Olivie se snaží

Olivie s Felixem se snaží o dítě. Dokonce se kvůli tomu, že chtějí založit rodinu, přestěhovali na předměstí. Přestože však ke svému sexuálnímu životu přistupují s vojenskou precizností, po prckovi není stále ani stopy, a přitom potomci nejbližších přátel jako by přicházeli na svět každý týden. Olivie se ale nesnaží jen o dítě, snaží se i o povýšení v zaměstnání, a když do firmy nastoupí nový (a také velice pohledný) šéf, vydá se po nebezpečné cestě, na které může ztratit všechno, na čem jí v životě záleží. Nesmírně vtipný a upřímný román o tom, co čekat, když nejste v očekávání. Je vůbec nutné mít dítě, aby se člověk cítil šťastný a spokojený?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/399226/olivie-se-snazi-3t3-399226.jpg 35

Trying (2018)

Vydáno:, Jota

Kniha Olivie se snaží

knih.sasa

Naprostá nuda, která mě nezaujala. Téma je zajímavé, ale nedokázala jsem se ztotožnit s žádným s hrdinů. Navíc obálka mi s volským okem evokuje neustále spíš název "Olivie se smaží", což by docela i sedělo významově. Touha po dítěti a plánovaný sex na správnou dobu je takové smažení sama sebe. Kniha je psána dnešním stylem mluvy "mladých" s ohledem na všechny komunikátory, které používají nebo na kterých postují své životy.

vera5841

Kniha otevírá mnoho témat okolo početí a rodičovství, která jsou i v dnešní době spíše tabu. Avšak spousta z nás ví, že přesto má společnost tendenci pokládat otázky, které mohou být nepříjemné až bolestivé ( Kdy už budete mít dítě? Vy nechcete dítě? Snažíte se? Chcete druhé?)
Tam to ale i končí. Olivie je příšerná a často jsem ji nemohla vystát ani já, natož chudák Felix. Celá její ,,snaha" spočívá v neustálém naříkání a prkenné souloži jednou za měsíc...

MartinaF

Jsem šťastná, že patřím k těm ženám, které neměly problém otěhotnět. Proto si ani neumím představit trápení a veškerý koloběh kolem neplodnosti. Po přečtení knihy mají tyto ženy můj obdiv a držím jim pěsti. Hořkosladké čtení, které chytí za srdce a přiměje k zamyšlení nad životem, vztahy a přehodnocením priorit.

veronika0382

Olivie se snaží je dojemný, hořkosladký, místy vtipný román. Je skutečný, protože tyhle pocity se dějí každé druhé ženě. Je laskavý, syrový a má hloubku. Rozhodně stojí za to, protože je to taková sonda do vztahů, partnerství, každodenních problémů a do hlavy skoro každé ženy. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Autor knihy

Emily Phillips