Dejf_ano Dejf_ano komentáře u knih

Jan Kaplický výkresy Jan Kaplický výkresy Ivan Margolius

S odstupem času se ukazuje, že Jan Kaplický byl opravdu neskutečně nadčasový architekt a pomalými kroky se jeho návrhy a skicy stávají normou. Zajímavé je to, že on své návrhy trořil už v 70 letech.
Cením i netradiční formát knihy, kde jsou veškeré výkresy velmi dobře čitelné.

22.04.2021 5 z 5

Jan Kraus: Můj soukromý buzynes Jan Kraus: Můj soukromý buzynes Jan Kraus

Knížka je velmi dobře napsaná a čtení je vtipné a poučné. Po náročném pracovním dni ideální odpočinkové čtení.

18.02.2021 5 z 5

Helix - I ty budeš nahrazen Helix - I ty budeš nahrazen Marc Elsberg (p)

Opět je kniha od Marca Elsberga výborně napsaná a čtivá, jednoduše jí "zhltnete" téměř na posezení.
Téma je zajímavé a aktuální, ale morální problém celého příběhu, je otázka do jaké míry je skutečně problém. V případě dobrovolnosti a toho, že si s plným vědomím pořídíte "vysněného" potomka vlastně nic špatného. V případě potravin naprostá paráda. Určitě knížka stojí za přečtení, ale za thriller bych považoval spíš její předchůdce a hlavně Blackout.

01.02.2021 4 z 5

Fenomén Ještěd Fenomén Ještěd Jiří Jiroutek

Vysílač ješťěd je geniální nadčasová stavba, kde se unikátní technické řešení promítlo do vizuálu. Publikace pěkně zachycuje tento architektonycký skvost.

18.11.2020 5 z 5

Ekonomické bubliny Ekonomické bubliny Dominik Stroukal

Velmi poucna kniha. Uz vidim ty nenavistne komentare a odsouzeni z rad ekonomu ????

27.03.2020 5 z 5

Co je vidět a co není vidět (a jiné záhady ekonomie) Co je vidět a co není vidět (a jiné záhady ekonomie) Frédéric Bastiat

Perla ekonomie, kterou by meli znat vsichni takzvani ekonomove.

20.02.2020 5 z 5

Mýty ve vzdělávání (o škodlivosti některých zaběhaných představ o učení, škole a výchově a cestách, jak je překonat) Mýty ve vzdělávání (o škodlivosti některých zaběhaných představ o učení, škole a výchově a cestách, jak je překonat) Jana Nováčková

Dalsi z knizek o vzdelani, ktera by nemela zapadnout. Pani Novackova nastinuje moznosti jak svobodu uceni aplikovat v ceskem skolstvi. Pokud se myslenka bude sirit, muzeme se urcite dockat zmeny.

02.02.2020 5 z 5

Jack Rozparovač: Rozluštěné tajemství Jack Rozparovač: Rozluštěné tajemství Paul H. Feldman

Autor v knize přináší fakta a z mého pohledu i řadu vlastních dojmů a identitě Jacka Rozparovače. Vzhledem k tomu, že jsem pracující člověk nemám dostatek času abych si ověřil pravost jmenovaných zdrojů a proto pro mě bude totožnost Jacka Rozparovače nadále pouze jedna z možností. Ti z Vás, kteří autorovi uvěří celou knihu naleznou kýžené rozluštění této staré záhady vraha z whitechapelu. Pěkné čtení.

10.11.2019 3 z 5

Corleone Corleone Mario Puzo

Kmotr je naprostá klasika a tento prequel pro něho konkurence skutečně není. Rozhodně, ale setkání s postavami, které člověk považuje spíš za staré známé je příjemné. Rozhodně nepovažuji za problém, že knížka se čte jako film, naopak jí to dává zvláštní kouzlo.

20.05.2019 4 z 5

Kmotr Mrázek Kmotr Mrázek Jaroslav Kmenta

Styl psaní pana Kmenty jsem už komentoval, jeho styl je velmi poutavý a čtivý. Jednoduše se mě dobře čte.
Opravdu z této knihy mrazí a to neodhaluje zdaleka všechno a v takových detailech jaká nejspíš bude skutečnost. Knihy pana Kmenty bych doporučil každému, kdo se chce seznámit nejen s politickou situací v naší republice po revoluci, ale i v současné době. Rozhodně každý, kdo chodí k volbám by měl mít alespoň představu o lidech, kteří nám slibují hory doly.

04.05.2019 5 z 5

Tvůrčí psaní pro každého Tvůrčí psaní pro každého Markéta Dočekalová

Možná jsem čekal, trochu propracovanější systém cvičení, ale jinak good :)

02.05.2019 3 z 5

Další případy Sherlocka Holmese Další případy Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Postava Sherlocka Holmese je sama o sobě legendární, když připočítáme atmosféru Anglie a například fakt, že Holmes a Dr. Watson si jako dlouholetí přátelé vykají nemůžeme jinak než chválit a knihu doporučit dál.

16.03.2019 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Romány o zaklínačovi jsou díl od dílu lepší. Všechny známé postavy až už Geralt, Marigold a další ustoupili na dráhu řekněme vedlejších postav a udělali prostor hlavní dějové linii, ale rozhodně jim to neubralo vůbec nic. Naopak charaktery jsou stále propracovanější a člověk je vnímá jako staré známe :)

02.02.2019 5 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Knihu jsem prokrastinoval skutečně dlouho, ale přednáška Petra Ludwiga mě donutila knihu otevřít a její první přečtení zabralo zhruba víkend. Je neděle večer a mám nachystaný ToDo Today na pondělí.
Doufám, že budu úspěšně pokračovat :)

09.12.2018 5 z 5

Cesta vlka: Přímka úspěchu Cesta vlka: Přímka úspěchu Jordan Belfort

VYUŽIJTE KNIHU JAKO SVÉHO PRŮVODCE.

Tuto větu slyšíte v samém závěru knihy. A vlastně je to celé shrnutí, Jordan Belfort předkládá nástroj pro dosažení svých cílů, ale co víc kniha slouží jako průvodce i jako kuchařka v jednom. S její pomocí jste schopni vylešit nejednu prodejní prezentaci a strategii.

Když nic za přečtení určitě stojí :)

29.05.2018 5 z 5

Inteligentní investor Inteligentní investor Benjamin Graham

Velice obsáhlá kniha, která Vás provede světem investic. Rozhodně doporučuji za přečtení, nicméně je skutečně plná informací a vyhraďte si na její zpracování HODNĚ ČASU a některé pasáže se nečtou zrovna lehce.

16.05.2018 4 z 5

Teď možná přijde kritika na mojí osobu, ale kniha mě po cca 200 stránkách příliš nezaujala. Z mého pohledu je děj příliš rozvleklý a obsahuje možná až přespříliš událostí, což v kombinaci z nepříliš čtivým jazykem není můj šálek čaje :) Možná ke knize teprve dospěji :)

11.05.2018

Strach, tréma, obavy a návody jak na ně Strach, tréma, obavy a návody jak na ně Ivo Toman

Praktické tipy jak se vypořádat s běžnými problémy, které každého v životě potkají. Pokud budete pár postupů, které Ivo Toman doporučuje dělat, posunete se o stupínek víš než jste teď :)

10.04.2018 5 z 5

O úspěchu O úspěchu Ivo Toman

PECKA PLNÝ POČET

Ivo Toman opět v sedle. Tento titul je skutečně povedený. Hlavně několik posledních kapitol bylo nesmírně obohacujících a našel jsem v nich řadu zajímavých podmětů. Rozhodně doporučuji vzít k této publikaci do ruky tužku a blok na poznámky, kterých troufnu si říct bude hodně.

Knížka je plná netradičních a protiproudých názorů, což je její největší přednost.

21.03.2018 5 z 5

Zabijáci a gentlemani v ringu Zabijáci a gentlemani v ringu Pavel Loněk

Zajímavá knížka, kde dostanete možnost poznat několik zajímavých rohovníků. Pro fanoušky tohoto krásného a mnohdy nedoceněného sportu zajímavé čtení. Pokud knihu budete číst dnes zápasová bilance některých borců nebude úplně aktuální.

11.12.2017 4 z 5