denča1000 denča1000 komentáře u knih

Bez viny Bez viny Viveca Sten

Ze začátku mi vůbec napasovalo přeskakování pasáží z minulosti do přítomnosti a vyvádělo mě to z děje. Časem jsem se do knihy začetla a nejen, že se mi střídání pasáží zalíbilo, dokonce jsem nevěděla, po které z nich toužím víc. Příběh se odehrává na malém ostrově a tím, jak ho autorka popisuje a vkládá do děje život občanů, mi kniha byla velmi sympatická. Děj byl celkově zajímavý a napínavý a nedalo se očekávat, kdo je vrahem, protože nás autorka trošku navedla na jinou stopu. Jestli něco nesnáším, tak otevřené konce. Potřebuji, aby příběh každé postavy byl vysvětlen a uzavřen a to se tady nestalo, což mě na konec slušné knihy, naprosoto vytočilo.

28.08.2018 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Po celou dobu čtení jsem se cítila velmi tajúplně a dům ve kterém postavy bydlely, mě děsil i přes řádky psané v knize. Kniha je velmi dobře psaná, skvěle se mi četla a ze začátku se mi velice líbilo, jak autor přeskakuje v krátkých časových intervalech mezi dvě postavy, ovšem po čase, kdy se příběhy začaly jeden druhému velmi podobat, jsem se v knize začala ztrácet a chvíli jsme nevěděla, čí příběh čtu. Po čase čtení jsem se již neztrácela a už jsem jen dychtivě čekala, kdo bude tím vrahem. Závěr byl pro mě nečekaný, neboť za vraha jsem pokládala někoho jiného.

Celkově se mi kniha hodně líbila a doporučuji k přečtení.

06.01.2018 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Obsahuje spoilery.
Spisovatel dal najevo už od samého začátku, jak se asi děj knihy bude vyvíjet. Neboť od začátku příběhu bylo jasné, že Greace je manipulována a týrána. Postupem času jsme se v knize dozvídali, jak to celé vzniklo, o co Jackovi vlastně šlo, kdo a co byl jeho cílem. Celé to do sebe hezky zapadlo a kniha je dobře propracovaná. Stále jsem čekala, že se Jack dopustí většího násilí, ale nebylo tomu tak. Velice mě šokoval příběh Molly, tím se mi kniha docela zhnusila, protože mi to vehnalo slzy do očí, zvlášť, když se v knize neustále připomínala, bolelo mě to pomyšlení. Když nechal Jack na pospas osudu Molly, čekala jsem, že se tedy něčeho dopustí i na člověku, ale tomu tak nebylo. Takže kniha má vlastně kladný konec, na což jsem netrpělivě čekala. Greace to sice velmi dokonale naplánovala a ještě lépe zahrála, ovšem v jiné knize by taková vražda neprošla. Přece muselo být divné, že byl ve sklepě zamčený, kde byly stopy po prášcích a co ten děsivý sklep. To opravdu policie neviděla a nebylo to nikomu zvláštní?? Tohle Greace vyšlo až moc jednoduše. Každopádně asi jsem čekala, že se od Jacka dostane, ale nečekala jsem, že takhle. Myslela jsem, že ji zachrání právě neustále zmiňovaná a podezřívavá Ester.
Do knihy jsem se každopádně začetla velmi dobře a skvěle se četla a odrhnout se od ní bylo opravdu těžké.

14.12.2017 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Další mrazivý příběh, který nenechá jediný chlup na těle v klidu. Způsob a podrobný popis druhé a třetí vraždy je jen pro silné žaludky. Bylo zde i děsivým a triznivým způsobem zapleteno dítě, což jsem na konci vlastně nepochopila, zda ho zachránili, nebo ne. Líbí se mi autorův způsob psaní. Taky se mi libí, že vrah pokaždé vraždí jiným způsobem, ač tedy velmi drastickým. Co se mi ovšem nelíbí je to, že v každém díle detektiva unesou a na poslední chvíli je zachráněn a také, že téměř vždy je vrahem, někdo známý.

13.09.2017 5 z 5

Velký šéf Velký šéf Ed McBain

Mám velice ráda knihy tohoto spisovatele, jelikož jsou psány, aby je člověk co nejlépe prožíval a chvílemi jsem do děje byla natolik vtažená, jako bych tam doopravdy byla. Tahle kniha je oproti ostatním, které jsem doposud četla z opačného soudku, tedy z opačné strany zákona. Doposud jsem četla pouze knihy z pohledu kriminalistů a jejich vyšetřování, ale tato kniha je o kriminálníkovi a jeho stoupající kariéře, dá-li se to tak nazvat. Taktéž mě ovšem příběh velmi zaujal a velice jsem se těšila na konec, který mě ovšem zklamal a to tím, že Frankie zůstal na svobodě, což neměl. Kniha mohla skončit jeho chycením. Dokonce si nejsem jista, jestli kniha náhodou nemá pokračování, nebo tím ukončením chtěl autor pouze naznačit, že život kriminálníka už nebude poklidný, ale musí se již stále ohlížet přes rameno a strachovat se o svůj život.

14.06.2017 4 z 5

Vysněný valčík Vysněný valčík Catherine Anderson

Neobyčejný poměrně hezký román. Dobře čtivý a napínavý příběh. Ovšem místy byl hodně nadsazený a až trapný. Naopak jisté pasáže mě hodně pobavily, ale byly i smutné.

03.01.2017 3 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Ze začátku poněkud nudná kniha. Nakonec se z toho vyvinul celkem hezký román. Je to taková oddechová kniha, ale pro mě ne moc poutavá. Často byla i smutná a co se týče rodiny Avery, to mi i slza ukápla. Jen jsem chtěla vědět Averyn příběh hned a ne až téměř nakonec.Knihu bych doporučila spíše mladší generaci. Určitě si přečtu knihu Důvěřuj mi - z pohledu Cama.

08.11.2016 3 z 5

Udělal jsem to já! Udělal jsem to já! Ed McBain

Skvělá detektivka z policejního prostředí, do které jsem se velmi začetla a zamilovala. Přesně takové knihy se mi líbí. Četla jsem spoustu detektivek, ale často tam řeší vraždy všichni, jen ne detektivové, ale v téhle knize, tomu tak nebylo. Jako ve správné detektivce, řešili vraždy detektivové. Líbilo se mi, jak bylo v knize vše krásné ukázáno, rozepsáno - tabulky, popisy osob, způsob vyšetřování. Kniha je velmi dobře napsaná a je velice čtivá a chytlavá. Prostě takové příběhy já zbožňuji a nemohu vytknout jedinou věc. Konec byl také zajímavý, neboť všechny vedla stopa jinam, než byla skutečnost.

30.10.2016 5 z 5

Zkouška neviny Zkouška neviny Agatha Christie

Ačkoli moc nemusím knihy staršího století a právě naopak mám ráda knihy novější- modernější, byl to přesto zajímavý a napínavý detektivní příběh. Když jsem se do knihy řádně začetla, pořád jsem tam cítila takové tajemno, což vlastně bylo, protože až do konce nebylo nic jasné a stále jsem v hlavě přemítala, kdo může být vrah, neboť se tak jevili všichni a vlastně byli naprosto všichni podezřelí. Přidalo na tom také to, že nikdo nechtěl znát pravdu a všichni chtěli žít v domnění, že vrah je Jack a nikdo to nechtěl znovu otevírat. Také bylo zajímavé, jak každý podezříval každého a na to, že byli rodina si nevěřili . Líbilo se mi rozepsání každé postavy. Celkově to byla hezká a napínavá detektivka. Ovšem chyběla mi více zapojená práce policie.

29.10.2016 4 z 5

Krevní test Krevní test Jonathan Kellerman

Občas byla kniha až nudná. Určité postavy, nebo věci, jsou v knize popisovány až příliš detailně a místy mě spíše nudily. Například popis domu Swopeových byl příliš dlouhý a zbytečný.Nějaká slova by se ovšem dala napsat lépe, mě osobně jisté výrazy trošku vadily. Celkově to byla ovšem hezká a napínavá detektivka. S napětí jsem čekala co se z toho vyklube a závěr byl opravdu nečekaný, a až trošku zamotaný. Tohle opravdu nemohl předvídat nikdo.

21.10.2016 3 z 5

Zlatý retrívr Zlatý retrívr Esther Verhoef Verhallen

Hezká naučná kniha, stejně jako ostatní od autorky. Krásné fotky, důležité informace a užitečné rady, kterých není nikdy dost. Líbí se mi tyhle knihy, jsou velmi pěkně psány a vysvětleny. Doporučuji mít doma tuhle knihu, dle příslušného plemene psa. :-)

27.09.2016 5 z 5

Po bouři Po bouři Lauren Brooke (p)

Kniha je hezká, ale smutná. Tahle kniha už je přece jen více podobná realitě a není to pořád ta samá pohádka dokola, jak se kůň vrátil a jak koně dostala...

25.09.2016 3 z 5

Labradorský retrívr Labradorský retrívr Diana Van Houten

V dnešní době se dají veškeré informace najít na internetu, přesto jsem zastánce knih a proto miluji jakékoli příručky o zvířatech, kde se dozvím jak o ně správně pečovat, co potřebují a i přesto, že to je třeba samozřejmé, nikdy neuškodí si o tom něco přečíst. Proto dávám téhle knížce vysoké hodnocení, neboť užitečných rad není nikdy dost.

22.06.2016 5 z 5

Jezdecký tábor Yonahlossee Jezdecký tábor Yonahlossee Anton DiSclafani

Zajímavý místy až smutný příběh. Lehce se každý čtenář vžije do hlavní hrdinky Thei a prožívá rok strávený daleko od domova a rodiny s ní. Smutné a pro mě nepochopitelné je, jak se k ní její rodiče zachovali, neboť pokud měli trestat za to co se stalo tak všechny, ne jen Theu. Opravdu jsem příběh prožívala s ní a s napětím čekala, jestli se vrátí domů či ne. Tehdy byla ovšem jiná doba a věci se braly jinak, stejně tak jako lidé se chovali jinak. Doporučila bych knihu dospívajícím dívkám.

22.06.2016 4 z 5

Prázdniny u moře Prázdniny u moře Bonnie Bryant

Všechny díly Dívky v sedlech jsou nádherné a popisují zážitky od koní. Když jsem před 10 lety,jako 12 letá začínala jezdit na koních, zamilovala jsem si tyhle knihy. Nyní už jsem dost velká na to, abych si je četla znova, ale vím, že jsou to moc krásné příběhy a doporučuji si každé mladé jezdkyni celou sérii knih přečíst. Často jsou situace v knize dost nadsazené, ale naopak se z knih dá i spousty věcí přiučit. Kdo se rozhodne knihy přečíst není třeba číst od prvního dílu, neboť v každé knize jsou postavy a jejich charakteristika dobře popsána,takže každý pochopí o co jde a kdo je kdo. Přesto doporučuji začít číst od prvního dílu a nepřeskakovat, protože tak budete vědět, jak jde čas s dívkami v sedlech, jak stárnout, učí se novým věcem, zdokonalují se a zažívají stále nové zážitky. Věřím, že tyhle knihy chytnou každého, kdo si je přečte.

22.06.2016 5 z 5

Zločinecký podnik Zločinecký podnik Owen Laukkanen

Kniha, do které jsem se doslova zamilovala. Naprosto jsem hltala každé slovo. Kniha je velmi hezky napsaná a hodně se přibližuje realitě. Více takových knih.

21.06.2016 5 z 5

Olivie se snaží Olivie se snaží Emily Phillips

Kniha se mi líbila. Bylo to poklidné, místy vtipné čtení, vůbec tam nebyly nudné pasáže. Konec jsem čekala tedy rozhodně jiný. Líbil se mi styl psaní.

01.06.2024 4 z 5

Večeře v ráji Večeře v ráji Ben Bennett

Na knihu jsem se velmi těšila. Zaujalo mě téma vaření a prostředí u moře, nemůžu říct, že by se mi nelíbila, ale pravda je, že to nebyli úplně to, co jsem od knihy očekávala.

07.05.2024 3 z 5

Dědičky Dědičky Lulu Taylor

Poměrně dlouhý román, do kterého je třeba se řádně začíst, aby Vás vtáhl do děje a začal bavit. Na začátku mě moc nebavil, ale nakonec jsem nemohla odložit a byl to fajn příběh.

02.03.2024 4 z 5

Sestry hurikánu Sestry hurikánu Dorothea Benton Frank

Moc příjemná, poklidná kniha. Pořád jsem ji potřebovala číst, líbilo se mi rozdělení kapitol dle vyprávění dané postavy. Příjemné prostředí, děj i styl psaní.

25.01.2024 5 z 5