Dejnau Dejnau komentáře u knih

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Díky mé fantazii jsem se chvílemi cítila být na místě obětí sériového vraha.. Perfektně napsaná kniha, kterou si určitě ještě jednou ráda přečtu.

26.04.2023 5 z 5

Zločin v přímém přenosu Zločin v přímém přenosu Jan Vašek

České detektivní povídky, které jsou založeny na skutečných událostech mě moc nezaujaly.

25.04.2023 3 z 5

Zatraceně slavná Zatraceně slavná Joan Collins

Další má kniha z knihobudky co nezklamala. Kitty je naivní, úspěšná žena, která potkala krásného muže.. Ale i zde platí, že krása je pomíjivá..

04.04.2023 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Vtipný příběh čtyř kamarádů od úžasného Patrika Hartla, kteří se chtějí ujistit zda žijí tak, jak chtěli, když byli plnoletí.

23.02.2023 5 z 5

Zítra bude po všem / Shodou okolností / Vražda krále Tuta / Flétny a spitfiry Zítra bude po všem / Shodou okolností / Vražda krále Tuta / Flétny a spitfiry Alexander McCall Smith

1# Samotář, voják a tulák. To je Jack Reacher, který píše o rozdílných místech a lidech. Do poslední chvíle jsem netušila jak vše dopadne. Nezbývá než prohlásit..
,,Panečku, to byla parádní jízda.”

2# Carrie si svou matkou moc nerozuměla a postupně zjišťuje, že ji nejspíš možná vůbec neznala. Příběh, který vymyslel sám život.

3# Chlapecký král Tut a jeho záhadný život. Starověký Egypt mě okamžitě pohltil vším co jsem doposud nevěděla.

4# Suffolk je místo kam se Leva odstěhuje z Londýna. Seznámí se s místními lidmi a chlapci z letecké základny. I zde platí pravidlo, že hudba je lék na vše.

05.02.2023 4 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Tenhle dlouhý pochod mi dal zabrat..
Všechny emoce (kromě vykonání potřeby:)), myšlenky i bolestivé kroky k cíly jsem prožívala s nimi jako kdybych běžela vedle nich. Jsem na konci a živá.

03.01.2023 5 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Ze začátku jsem byla zmatená z jmen, postav a prostředí. Moc jsem tomuhle čtení nedávala šanci než jsem se rozečetla. Příběh, který pohltí a nepustí. Jen mě mrzí, že J…… vše procházelo a někteří umřeli zbytečně.

27.10.2022 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Zde platí, že méně (stránek) je někdy více..
Knihu bych si sama nejspíš nevybrala. Zapůjčila mi ji slečna v letadle a rozhodně nelituji. Skvěle napsána.

27.09.2022 4 z 5

V osm ne, miláčku V osm ne, miláčku Sherryl Woods

Příběh dvou lidí ze stejné branže, který se příjemně četl.

27.09.2022 3 z 5

Opravdový muž Opravdový muž Sharon Kendrick

Příjemný příběh od začátku do konce. Nick je poblázněný gentleman a Abby hledá sebe samotnou.. Závěr byl jedno velké gesto.

25.09.2022 3 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Knihu jsem měla vypůjčenou, ale jelikož jsem také ,,sběratel”, tak určitě zakoupím a přečtu někdy zase znovu. Nemyslím si, že je to nereálné. Dnešní doba je jiná, zvláštní a někdy zvrácená. Za mě od začátku do konce super:)

10.08.2022 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Billy.. To je srdcař, milý soused, kolega z kanclu, zachránce spravedlnosti, atd. Zuřivě jsem četla jednu stránku za druhou. Bohužel pak přišlo válečné povídání, které mě nutilo jej prostě nečíst a přeskakovat. U konce knihy jsem stále doufala, že se Billy ukáže s vysvětlením u sousedů v Midwoodu nebo jak si kvete Dafne s Walterem:) Za mě by klidně stačilo 300 stran, a proto hvězda dolů.. Velmi chválím zmínku na hotel O. v Coloradu.

10.08.2022 4 z 5

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Na klíně mi leží můj Ragdollák a já stará cíťa brečím jak želva..
Nádherná kniha!

11.06.2022 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Cujo.. milý a hodný pejsek, který byl ve špatnou chvíli na špatném místě.
Čtení mi rušila nudná práce Vika a Rogera. Každopádně jsem nečekala až tak smutný konec.

07.06.2022 4 z 5

Májové lásky: Grace a zákon / Lightfoot a Lovingová / Přízrak ze tmy Májové lásky: Grace a zákon / Lightfoot a Lovingová / Přízrak ze tmy Cait London

První příběh o osiřelém synovci, Grace a právníkovi byl celkem utahaný. Druhý příběh byl pro mě nezajímavý, i když šlo o panenky a starou milou dámu. Třetí příběh mě zaujal nejvíce. Byl moc hezky napsán a do poslední chvíle jsem netušila jak dopadne.

26.05.2022 3 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Jojo Moyesová je pro mě spisovatelka, kterou jsem znala pouze z regálu. Knihu jsem dostala pro radost a přečetla ji za pár hodin. Splnila účel na 100%! Jak dějem, přístupem přátel v těžkých chvílích, tak dobrosrdečností všech (kromě tchána..)!!

19.03.2022 5 z 5

Gilmorky prostě můžu.. O to víc mě mrzí, že kniha je slátanina myšlenek za pochodu.. Nemám ráda tenhle výraz co se týče knih, ale nemůžu jinak..

16.03.2022 1 z 5

Panenka Panenka Ed McBain

Švitorka mě velmi překvapila, jelikož autora jsem znala pouze z doslechu. Detektivka jak má být.

08.03.2022 5 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Tahle kniha mě nadchla o něco méně než Není úniku. Konec knihy mi přišel celkem sci-fi.. Nesmrtelný Hello Kitty co vzplane byl na mě už trochu moc v kombinaci s ohnivou show co vytvořil James..

16.02.2022 4 z 5

Na stopě je vrah Na stopě je vrah Miroslav Postler

Dětská detektivka, která vás vtáhne do děje.

09.02.2022 3 z 5