daza.dt daza.dt komentáře u knih

Hořící kříž 2 Hořící kříž 2 Diana Gabaldon

přesně - série je úžasně čtivá, už se těším na další díly

04.03.2018 5 z 5

Nevěstince a nevěstky Nevěstince a nevěstky Radim Kopáč

nečekala jsem, že jich bylo tolik :). Opravdu bohatá obrazová dokumentace. Čte se rychle.

01.02.2018 5 z 5

Sedmý hřích se trestá smrtí Sedmý hřích se trestá smrtí Hana Parkánová-Whitton

Jak již psali jiní, taková pohodová oddychovka, žádné světoborné dílo. Ale čte se rychle, děj je napsaný poutavě.

31.01.2018 4 z 5

Povídky ke kávě II. Povídky ke kávě II. Hana Hrabáková

Kraťoučké milé povídky, čtou se velmi rychle. Než se nadějete, je konec knihy.

31.01.2018 5 z 5

Povídky ke kávě Povídky ke kávě Hana Hrabáková

Kraťoučké milé povídky, čtou se velmi rychle. Než se nadějete, je konec knihy.

31.01.2018 4 z 5

Hořící kříž 1 Hořící kříž 1 Diana Gabaldon

Co napsat.... Prostě líbí, líbí, líbí. Doporučuji

31.01.2018 5 z 5

Můžeš vše, co chceš Můžeš vše, co chceš Katy Yaksha (p)

Za mne tedy velké zklamání, na to, že jsem na ni v knihovně čekala 3 měsíce - tedy více nic než moc.

02.01.2018 1 z 5

Kdo spí v mém hrobě? Kdo spí v mém hrobě? Robert Lawrence Stine

jako anoti - jsem sáhla po této knize z nostalgie - když mě bylo těch 12, tak jsem Stopy hrůzy milovala, půjčovaly jsme si je s kamarádkou. Tajně četly pod peřinou (protože maminky nějak nesouhlasily s touto četbou). A taky musím uznat - dneska už mě to neoslovilo, ale je to milá vzpomínka.

07.12.2017 4 z 5

Strážce duší 2 Strážce duší 2 Arnošt Vašíček

Krásná oddychovka, i druhý díl přečtete velmi rychle. Za moji osobu rozhodně 100%

20.11.2017 5 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Tento díl se mi líbil daleko více než druhý. Děj krásně ubíhá, ani jsem si nevšimla a 1200 stránek bylo pryč (alespoň v mé e-knize). Obě dějové linky Jamie + Claire i Roger + Bree neměly hluchá místa. Uvidíme jak se toho chopí tvůrci seriálu. Za mě rozhodně velká spokojenost.

11.11.2017 5 z 5

Kreativní diář - Vytvořte si diář na míru Kreativní diář - Vytvořte si diář na míru Michaela Dombrovská

Knížka skvěle vyřešila můj věčný problém, vždy když si oblíbím nějaký typ diáře, tak mi ho přestanou vyrábět. Nebo ho nějak "vylepší" a pro mě už to není ono.

08.11.2017 5 z 5

Pořádek nejen v hlavě - 28 dní pro jednodušší život Pořádek nejen v hlavě - 28 dní pro jednodušší život Michaela Dombrovská

Jasně, stručně, přehledně. Pro mne poučné a řada věcí vás opravdu donutí se pořádně zamyslet. Osobně by mě rychlost 28 dní nevyhovovala, spíše 28 týdnů. Byla jsem velmi mile překvapena. Doporučuji k přečtení.

07.11.2017 5 z 5

Zbavte se nepořádku s feng-šuej Zbavte se nepořádku s feng-šuej Karen Kingston

Super, kniha. Doposud asi ta nejlepší co jsem s touto tématikou četla, kam se hrabe Marie Kondo a její Zázračný úklid.
Rozhodně všem doporučuji.

27.10.2017 5 z 5

Strážce duší Strážce duší Arnošt Vašíček

Jak již psali i jiní, kdysi jsem měla stejnojmenný seriál moc ráda, tak jsem to této knize sáhla znovu.
Krásné čtivé příběhy, takové pohádky pro dospělé před spaním. Nic moc náročného, čte se samo.

17.10.2017 5 z 5

Ze života prababiček Ze života prababiček Jana Skarlantová

100 % souhlasím s bookcase. Dobře a rychle se tato tenká brožura četla.

27.09.2017 5 z 5

Arabská žena Arabská žena Tanya Valko

Knížka se opravdu četla sama, chvílemi jsem si až říkala - to snad ani není možné - ale to si říkám skoro u všech knížek s touto tématikou, které čtu. Ono je opravdu krásné hledat svého bohatého prince z pohádek tisíce a jedné noci, ale pak se občas nestačí divit co pak zažije. Ale nepěkných věcí se člověk může dočkat i od "Českého Honzy". Ale konec filozofování - knížka je zajímavá, velmi čtivá - u mě spokojenost, rozhodně doporučuji.

27.09.2017 5 z 5

Sám proti gestapu aneb Oresta mi všechno vzala Sám proti gestapu aneb Oresta mi všechno vzala Dušan Tomášek

Přečetla už jsem řadu knih s touto tématikou, ale tahle byla něčím jiná. Hlavní hrdina vlastně ani nebyl tím pravým neohroženým hrdninou, byl to obyčejný člověk, který by byl za normálních okolností zapomenut. Nikoho nezastřelit, neúčastnil se řádné významné události, jen vždy pomohl, když byl osloven a požádán. Byl jen obyčejně statečný, dovedl mlčet a bál se o svoji rodinu - Prostě takový obyčejný člověk.

24.09.2017 5 z 5

Harmonie v životě. Praktické rady feng-šuej Harmonie v životě. Praktické rady feng-šuej Skye Alexander

stručně, jasně, jednoduše - pochopí naprosto každý. Rozhodně doporučuji k přečtení

20.09.2017 5 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Trošku jsem se toho natahování bála, ale musím říci, autorka nezklamala. V některých chvílích, už jsem si říkala " už ji dejte pokoj, alespoň na chvilku bez nějakých komplikací", ale děj má spád a nenašla jsem nějaká hluchá místa.
Jelikož trpím též těžkou formu "mořské nemoci" - (nezvládám ani labutě na pouti, na loď by mě nedostali ani párem volů) - Jamie je mi ještě bližší. Těším se na seriálové zpracování.
S knížkou jsem několik měsíců rozhodně nebojovala - knížka se čte skoro sama.

20.09.2017 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Za moji osobu, není co vytknout, kniha mi přijde lepší než 2 série seriálu - tam byly trošku upraveny detaily oproti knize. Pro někoho možná moc politiky, obléhání a bitev, to mě zase až tak nevadilo.
Opět 100 % spokojenost.

29.08.2017 5 z 5