DDanča DDanča komentáře u knih

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Četlo se to jedním dechem. Napínavé, plné zvratů, prostě skvělé. V popředí stojí notář Barbarič, který na sobě zapracoval a není takový zbabělec . Červenák příběh okořenil tradovanými pověstmi o hradě na hoře Sitno. Už se těším na další díl.

31.12.2018 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Úžasná kniha. Začátek je takový, no kdyby člověk autora neznal, tak by řekla nijaký. Stará paní, co umí urazit jednou větou. Ale poučena z jeho ostatních knih, četla jsem dál. A vyplatilo se to! Backman prostě umí zaujmout a ještě tomu donutí člověka se zamyslet. Nad vším.... I nad jedlou sodou. Která je mimochodem vážně skvělá :)

15.05.2019 5 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Byl to dárek, mám tohoto autora ráda a ještě čekáme syna, takže jsem byla nadšená. Místy to bylo slabší, ale jinak jsem se dost pobavila. A i tam autor dokázal dostat i hlubší myšlenku. Takže pro budoucí rodiče to je dobrá kniha :)

01.01.2020 4 z 5

Hradba západu Hradba západu Juraj Červenák

Skvěle napsané! Nemohla jsem se dočkat, až vyjde Hradba západu. Dokonce jsem si teď přečetla znovu celou sérii (přeci jen, čekání bylo dlouhé a není na škodu si obnovit všechny důležité momenty). Příběh začíná přesně tam, kde skončil Železný půlměsíc. Napínavé od začátku do konce a závěr byl dost nečekaný. Jako vždy, super kniha.

26.04.2019 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Skvěle napsaná kniha o cestování, doplněná zajímavými postřehy s krásnými obrázky. Kniha o ničem nepoučuje a zároveň člověka obohatí.

17.02.2019 5 z 5

Vládce vlků Vládce vlků Juraj Červenák

Skvělá kniha. Od začátku mě to chytlo, je to skvěle napsané. Postupné odhalování minulosti, historie a magie. A Goryvlad, vůdce Černobohovy záhrobní vlčí smečky, je prostě nejlepší.

27.11.2018 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Nejlepší díl! Četla jsem jedním dechem a už netrpělivě vyhlížím další, protože jsem děsně zvědavá :)

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Na začátku jsem si říkala, že to nebude tak skvělé, jak všichni píšou. Že to teda dočtu no a pak už to jelo. Příběh mě pohltil, i na styl vyprávění jsem si zvykla. Určitě stojí za to si Zlodějku knih přečíst.

28.02.2019 5 z 5

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

První knížka od Cobena a už vím, že nebude poslední. Naprosto skvěle napsané, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

17.12.2018 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kniha byla napínavá, docela dobře se mi četla.

27.11.2018 3 z 5

Poprvé tátou - Průvodce pro novopečené tatínky Poprvé tátou - Průvodce pro novopečené tatínky Benoit Le Goëdec

Protože čekáme první dítě, říkala jsem si, že to bude chtít nějakou knihu. Pro sebe jsem koupila Poprvé mámou. A abych v tom nebyla sama, tak jsem vzala tuto pro muže. Jelikož čtu rychle, stihla jsem si přečíst i tu jeho :) Shodli jsme se, že je plná rad ale v podání, které vydrží i on. Žádné zdlouhavé texty, plné toho, co musíte/nesmíte dělat. Pouze otázky a rady, doplněné zkušenosti.

24.04.2020 5 z 5

Kobercové Kobercové Terry Pratchett

Knížka mě doopravdy bavila. Jak příběhem, tak názvy postav a zvířat. Na autorovu prvotinu ( i když pak upravenou) je to dost dobrý.

30.05.2019 5 z 5

Poustevník Poustevník Thomas Rydahl

Myslela jsem si, že ji ani nedočtu. Konec to trochu zachránil ale jinak to tedy byla bída..

05.12.2018 2 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Kniha mě bavila o dost více než první díl, už se těším na další!