem dostala to, co od začátku celé téhle série očekávám. Napětí, čtivost, překvapení a téměř do poslední chvíle tápání, kdo za tím stojí. Jsem ráda, že Helen ukázala, že to umí a s velkým očekáváním jsem zvědavá, co nám přinese další díl z této série. A samotný závěr knihy mě šokoval a dokonce i rozplakal. Takže třikrát hurá, tentokrát to bylo doopravdy dokonalé :-)

30.07.2023 5 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

V dalším díle ze série Vzplanutí se setkáváme tentokrát s trošku nešikovnou Joellen a namyšleným Cameronem. Cameron je prvotřídní playboy, který se živí jako hráč rugby. Je svalnatý, potetovaný a jeho ego dosahuje závratných výšin.

Oproti tomu Joellen mi tak trošku připomíná známou Bridget Jonesovou. Magnet na trapasy, žena krev a mléko a k tomu nemá o sobě ani trošku dobré mínění. A jako bonus je Joellen tajně zamilovaná do svého šéfa. Jak tohle všechno může dopadnout? Bude to happyend nebo to skončí jako jedna velká pohroma?

Z počátku jsem si myslela, že tahle absolutně nesourodá dvojice spolu nebude absolutně fungovat. Ale jaké bylo příjemné zjištění, že jsem se strašně pletla. Kniha byla energická, velmi mě bavila a měla jsem jí přečtenou během pár chvil. Jako bonus byly vtipné momenty, kterými byl příběh okořeněný a závěr knihy ve mně vyloudil i malou slzu. Musím říci, že tahle série mi zatím velmi sedí a moc se těším na další díl. Je to příjemné a milé čtení a i když předchozí díl byl o chlup lepší i tak se s vervou pustím i do toho třetího :-)

30.07.2023 4 z 5

Námořní bouře Námořní bouře Andrew Mayne

To byla zase paráda. Knihy se Sloan jednoduše zbožňuji. Jsou napsané neskutečně čtivě a to prostředí mě vždy tak dokonale pohltí, že mám pocit, jak kdybych se sama se Sloan potápěla. To je ten hlavní důvod, proč je tato série tak skvělá. Neotřelé prostředí, velmi sympatická vyšetřovatelka v kombinaci s trochu nabručeným šéfíkem je dokonalá. Je pravdou, že v tomto díle mi maličko chybělo trošku více napětí, ale i tak jsem si čtení neskutečně užila. Tentokrát je možná trošku škoda, že poměrně brzy víme, kdo a co za tím vším stojí, ale i tak závěrečné rozuzlení bylo super i když na můj vkus možná trošku rychlé. Každopádně na další díly se Sloan se moc těším a věřím, že nám autor naservíruje ještě pořádnou dávku adrenalinu a napětí.
A jen takový poznatek, kolik má sakra Sloan těch životů? :-D

14.07.2023 4 z 5

Dvojník Dvojník Brian Freeman

Musím říci, že když jsem začala knihu číst, byla jsem velmi překvapena, co se z toho vyklubalo. Jsem ten typ čtenáře, co si nečte anotace a automaticky u svých oblíbených autorů sáhne po nové knize. Ani tentokrát tomu nebylo jinak a o to víc jsem byla v šoku, co to vlastně čtu. Vůbec jsem nečekala, že se autor pustí do cestování v čase a zařazení psychothriller mi zde úplně nesedí. Spíše bych to viděla na nějaké sci-fi s prvky thrilleru. Kniha se čte dobře, má velmi zajímavou zápletku, ale mě prostě tohle prostředí nesedí. Nemám ráda, když nevím, kde je nahoře a kde dole. Místy jsem byla zmatená a po dočtení knihy jsem vůbec nevěděla, co si o tom myslet. Doufám, že se autor zase vrátí do stylu, na který jsme zvyklí, protože další podobné knihy bych už číst nechtěla :-) Celkově tedy takové to klišé neurazí, nenadchne.

14.07.2023 3 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Jak už všichni ví, pro Bryndzu mám slabost. Miluji všechny jeho knihy a tady tomu nebylo jinak. Kniha byla neskutečně čtivá, líbí se mi, že autor píše krátké kapitoly, které vám příjemně plynou pod rukama. Musím říci, že příběh mě hodně pohltil a místy mě opravdu dostal, protože jsou věci, které se mi jako mamince čtou velmi těžko. Takže práce s emocemi tady byly naprosto dokonalé. Je pravdou, že tentokrát tam byly trošku malé nejasnosti a klidně bych ocenila, kdyby na konci bylo ještě pár stran :-) Každopádně kniha se čte dobře a i když tentokrát asi většinu z nás napadne, odkud vítr vane, stejně to prostě nedokážete odložit, dokud to nedočtete :-)

05.07.2023 4 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M.W. Craven

Opět neskutečná jízda plná překvapení. Prvních cca padesát stran bylo dobrých, ale pak překvapivě přišla část knihy, která mě prostě nudila. Přišlo mi, že se tam toho příliš moc nedělo, pořád se přejíždělo z jedné části země do druhé a věci spolu zdánlivě nesouvisely. Ale naštěstí jsem knihu nevzdala, vydržela a díky za to! Pak přišla smršť a já hltala stránky jako divoká. Strašně moc oceňuji to, jaký má autor smysl pro detail. Vše bylo v závěru dokonale vysvětleno a objasněno a i když už víte, kdo je pachatel i tak vás čeká ještě několik desítek stran, díky kterým vše do sebe zapadne. Tilly a Poe jsou mojí oblíbenou dvojicí a já už se nemůžu dočkat, až se s nimi znovu setkám :-)

30.06.2023 4 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Za mě skvělá a odpočinková kniha, která mě moc bavila. Velmi mě zaujalo seznámení hlavních postav a po dlouhé době jsem měla možnost si přečíst zase něco trošku originálního, než jenom šéfa a jeho sekretářku :-) Oceňuji i to, že kniha byla napsaná z obou pohledů a situace, ve kterých se občas Stella s Hudsonem ocitli mi kolikrát vykouzlily úsměv na tváři. Závěr knihy byl sice takové to klišé, ale slza v oku se mi přeci jen objevila. I proto dávám plný počet hvězd a od autorky si určitě ještě něco ráda přečtu :-)

25.06.2023

Jenom ne Rich Jenom ne Rich Penelope Bloom

Tři kamarádky, které si daly slib, že rozhodně nikdy nebudou mít nic s bratry Kingovými. Tři bratři, kteří za sebou sice nechali minulost, ale přítomnost je vrátí zpátky na začátek. A jak už to bývá, tyhle dvě slavné trojice se opět setkají tváří v tvář a bude to opět jízda, na kterou se nezapomíná.

Musím říci, že po tom, jak jsem po sérii Komického románku byla na Riche natěšená, tak přišlo velmi rychlé vystřízlivění. Tentokrát bych řekla, že děj v knize prostě vázl. Přišlo mi, jak kdyby nás Penelope chtěla překvapit něčím novým, ale to něco se moc nepovedlo.

Zaprvé mě tedy překvapilo, kolik sprostých slov se v začátku objevilo. Docela mě to zarazilo, protože to není úplně autorčin styl a tady to působilo, jako pěst na oko. Celkově mi v knize chyběla chemie mezi hlavními postavami a zápletka, která by mě vtáhla do děje.

Na druhou stranu, abych zase nebyla jenom kritická, musím přiznat, že některé hlášky v knize byly naprosto dokonalé. A to je přesně to, co na Penelope miluji. Když chce, dokáže psát s lehkostí a vtipem. Knihu bych tedy spíše doporučila jako velmi jednoduchou oddechovku, kdy třeba chcete na chvíli jen změnit žánr a dokonale vypnout hlavu.

Pošťuchování chlapců i dívek bylo v příběhu úsměvné a kdo ví, třeba s dalším pokračováním se zase dočkáme trošku lepšího zpracování. Protože když si vzpomenu na zmiňovanou sérii Komického románku, tak ta byla naprosto dokonalá a tu s klidným svědomím mohu doporučit! :)

25.06.2023 3 z 5