DejnaDee DejnaDee komentáře u knih

Zloději lidí Zloději lidí Robert Crais

Kniha byla po slohové stránce příjemně napsaná, skladba vět, volba slov, větná spojení se dobře četla a obsah byl srozumitelný - styl psaní byl jednoduše řečeno brilantní, téma vskutku zajímavé a na dnešní dobu skutečně velice aktuální. Ale i přes všechna tato pozitiva, mě kniha neoslovila, nedokázala jsem se ztotožnit s hlavními postavami a skutečnost byla taková, že mě příběh nebavil. Dočetla jsem jen proto, že nerada odkládám nedočtenou knihu.

06.01.2016 2 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

A mě se to líbilo, vůbec mi nevadilo prolínaní časových linii jako u jiných knížek, vůbec mi nevadili abstarktní postavy a už vůbec mě nevadilo rozebírání rodinných problémů hlavních představitelů. Děj mě bavil, byl zajímavý i napínavý, psychologické profily postav byly vykresleny s bravůrností . Mediální smršť jsem nezažila a tak mě to nestrhlo do nějakých velkých očekávání. Prostě a jednoduše řečeno, téma i styl psaní mě zaujal.

16.08.2015 4 z 5

Porodní bába na Syltu Porodní bába na Syltu Gisa Pauly

Celý příběh je značně rozvláčný, zbytečně natahovaný, místy až nudný. Od samého začátku je jasné o jaké nebezpečné tajemství se jedná. Rozuzlení vcelku nezajímavé. Tato kniha mě neuchvátila.

23.06.2015 2 z 5

Oživovatel Oživovatel Seth Patrick

Po přečtení zdejších velice kladných ohlasů snad nikoho neurazím když napíšu, že se mi kniha nelíbila.Téma bylo vskutku velice atraktivní a zajímavé, ale děj mě přišel rozvláčný a místy až nudný a tak nějak jsem se v knize místy ztrácela a určité souvislosti nechápala. Je to asi i tím, že sci-fi není zrovna žánrem, který bych milovala a tak musím přiznat, že mne kniha nenadchla.

08.04.2015 2 z 5

Komplikace Komplikace Isaac Adamson

Na knihu jse se moc těšila, už proto, že jsem na ni četla celkem pozitivní recenze a hlavně proto, že děj se odehrává v Čechách v Praze. Zajímalo mě jak bude vykreslena Praha a s ní i tajemné legendy a pověsti. Musím se přiznat, že jsem ale zklamaná. Dějové linky byly komplikované mnohdy zbytečné a já se přiznám, že jsem se v nich dost často ztrácela a nějak postrádala jejich smysl. Většina záhad v nich nastíněných zůstane čtenářovi nevysvětlena. Celkový dojem z této knihy je zmatečný, překombinovaný a tak nějak nedodělaný.

26.02.2015 1 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Uf, tak to zase bylo něco! Mě to neskutečně bavilo, bylo to čtivé jako všechny jeho knihy, bylo to napínavé, bylo to místy až mrazivé, no prostě a jednoduše řečeno bylo to dokonalé. Tahle trojice mě fakt neskutečně baví.

11.02.2015 5 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Irvingovu knihu Svět podle Garpa jsem se rozhodla si přečíst potom, co jsem na ni slyšela slova chvály od kamarádek. Mé počáteční pocity a nejen ty počáteční, vlastně i ty konečné, byly podivné, rozporuplné až děsivé. Několikrát jsem si zahrávala s myšlenkou, že knihu odložím a nedočtu. Je to drsná realita života? - je to drsná syrová strava, která je chvílemi nechutná až úchylná. Pro mne tato kniha nebyla nijak oslnivá, Irvingův styl mi prostě nesedl a nezaujal. Celkový dojem je tedy spíše negativní.

22.10.2014 1 z 5

Dívka, která kopla do vosího hnízda: je to obrovsky napínavé, poutavé, čtivé a nádherně mrazící zároveň. Někde jsem tu četla, že to bylo do 500 stran nudné, pak nevím zdali jsem četla stejnou knihu, protože pro mne to bylo zajímavé už od začátku, četla jsem jedním dechem, chodila pozdě spát, protože jsem se od toho nemohla odtrhnout. Poslední díl byl jednoznačně nejlepší z celé trilogie, a to jsem si myslela, že ten první bude nepřekonatelný.

13.10.2014 5 z 5

Prima sezóna Prima sezóna Josef Škvorecký

Má první knížka od Škvoreckého, kterou jsem četla se zaujetím a moc mě bavila. Bylo to nenáročné a oddechové čtení, které jsem si skutečně užívala. Seriál mě však tolik nenadchl.

21.09.2014 4 z 5

Bronzový poklad Bronzový poklad Eduard Štorch

Knížka mého mládí, jako všechny štorchovky,které jsem četla, co dodat, bylo to strašně moc fajn, fantazie pracovala naplno, napětí lezlo z každé stránky, byla jsem tehdy naprosto uchvácená skvělým dějem, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.

15.09.2014

Svatyně Svatyně Raymond Khoury

Moje druhá kniha od Raymonda Khouryho, kterou jsem četla a musím řici, že mě se líbila. Byla napínavá, tajemná a svým způsobem i poučná. Četla jsem ji jedním dechem a v očekávání jak to vše dopadne. Určitě je zajímavější než Znamení, alespoň pro mne. Těším se na další knihy od Raymonda Khouryho.

13.09.2014 3 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Opět to nemělo chybu, naprosto skvěle napsané, napínavé a dechberoucí čtení. Myslím si, že každý další díl má stoupající úroveň a je lepší a lepší. Už se nemohu dočkat dalších knížek.

19.06.2014 5 z 5

Svědek Svědek Liza Marklund

Hm. Musím přiznat, že je zde opět jedna zajímavá autorka ze Švédska a tak si severská detektivka opět připíše kladné body. Kniha je čtivá, napínavá a zajímavá. Odehrává se převážně v novinářském prostředí a díky tomu získala na atraktivnosti.

18.04.2014 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Kniha je vcelku čtivá. Jsem však mírně zklamaná asi jsem po všem co jsem o této knize četla a slyšela očekávala více. Co mě nejvíce rozčarovalo byl místy chaotický a zbytečně překombinovaný děj.

05.03.2014 2 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Tak tentokrát to bylo i dost kruté, ale nechybí tomu napětí a jakési tajemno. Předčilo to i Pentagram, který byl do této doby pro mne nejlepší z celé serie. Akorát mi už trochu začíná vadit taková ta zbytečná překombinovanost závěrů, a to nejen tady ale téměř ve všech jeho knihách.

03.03.2014 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

První díl serie, krerý jsem četla až po Nemesis, Spasiteli, Pentagramu. Je to škoda, protože až nyní jsem se dozvěděla proč má vlastně problémy s alkoholem. Četlo se to opět velice lehce, je to poutavé, napínavé i mrazivé zároveň.

03.03.2014 3 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Autor mi skutečně sedí, kniha je opět velice čtivá.

03.03.2014 4 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Diana Norman

Četla jsem to jedním dechem, pro mne první knížka tohoto žánru - historická detektivka. Myslela jsem si, že to nebude tolik zajímavé jako detektivky z dnešní doby, ale opak byl pravdou. Poutavě napsané, zajímavé a velice čtivé.

07.02.2014 5 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Neurazila, ale nenadchla...

18.05.2020 3 z 5

Něžný barbar Něžný barbar Bohumil Hrabal

Ne ne ne a ne! Vůbec, ale vůbec se mi to nelíbilo, vyprávění mi nesedělo. Dočetla jsem to pouze silou vůle a to jen díky čtenářské výzvě. Nechápu jak to může mít tak vysoké hodnocení. Přijde mi to jak dílo nějakého maniakálního umělce anebo zpověď alkoholika a ne jako dílo tolik opěvovaného a uznávaného B. Hrabala. Autor nebude mým oblíbeným spisovatelem, to už vím s jistotou. A to i přesto, že jeho zfilmované Postřižiny, Ostře sledované vlaky nebo Slavnosti sněženek miluji.

04.03.2019 1 z 5